To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ką daryti, profesoriau?...

- Ką daryti, profesoriau? Operacijai viskas paruošta, o paciento nėra.
- Kol kas pradėkite be jo.

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Daugiausia altruistų yra tarp žmonių turinčiu I kraujo grupę,egoistų tarp turinčiu IV grupę.

Lėtinė obstrukcinė plaučių liga

Lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL) dar vadinama lėtiniu obstrukciniu bronchitu, plaučių emfizema, lėtine kvėpavimo takų obstrukcija. Tai lėtinė, sunkiai gydoma plaučių liga, kuriai būdingi susiaurėję bronchai - bronchų obstrukcija. Bronchų obstrukcija yra beveik negrįžtama (priešingai nei bronchinės astmos atvaju, kurios metu bronchų susiaurėjimas yra grįžtamas). Tai viena dažniausiai pasitaikančių lėtinių ligų. Ja serga apie 200 iš 100 000 gyventojų. Dažniau serga vyrai.

Priežastys

Ligą sąlygoja šie veiksniai: rūkymas, aplinkos užterštumas, dažnos virusinės infekcijos, imuniteto sutrikimai, nutukimas, alkoholizmas ir pan. Dažniausiai yra keli veiksniai, skatinantys prasidėti LOPL. Įtakos gali turėti ir genetinis polinkis. Svarbiausia LOPL priežastis - rūkymas. Net apie 90proc. sergančiųjų LOPL yra rūkaliai.

Kenksmingos dalelės sukelia neįprastą uždegimą plaučiuose. Uždegimas pažeidžia bronchus bei alveoles. Dėl to sutrinka bronchų reaktyvumas - jie susiaurėja, „spazmuoja", dažnai užsikemša uždegiminiu sekretu, o alveolių sienelė ilagainiui plonėja, sunaikinama jos struktūra, alveolės plečiasi. Dėl to vystosi plaučių fibrozė (plaučiai randėja), emfizema (plaučių audinys išsipučia, padidėja jų oringumas, plaučiai padidėja, tampa nepaslankūs, visiškai sutrinka jų funkcija). Pažeidžiamos ir plaučių kraujagyslės.

Požymiai

Liga dažniausiai prasideda vidutiniame ar vyresniame amžiuje (40 - 70 metų). Tiesa, uždegimas paprastai pasireiškia kur kas anksčiau, tačiau iš pradžių liga gali nesukelti jokių požymių. Pirmieji LOPL požymiai - kosulys bei skrepliavimas. Vėliau kvėpavimo funkcija pamažu silpnėja, iš lėto atsiranda dusulys, tačiau žmogus prie jo nepastebimai prisitaiko - stengiasi mažiau judėti. Dusulys būna ekspiracinis - sunkiau iškvėpti, nei įkvėpti.

Kliniškai LOPL dažniausiai pasireiškia paūmėjimais ir remisijomis. Paūmėjimą išprovokuoja bakterijos ar virusai, gretutinės ligos, orų pokyčiai. Paūmėjimo metu pasireiškia didžiulis dusulys, kosulys, gali pakilti temperatūra. Tokio ligonio būklė - sunki, jis sėdi pasilenkęs į priekį , nes taip lengviau kvėpuoti. Oda tampa mėlyna dėl deguonies trūkumo, kvėpavimas paviršutiniškas. Neretai tokios būklės ligoniai atsiduria intensyvios terapijos skyriuose.

Ligai progresuojant, krūtinės ląsta tampa „statinės" formos, nepaslanki. Ryškėja kvėpavimo nepakankamumas, remisijos vis trumpėja, o paūmėjimai dažnėja. Dėl plaučių kraujotakos sutrikimo vystosi plautinė hipertenzija ir dešiniojo širdies skilvelio nepakankamumas. Tokie ligoniai miršta dėl terminalinio kvėpavimo nepakankamumo, širdies nepakankamumo ar prisidėjusios infekcijos - plaučių uždegimo.

Tyrimai

  • Liga įtariama apžiūros bei apklausos metu. Auskultuojant ligonio plaučius girdimi sausi įvairaus tembro karkalai. O širdies tonai - susilpnėję dėl padidėjusio palučių oringumo.
  • Rentgenologiškai galima matyti plaučių fibrozę, padidėjusį oringumą (emfizemą), plautinę hipertenziją, dešiniosios širdies pusės išsiplėtimą (galimas tik vienas ar keli iš šių požymių). Beje, ligos pradžioje rentgeno nuotraukoje pakitimų nėra. Paūmėjimo metu galimi plaučių uždegimo požymiai.
  • Kvėpavimo funkcijos mėginiai - spirometrija - rodo beveik negrįžtamą obstrukcinio tipo kvėpavimo sutrikimą.
  • Kraujo dujų tyrime sumažėjęs deguonies kiekis kraujyje ir padidėjęs anglies dvideginio kiekis.
  • Kraujo tyrime daugiau eritrocitų ir hemoglobino - tai organizmo reakcija į nuolatinį deguonies trūkumą.

Gydymas

Ligos progresavimą gali sustabdyti tik metimas rūkyti. Vaistai, vartojami LOPL gydyti:

  • Bronchus plačiantys vaistai: beta adrenoreceptorių mimetikai (salbutamolis, salmeterolis), anticholinerginiai (ipratropiumo bromidas). Šie vaistai dažniausiai inhaliuojami. Yra ir geriamų - metilksantinai.
  • Gliukokortikoidai - tai hormoniniai priešuždegiminiai vaistai. LOPL gydymui vartojami inhaliuojami (beklometazonas) ir leidžiami (metilprednizolonas) gliukokortikoidai.
  • Paūmėjimų metu skiriami antibiotikai.
  • Mukolitikai (acetilcisteinas, ambroksolis) - skystinantys gleives. Jų efektyvumas neįrodytas. Gleives efektyviai skystina gausus skysčių vartojimas.
  • Gydymas deguonimi - jei kvėpavimo nepakankamumas sunkus.
  • Taikoma fizioterapija, kvėpavimo gimnastika. Būtina sveikai maitintis, valgyti vitaminais turtingą maistą.

Prognozė

Liga nuolat progresuoja, o jos prognozę blogina rūkymas, senyvas amžius, gretutinės ligos, išsivystęs širdies nepakankamumas. Sunkia LOPL serganys žmonės vidutiniškai išgyvena 6 metus.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

LOPL ar sia liga galima uzsikresti nuo sergancio zmogaus ?

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai