To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Iš pat pradžių aš pamačiau šviesą tunelio gale...

Iš pat pradžių aš pamačiau šviesą tunelio gale, paskui-gerą ir šiltą akušerės šypseną.

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Manoma, kad antiperspirantai (slopinantys prakaitavimą) dalyvauja krūties vėžio atsiradime. Dezodorantai tokio poveikio neturi.

Psichikos

Klimaksas (vyrų vidurio amžiaus krizė)

Klimaksas arba andropauzė - neišvengiamas fiziologinis procesas kiekvieno vyro organizme. Visuomenėje vyrauja nuomonė, jog klimaksas būna tik moterims. Tačiau taip tikrai nėra! Moterims lytinių hormonų pokyčiai įvyksta staiga, todėl ir klinika pasireiškia staigiai. Vyrams, lytinių hormonų kiekis senstant mažėja pamažu, todėl andropauzė pasireiškia blankiau, o kartais apskritai lieka nepastebėta.

Miego sutrikimai senstant

Miego sutrikimai senstant.jpg

Miego sutrikimai vyresniame amžiuje apima bet kokias su miego kokybe susijusias problemas, kurios atsiranda žmogui senstant.

Ciklotimija

Ciklotimija.jpg

Ciklotimija - lengvesnė bipolinio afektinio sutrikimo forma. Kaip ir bipolinis afektinis sutrikimas, priklauso nuotaikos sutrikimų grupei. Ciklotimija dažniausiai susergama jaunystėje. Manoma, jog ši liga vienodai būdinga tiek vyrams, tiek moterims.

Šizofrenija

Sizofrenija.jpg

Šizofrenija - gana dažna ir gerai žinoma psichikos liga. Dažniausiai ja suserga jauni žmonės (15 - 25 metų amžiaus). Manoma, kad šia liga serga apie šimtadalį viso pasaulio gyventojų.

Manija

Liga manija.

Manija - tai liga, psichikos sutrikimas, priskiriamas nuotaikos sutrikimų grupei. Manija dažniausiai pasireiškia simptomais, priešingais depresijai. Manijos sutrikimas gali atsirasti bet kokio amžiaus žmogui.

Disleksija

Disleksija.jpg

Disleksija - dažniausiai įgimtas sveikatos sutrikimas. Disleksija pasireiškia „skaitymo sutrikimu". Manoma, jog disleksija pasireiškia maždaug 5 procentams mokyklinio amžiaus vaikų (dažniau berniukams).

Demencija

demencija.JPG

Demencija, dar vadinama silpnaprotyste - dažnas klinikinis sindromas, varginantis senyvo amžiaus žmones (dažniausiai virš 65 metų). Juo serga beveik dešimtadalis viso pasaulio gyventojų.

Miego sutrikimai

miego sutrikimai.jpg

Miego sutrikimai - gan dažna šių laikų problema, varginanti daugelį žmonių šiuolaikinėje visuomenėje. Manoma, jog šiuo metu miego sutrikimai vargina iki pusės pasaulio žmonių.

Bulimija

bulimija.jpg

Bulimija - sveikatos sutrikimas, priklausantis valgymo sutrikimų grupei, kuris pasireiškia nevaldomais persivalgymo priepuoliais, kuriuos seka liguista svorio priaugimo baimė.

Kleptomanija

KLeptomanija Polinkis vogti.jpg

Kleptomanija (iš graikų kalbos „klepto" - vagiu ir „mania" - beprotybė, aistra) - liguistas potraukis vogti. Vagystė dažniausiai būna impulsyvi, bet kartais ji suplanuojama iš anksto.

Kliedesiai

Kliedesiai.jpg

Kliedesiai psichiatrijoje priskiriami mąstymo (turinio) sutrikimams. Kliedesiai - tai neatitinkančios tikrovės, liguistos mintys, samprotavimai, kurie užvaldo pacientą, stipriai įtakoja jo gyvenimą. Šie samprotavimai, sprendimai neatitinka tikrovės, tačiau pacientas labai jais tiki, nepaisydamas faktų, įrodančių šių minčių klaidingumą.

Isterija

Isterija.jpg

Nesusimąstome apie tikrąją žodžių reikšmę ir skubame neigiamą savęs vertinimą vadinti nevisavertiškumu, jaudinimąsi - stresu, blogą nuotaiką - depresija. Taip nejučiomis vieni kitiems nustatome psichiatrines diagnozes.

Lunatizmas

Lunatizmas.jpg

Lunatizmą vieni tyrėjai laiko savotišku miego sutrikimu, kiti lunatizmą - sąmonės patologija. Kokios lunatizmo priežastys, padariniai ir gydymo priemonės, pasakoja psichoterapeutė Zita Alseikienė.

Vyrų depresija

Vyru depresija.jpg

Vyrų depresija - ar esate dirglus, irzlus, atsitraukęs nuo aplinkos? Ar pastebite, kad darbas užima visą jūsų laiką, geriate per daug alkoholio, naudojate vaistus ar ieškote jaudulio užsiimdamas pavojinga veikla? Jeigu į dauguma variantų atsakėte teigiamai, galbūt esate persekiojamas to, ką Vinstonas Čerčilis vadino „juodu šunimi" - vyrų depresija.

Somatizacinis sutrikimas, arba sunkių ligų imitacija

Ligu simuliavimas.jpg

Somatizacinis sutrikimas - tai psichinis sutrikimas, kuris, kaip ir hipochondrija, priklauso somatoforminių psichikos sutrikimų grupei (šios grupės ligos imituoja fizinio kūno ligas). Sutrikimas įdomus tuo, kad jį turintis žmogus iš tikrųjų jaučia skausmą, tačiau tas skausmas - vien tik psichologinės kilmės. Sutrikimas būdingesnis moterims, jo užuomazgos pasireiškia jau vaikystėje. Tokiems ligoniams įtarinėjamos įvairiausios ligos, tačiau laikui bėgant jos nepasitvirtina.

Hipochondrija, arba pacientai - teroristai

Hipochondrija.jpg

Kiekvienas gydytojas savo darbe susiduria su tam tikra kategorija pacientų - hipochondrikais. Jie geria krūvas vaistų, reikalauja daugybės tyrimų, keičia gydytojus vieną po kito, turi milijonus skundų, įsitikinę, kad serga nepagydomomis ligomis... Ir iš tikrųjų, jie labai rimtai serga. Tačiau tokia liga, kurios net smaugiami nepripažintų. Psichine liga.

Protinis atsilikimas

Protinis atsilikimas.jpg

Protinis atsilikimas dar vadinamas oligofrenija. Tai - įgimta arba iki trejų metų amžiaus pasireiškusi silpnaprotystė (įgyta silpnaprotystė vadinama demencija). Šis sutrikimas gali pasireikšti dėl genetinių ligų arba žalingų faktorių poveikio prieš gimimą, gimdymo metu ar iki 3 metų amžiaus (traumos, infekcijos, medžiagų apykaitos sutrikimai, toksinių medžiagų poveikis; daugeliu atvejų priežasties nepavyksta nustatyti).

Alkoholizmas

Alkoholizmas.jpg

Alkoholizmas - tai priklausomybė nuo alkoholio, pasireiškianti tada, kai alkoholis tampa neatsiejama organizmo medžiagų apykaitos dalimi. Alkoholizmo priklausomybės metu visada atsiranda tolerancija ir abstinencija. Toks ligonis bet kokia kaina siekia ir toliau vartoti alkoholį.

Depresija

Depresija.jpg

Depresija (lot. depressus - tylus, žemas, nuleistas, gilus) - liguistai prislėgta nuotaika. Depresija - tai nuotaikos (kitaip vadinamas afektiniu) sutrikimas, kuris pasireiškia liūdna nuotaika, sumažėjusiu pasitenkinimu, interesų praradimu, energijos išsekimu, padidėjusiu nuovargiu. Depresija - rimta ir dažna liga, kuri, jei negydoma, neretai baigiasi mirtimi. Jos paplitimas - 6 proc.

Hiperaktyvumas

Hiperaktyvumas.jpg

Hiperaktyvumas - tai vaikų elgesio sutrikimas. Juo sergantys vaikai - hiperaktyvūs vaikai. Pastaruoju metu šis sutrikimas dažnėja. Populiacijoje tokių vaikų 3 - 8 proc. Dažniau serga berniukai (santykis 3:1). Sindromas prasideda ikimokyklinio amžiaus vaikams. Jau pirmaisiais metais tokie vaikai būna „sunkaus charakterio" - sunkiai užmiega, nenoriai pripranta prie naujo maisto, yra labai judrūs.

Vaikų depresija

Anaklitine vaiku depresija.jpg

Anaklitinė depresija (vaikų depresija) - tai depresijos forma, pasireiškianti 6 mėnesių - 3 metų kūdikiams ir vaikams. Vaikų depresija buvo aprašyta po II pasaulinio karo. Pastebėta, kad į prieglaudą patekę net ir tokio amžiaus vaikai suserga liga, panašia į suaugusiųjų depresiją.

Anoreksija

Anoreksija.jpg

Nervinė anoreksija - tai psichinė liga, prilyginama alkoholizmui ar narkomanijai. Anoreksija pasireiškia neadekvačiu savo svorio vertinimu, nuolatiniu bandymu jo atsikratyti ir atsisakymu valgyti iki badavimo. Anoreksija dažniausiai prasideda paauglystėje, nors gali pasireikšti ir suaugusiems ar vaikams. Moterys serga devynis kartus dažniau nei vyrai, tačiau vaikystėje neretai suserga berniukai.
Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai