To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Studentas akušeris priimdinėja gimdymą...

Studentas akušeris priimdinėja gimdymą. Pasibaigus, klausia profesoriaus:
- Sakykite, ar aš viską teisingai padariau?
- Taip, kaip pirmam kartui, tai tiesiog puikiai! Tik kitą kartą atminkite:
per užpakaliuką plekšnoti kūdikį, o ne jo motiną!

  • Kūdikiui nuo 3 sav. iki 1,5 metų duokite po 500 TV vitamino D per dieną rachito profilaktikai.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nerimo sutrikimai, kuriems būdinga nuolatinė, įkyri, neracionali konkretaus objekto ar situacijos baimė, vadinami fobijomis. Fobijų yra apie 500 rūšių ir jos skirstomos į specifines ir ...

Sėkmingo gyvenimo receptas

Koks yra sėkmingo gyvenimo receptas? Visi norėtų jį sužinoti ir panaudoti. O kas apskritai yra sėkmė? Ar ji priklauso vien nuo išorinių aplinkybių? O gal ji paveldima? Išmokstama? Ar tikrai laimė - tai vidinė būsena, o sėkmė - išorinių aplinkybių visuma.

 

„Man nepasisekė, nes..." ir kiekvienas galėtume vardinti be galo daug variantų šiam sakiniui pabaigti, prisiminti dideles ir ne tokias dideles gyvenimo nuoskaudas nuo pat kūdikystės iki dabarties. Man nepasisekė, nes... tėvai mus ne taip išauklėjo, mokykla nebuvo gera, mokytojai neišmokė, universitetas mokė ne tą arba neturėjau galimybės jame mokytis, vyras mušė, žmona išėjo, draugai privertė, kažkas įkalbėjo taip pasielgti, darbe blogos sąlygos, gydytojai neišgydė, lauke blogas oras... ir genai, - laimė, kad pasaulis atrado genus! - juos galima kaltinti dėl visko: svorio, išvaizdos, nuotaikos, pomėgių, įpročių, priklausomybių, gabumų... Ir taip iki begalybės. Kiekvienai, net menkutei nesėkmei ranadame krūvą pasiteisinimų, krūvą kaltų, išskyrus... mus pačius.

Taip ir einam per gyvenimą, kažkam kitam, o gal aplinkybėm palikdami visą atsakomybę ir reguliavimą. Nejaugi taip patogiau? Kodėl mes patys nenorim gyventi savo gyvenimo? Juk jei patys prisiimtume atsakomybę, daug lengviau būtų viską pakeisti ir sutvarkyti taip, kad tikrai jaustumėmės sėkmingi ir laimingi. Pabuskim, ir pirmiausia pakeiskim save, o tada pasikeis ir pasaulis aplink mus. Ne, aš jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad turime prisiimti atsakomybę ir jausti kaltę už visas pasaulio negandas. Jauskimės atsakingi tik už savo pačių gyvenimą. Nuo mūsų priklauso daug daugiau, nei manome.

Paklauskim savęs: kodėl aš pats nedirbau su savimi, kad ištaisyčiau auklėjimo ir mokymosi spragas? Kodėl nesimokiau to, kas man naudinga? Kodėl nesistengiau tobulėti, sutarti su šeima ir spręsti problemas taip, kad gyvenimas pagerėtų? Kodėl neišmokau džiaugtis šia diena, nepriklausomai nuo oro ir genų? Kodėl sąmoningai neatsispiriu pyragaičiui, cigaretei, ar taurei vyno? O gal galėjau - ir galiu - sveikiau gyventi, kad nesusirgčiau? Gal galiu savo vaikams suteikti kitokį gyvenimą?

Kur tau - juk nepaprieštarausi prigimčiai! - galite sakyti. Tačiau valios pastangomis įmanoma nugalėti ne tik prigimtį, genus - save, bet ir pasaulį. O kuo sunkesnis kelias bus, tuo labiau tobulėsime jį įveikdami, tuo saldesnis ir džiaugsmingesnis bus rezultatas. Ir pagaliau ištrūksime iš prakeikto nesėkmių rato, kuriame, kaip manėme, buvome užprogramuoti suktis nuo vaikystės. Ir pasirodys, kad E. Eriksono mums priskirtą „gyvenimo scenarijų" galima pakeisti.

 

Taip pat skaitykite apie laimę.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Žmogui sunku gyventi vien savo gyvenimą, daryti jį tobulu, nes aplinkui yra dar keli milijardai asmenybių, nuo kurių itin daug kas priklauso.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai