To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Dvi draugės kalbasi...

Dvi draugės kalbasi:
- Na, kaip sekasi?
- Laikausi dietos.
- Seniai?
- Jau dvi valandas. Bent kiek matosi?
- Žinoma. Akys alkanos.

  • Moterims, vyresnėms nei 35 metai, rekomenduojama reguliariai tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio. Šią sunkią ligą galima lengvai išgydyti, nustačius pradinėse stadijose.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Moterims su sumažėjusiu skydliaukės aktyvumu yra nustatyta didesnė mirties ir širdies ligų rizika. Mokslininkai nustatė, kad sumažėjus skydliaukės aktyvumui, padidėja arterinis kraujo ...

Psichikos

Klimaksas (vyrų vidurio amžiaus krizė)

Klimaksas arba andropauzė - neišvengiamas fiziologinis procesas kiekvieno vyro organizme. Visuomenėje vyrauja nuomonė, jog klimaksas būna tik moterims. Tačiau taip tikrai nėra! Moterims lytinių hormonų pokyčiai įvyksta staiga, todėl ir klinika pasireiškia staigiai. Vyrams, lytinių hormonų kiekis senstant mažėja pamažu, todėl andropauzė pasireiškia blankiau, o kartais apskritai lieka nepastebėta.

Miego sutrikimai senstant

Miego sutrikimai vyresniame amžiuje apima bet kokias su miego kokybe susijusias problemas, kurios atsiranda žmogui senstant.

Ciklotimija

Ciklotimija - lengvesnė bipolinio afektinio sutrikimo forma. Kaip ir bipolinis afektinis sutrikimas, priklauso nuotaikos sutrikimų grupei. Ciklotimija dažniausiai susergama jaunystėje. Manoma, jog ši liga vienodai būdinga tiek vyrams, tiek moterims.

Šizofrenija

Šizofrenija - gana dažna ir gerai žinoma psichikos liga. Dažniausiai ja suserga jauni žmonės (15 - 25 metų amžiaus). Manoma, kad šia liga serga apie šimtadalį viso pasaulio gyventojų.

Manija

Manija - tai liga, psichikos sutrikimas, priskiriamas nuotaikos sutrikimų grupei. Manija dažniausiai pasireiškia simptomais, priešingais depresijai. Manijos sutrikimas gali atsirasti bet kokio amžiaus žmogui.

Disleksija

Disleksija - dažniausiai įgimtas sveikatos sutrikimas. Disleksija pasireiškia „skaitymo sutrikimu". Manoma, jog disleksija pasireiškia maždaug 5 procentams mokyklinio amžiaus vaikų (dažniau berniukams).

Demencija

Demencija, dar vadinama silpnaprotyste - dažnas klinikinis sindromas, varginantis senyvo amžiaus žmones (dažniausiai virš 65 metų). Juo serga beveik dešimtadalis viso pasaulio gyventojų.

Miego sutrikimai

Miego sutrikimai - gan dažna šių laikų problema, varginanti daugelį žmonių šiuolaikinėje visuomenėje. Manoma, jog šiuo metu miego sutrikimai vargina iki pusės pasaulio žmonių.

Bulimija

Bulimija - sveikatos sutrikimas, priklausantis valgymo sutrikimų grupei, kuris pasireiškia nevaldomais persivalgymo priepuoliais, kuriuos seka liguista svorio priaugimo baimė.

Kleptomanija

Kleptomanija (iš graikų kalbos „klepto" - vagiu ir „mania" - beprotybė, aistra) - liguistas potraukis vogti. Vagystė dažniausiai būna impulsyvi, bet kartais ji suplanuojama iš anksto.

Kliedesiai

Kliedesiai psichiatrijoje priskiriami mąstymo (turinio) sutrikimams. Kliedesiai - tai neatitinkančios tikrovės, liguistos mintys, samprotavimai, kurie užvaldo pacientą, stipriai įtakoja jo gyvenimą. Šie samprotavimai, sprendimai neatitinka tikrovės, tačiau pacientas labai jais tiki, nepaisydamas faktų, įrodančių šių minčių klaidingumą.

Isterija

Nesusimąstome apie tikrąją žodžių reikšmę ir skubame neigiamą savęs vertinimą vadinti nevisavertiškumu, jaudinimąsi - stresu, blogą nuotaiką - depresija. Taip nejučiomis vieni kitiems nustatome psichiatrines diagnozes.

Lunatizmas

Lunatizmą vieni tyrėjai laiko savotišku miego sutrikimu, kiti lunatizmą - sąmonės patologija. Kokios lunatizmo priežastys, padariniai ir gydymo priemonės, pasakoja psichoterapeutė Zita Alseikienė.

Vyrų depresija

Vyrų depresija - ar esate dirglus, irzlus, atsitraukęs nuo aplinkos? Ar pastebite, kad darbas užima visą jūsų laiką, geriate per daug alkoholio, naudojate vaistus ar ieškote jaudulio užsiimdamas pavojinga veikla? Jeigu į dauguma variantų atsakėte teigiamai, galbūt esate persekiojamas to, ką Vinstonas Čerčilis vadino „juodu šunimi" - vyrų depresija.

Somatizacinis sutrikimas, arba sunkių ligų imitacija

Somatizacinis sutrikimas - tai psichinis sutrikimas, kuris, kaip ir hipochondrija, priklauso somatoforminių psichikos sutrikimų grupei (šios grupės ligos imituoja fizinio kūno ligas). Sutrikimas įdomus tuo, kad jį turintis žmogus iš tikrųjų jaučia skausmą, tačiau tas skausmas - vien tik psichologinės kilmės. Sutrikimas būdingesnis moterims, jo užuomazgos pasireiškia jau vaikystėje. Tokiems ligoniams įtarinėjamos įvairiausios ligos, tačiau laikui bėgant jos nepasitvirtina.

Hipochondrija, arba pacientai - teroristai

Kiekvienas gydytojas savo darbe susiduria su tam tikra kategorija pacientų - hipochondrikais. Jie geria krūvas vaistų, reikalauja daugybės tyrimų, keičia gydytojus vieną po kito, turi milijonus skundų, įsitikinę, kad serga nepagydomomis ligomis... Ir iš tikrųjų, jie labai rimtai serga. Tačiau tokia liga, kurios net smaugiami nepripažintų. Psichine liga.

Protinis atsilikimas

Protinis atsilikimas dar vadinamas oligofrenija. Tai - įgimta arba iki trejų metų amžiaus pasireiškusi silpnaprotystė (įgyta silpnaprotystė vadinama demencija). Šis sutrikimas gali pasireikšti dėl genetinių ligų arba žalingų faktorių poveikio prieš gimimą, gimdymo metu ar iki 3 metų amžiaus (traumos, infekcijos, medžiagų apykaitos sutrikimai, toksinių medžiagų poveikis; daugeliu atvejų priežasties nepavyksta nustatyti).

Alkoholizmas

Alkoholizmas - tai priklausomybė nuo alkoholio, pasireiškianti tada, kai alkoholis tampa neatsiejama organizmo medžiagų apykaitos dalimi. Alkoholizmo priklausomybės metu visada atsiranda tolerancija ir abstinencija. Toks ligonis bet kokia kaina siekia ir toliau vartoti alkoholį.

Depresija

Depresija (lot. depressus - tylus, žemas, nuleistas, gilus) - liguistai prislėgta nuotaika. Depresija - tai nuotaikos (kitaip vadinamas afektiniu) sutrikimas, kuris pasireiškia liūdna nuotaika, sumažėjusiu pasitenkinimu, interesų praradimu, energijos išsekimu, padidėjusiu nuovargiu. Depresija - rimta ir dažna liga, kuri, jei negydoma, neretai baigiasi mirtimi. Jos paplitimas - 6 proc.

Hiperaktyvumas

Hiperaktyvumas - tai vaikų elgesio sutrikimas. Juo sergantys vaikai - hiperaktyvūs vaikai. Pastaruoju metu šis sutrikimas dažnėja. Populiacijoje tokių vaikų 3 - 8 proc. Dažniau serga berniukai (santykis 3:1). Sindromas prasideda ikimokyklinio amžiaus vaikams. Jau pirmaisiais metais tokie vaikai būna „sunkaus charakterio" - sunkiai užmiega, nenoriai pripranta prie naujo maisto, yra labai judrūs.

Vaikų depresija

Anaklitinė depresija (vaikų depresija) - tai depresijos forma, pasireiškianti 6 mėnesių - 3 metų kūdikiams ir vaikams. Vaikų depresija buvo aprašyta po II pasaulinio karo. Pastebėta, kad į prieglaudą patekę net ir tokio amžiaus vaikai suserga liga, panašia į suaugusiųjų depresiją.

Anoreksija

Nervinė anoreksija - tai psichinė liga, prilyginama alkoholizmui ar narkomanijai. Anoreksija pasireiškia neadekvačiu savo svorio vertinimu, nuolatiniu bandymu jo atsikratyti ir atsisakymu valgyti iki badavimo. Anoreksija dažniausiai prasideda paauglystėje, nors gali pasireikšti ir suaugusiems ar vaikams. Moterys serga devynis kartus dažniau nei vyrai, tačiau vaikystėje neretai suserga berniukai.
Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai