To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ar padėjo jums vaistai, kuriuos praeitą kartą buvau išrašęs...

- Ar padėjo jums vaistai, kuriuos praeitą kartą buvau išrašęs?
- Labai! Per klaidą juos išgėrė mano dėdė ir aš likau vieninteliu paveldėtoju.

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kai skauda gerklę, reikia gerti ne karštus, o šiltus gėrimus, nes karšti tik didina uždegimą. Rūgščios sultys ir citrusiniai vaisiai sergant tonzilitu ar laringitu netinkami, nes ...

Moters

Mastopatija

Mastopatija - krūtų liga, kuria dažniausiai serga vidutinio amžiaus moterys iki 50 metų amžiaus. Susirgus mastopatija nereikėtų labai sunerimti. Dažniausiai tai gėrybinės eigos liga, kuri pasibaigus menopauzei išnyksta savaime.

Gimdos kaklelio uždegimas

Gimdos kaklelio uzdegimas.jpg

Gimdos kaklelio uždegimas dar vadinamas endocervicitu. Tai gana dažnas ginekologinis susirgimas, kurį bent kartą gyvenime patiria daugelis moterų.

Makšties vėžys

Maksties vezys.jpg

Makšties vėžys - sunki onkologinė liga, kuri, palyginus su kitomis moterų lytinių organų onkologinėmis ligomis, pasitaiko gana retai. Makšties vėžiu dažniausiai serga vyresnio amžiaus moterys, kurių klimakterinis periodas jau yra praėjęs.

Negimdinis nėštumas

Negimdinis nestumas.jpg

Negimdiniu (ektopiniu) nėštumu vadinamas toks nėštumas, kurio metu apvaisintas kiaušinėlis įsitvirtina ir auga už gimdos ribų (dažniausiai kiaušintakiuose, rečiau - pilvo ertmėje, kiaušidėse, gimdos kaklelyje). Ektopinis nėtumas sudaro apie 2% visų nėštumų.

Priešlaikinis gimdymas

Prieslaikinis gimdymas.jpg

Priešlaikinis gimdymas - tai gimdymas, kuris prasideda per anksti (nuo 22-os nėštumo savaitės iki 259-os nėštumos dienos). Tai gana dažnas reiškinys Lietuvoje, kuriuo pasibaigia apie 8 proc. nėštumų.

Mėnesinių ciklo sutrikimai

menesiniu ciklo sutrikimai.jpg

Mėnesinių ciklas - laikotarpis nuo pirmosios mėnesinių dienos iki kitų mėnesinių pirmos dienos. Normalus mėnesinių ciklas kartojasi kas 21 - 35 dienas.

Mastitas

Mastitas.jpg

Mastitas - (arba krūties uždegimas) ūmine forma pasireiškiantis pūlinis krūties uždegimas, kuris dažniausiai pasireiškia neseniai pagimdžiusioms moterims. Retai krūties uždegimas prasiseda panelėms, joms lytiškai bręstant. Dažniausiai tam įtakos turi įvairios traumos.

Kiaušidžių vėžys

kiausidziu vezys.jpg

Kiaušidžių vėžys - onkologinis susirgimas, kurio metu kiaušidėje susiformuoja piktybinis navikas. Kiaušidžių vėžys sudaro maždaug ketvirtadalį visų moters lytinių organų vėžio atvejų.

Kiaušidžių cistos

Kiausidziu cistos.jpg

Kiaušidžių cistos - maišelio formos navikai, susiformavę iš vienos ar kelių ertmių, kurių turinys yra skystas arba tąsus. Cistos gali formuotis kiaušidžių folikuluose (folikulinės cistos) arba geltonkūnyje (geltonkūnio cistos).

Makšties kandidozė

Maksties grybelis.jpg

Makšties kandidozė - tai grybelinė moters lytinių organų liga, liaudiškai dar vadinama pienlige, makšties grybeliu. Daugiau nei pusei visų moterų bent kartą per gyvenimą pasitaiko kandidozės epizodas. Dažnai linkusi kartotis, tik „pasitaikius progai".

Krūties vėžys

Kruties-vezys.jpg

Krūties vėžys - tai dažniausia moterų onkologinė liga. Krūties vėžiu sergančių, kiekvienais metais Lietuvoje priskaičiuojama apie 1000 naujų atvejų. Sergamumas krūties vežiu yra apie 66 iš 10 000 gyventojų. Mažiausias sergamumas yra Japonijoje bei Kinijoje, o didžiausias JAV, Kanadoje, Vakarų Europoje.

Nevaisingumas

Nevaisingumas.jpg

Šeimos nevaisingumas - kai partneriai, nedaudodami jokių kontracepcijos priemonių ir reguliariai lytiškai santykiaudami negali susilaukti palikuonių (tiksliau, moteris negali pastoti) per 1 metus. Nevaisingumo problema tampa vis aktualesnė, Lietuvoje daugiau nei dešimtadalis šeimų yra nevaisingos.

Menopauzė

Menopauze.jpg

Menopauzė - tai mėnesinių pabaiga dėl to, kad išsenka kiaušidžių funkcija. Medicinoje dažniau vartojamas terminas - menopauzinė pereiga, arba klimaksas. Menopauzė - pereinamasis laikotarpis, prasidedantis premenopauzėje (prieš menopauzę) ir trunkantis iki senatvės pradžios, apima visą pomenopauzę.

Endometriozė

Endometrioze.jpg

Endometriozė - tai nepiktybinis susirgimas, kurio metu už gimdos ribų atsiranda į gimdos gleivinę panašaus audinio. Endometrioze serga apie 10 proc. moterų. Endometriozė - viena dažniausių ginekologinių ligų.

Kiaušidžių policistozė

Kiausidziu policistoze.jpg

Kiaušidžių policistozė arba policistinių kiaušidžių sindromas - tai kiaušidžių liga, susijusi ne tik su cistų atsiradimu kiaušidėse, bet ir su hormonų persitvarkymu moters organizme, nevaisingumu, ovuliacijos ir mėnesinių ciklo sutrikimu. Manoma, kad šia ilga serga apie 7 proc moterų.

Gimdos kaklelio vėžys

Gimdos kaklelio vezys.jpg

Gimdos kaklelio vėžys - piktybinis tam tikros gimdos dalies - kaklelio (cervix) navikas. Gimdos kaklelis - tai gimdos apatinė dalis, besiribojanti su makšties sienomis, makšties ertmės viršuje. Šios kūno dalies navikas yra vienas dažniausių moterų navikų (antroje vietoje). Kasmet Lietuvoje diagnozuojama daugiau nei 500 naujų šio vėžio atvejų. Sergamumo pikas - 40 - 50 metai.

Priešmenstruacinis sindromas (PMS)

PMS.jpg

Priešmenstruacinis sindromas (PMS)  yra simptomų kompleksas, susijęs su menstruacijų ciklu ir dažniausiai pasireiškiantis prieš prasidedant menstuacijoms. Galimų simpotmų yra labai daug - žinoma net apie kelis šimtus. Nuo priešmenstraucinio sindromo (PMS) vidutiniškai kenčia daugiau nei pusė visų moterų.

Mėnesinių ciklas

menesiniu ciklas.jpg

Mėnesinių ciklas. Mergaitės virsmą į moterį žymi pirmosios mėnesinės, atsirandančios paauglystėje bei liudijančios apie vaisingo gyvenimo laikotarpio pradžią. Gamta moterį apdovanojo nuostabiu gebėjimu išnešioti ir pagimdyti kūdikį.
Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai