To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vienas klausia draugo...

Vienas klausia draugo:
- Ko taip džiaugiesi?
- Buvau pas dantistą.
- Ir tau taip linksmą?
- Žinoma, šiandien jis nedirba.

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Soliariumai asmenims iki 35 metų amžiaus didina odos vėžio riziką 98 proc., o melanomos riziką 22 proc., teigia Australijos mokslininkai. Australijoje daugiausiai pasaulyje nustatomas odos ...

Sapnai - tikrovės atspindys

Pramiegama apie trečdalį gyvenimo, bet sapnai aplanko ne per visą naktį, bet tik tam tikrais momentais - kai būna vadinamoji gilaus miego fazė, tada smegenys tampa aktyvios. Mokslininkai nustatė, kad tuo metu miegančiojo vyzdžiai juda, vokai intensyviai trūkčioja. Tos fazės būna maždaug kas 70 min. Jei miegate 8 val., nesunku apskaičiuoti, kiek kartų sapnuojate per naktį. Bet dažniausiai prisimenami tik rytiniai sapnai.

Jei pabundama iškart po gilaus miego fazės, sapnas prisimenamas labai gerai. Kai po tokios fazės praeina daugiau laiko, jį sunkiau prisiminti. Blogiausia, kai nuskamba žadintuvas esant gilaus miego fazei. Nors tai, ką sapnavote, galėsite puikiausiai prisiminti, bet per dieną jausitės suglebę, tarsi sumušti.

Tikriausiai nėra žmogaus, nė karto nesapnavusio košmarų. Sapne užpuola įvairūs maniakai, pabaisos ir kiti siaubūnai. Jei tai atsitinka dažnokai, pagalvokite, ar prieš užmigdami skaitote detektyvinius romanus, žiūrite siaubo, kovinius ar kriminalinius filmus. Jei taip, galimas dalykas, kad koks nors epizodas įsirėžė į jūsų pasąmonę. Kita nakties košmarų priežastis - pernelyg soti vakarienė arba atsigulti alkanam. Siaubingi sapnai gali kankinti vartojant kai kuriuos vaistus, pavyzdžiui, mažinančius kraujospūdį.

Jei sapnai yra neramūs arba pasikartoja tas pats košmariškas siužetas, tai gali būti požymis, kad kamuoja stresas arba kad kelia nerimą kokia nors neišspręsta, bet labai svarbi problema. Kartais tokie sapnai labai išvargina ir reikia kreiptis pagalbos į specialistą. Jei taip atsitiko, nepamirškite savo sapnų siužeto. Neužtenka pasakyti: "Mane kankina košmarai". Žinodamas, ką sapnuojate, specialistas galės "prasibrauti" į jūsų pasąmonę, supras, kodėl jus kankina dvasinė negalia. Taigi galės padėti.

Sapnininku pasitikėti neverta

Gana dažnai sapnuojami erotiniai sapnai. Jų nereikia gėdytis ir neverta savęs kaltinti amoralumu. Galbūt esate paprasčiausiai pervargę. Specialistai nustatė, kad erotiniai sapnai, ypač tada, kai patiriama iškrova, yra tarsi organizmo apsauginis mechanizmas, tausojantis nervų sistemų. Jei tokius sapnus sapnuoja moteris, gali būti dar viena priežastis: jos netenkina lytinis gyvenimas. Dieną tai nustelbia rūpesčiai, darbas, bet naktį prabunda natūralus prigimtinis jausmas. Dėl tokių sapnų į specialistą reikia kreiptis tik tada, jei jus kankina nerimas.

Jei manote, kad sapnai erotiniai yra tada, kai matoma tik "nuoga tiesa", klystate. Gana dažnai erotika yra užšifruota simboliais ar vaizdais. Psichoanalitikai įsitikinę, kad prisisapnavę medžiai, kalnai, lazdelės, cigaretės ir kt. simbolizuoja vyrišką lytinį organą, o daiktai, į kuriuos galima ką nors įdėti, - stiklainiai, šachtos, lagaminai ir kt. - moterišką. Saldumynai simbolizuoja seksualinį malonumą, laukiniai žvėrys - šiurkščius troškimus, šokiai, jojimas, lipimas laiptais - lytinį aktą.

Specialistai teigia, kad sapnai - raktas daugeliui problemų spręsti. Todėl psichologai ir psichoanalitikai nori, kad pacientai išsamiai papasakotų, ką sapnuoja. Tačiau sapnams iššifruoti specialistams sapnininkų nereikia. Aiškinti sapnus pagal atskirus simbolius yra neteisinga. Jeigu norite moksliškai pagrįsto aiškinimo, pamirškite, kad sapnuoti, pavyzdžiui, naujus batus tai - nauja meilė, o mėsą - liga. Viskas daug sudėtingiau. Svarbiausia, ką sapnuodami jaučiate. Pavyzdžiui, jei sapnuojate, kad išbarstėte centus, bet buvote geros nuotaikos, vargu ar jums gali grėsti finansiniai nuostoliai.

Sapnai perspėja, sapnai skatina

Jeigu nesiseka prisiminti viso sapno, galite pamėginti atkurti jo epizodą. Reikia pasakoti pirmuoju asmeniu ir esamuoju laiku. Pavyzdžiui: "Aš stoviu gatvėje. Saulė spiginte spigina, bet aš apsivilkęs sunkius, šiltus drabužius. Man karšta, nepatogu ir staiga prie manęs pribėga šuo. Jis sukasi apie kojas, loja. Sakau: "Nustok, eik šalin", bet jis nesiliauja".

Gerai apgalvokite kiekvieno sapno veikėją, tarsi susiliekite su juo. Juk viskas, ką sapnuojate, - jūsų esmės atspindys. Tad reikia suvokti, ką jaučia jūsų kitas "aš". Įsidėmėkite, kokie jausmai jus užplūsta, kai aiškinate sapną, ir nustebsite savo atradimu. Taip panagrinėjus šį sapną paaiškėja, kad šuo loja ne todėl, kad yra piktas, bet todėl, kad stengiasi perspėti. O sunkūs, šilti drabužiai - ne drabužiai, bet... antsvoris. Taigi šuo perspėja, kad laikas atsikratyti nereikalingų kilogramų.

Specialistai tvirtina, kad geriausiai savo sapnus prisimena impulsyvūs žmonės. Atsibudę jie keliolika minučių guli lovoje ir stengiasi atsiminti menkiausią sapno detalę. "Ką tai galėtų reikšti?" - laužo galvą. O flegmatikai į savo sapnus beveik nekreipia dėmesio.

Kartais susapnuojamas pranašiškas sapnas. Kodėl taip atsitinka, mokslininkai negali paaiškinti. Kai susapnuojama apie kito žmogaus ligą, nors šis atrodo sveikas, kai kurie specialistai aiškina, kad pasąmonė galėjo užfiksuoti sutiktojo veide, balso intonacijoje, žodžiuose, jog kažkas negerai. Bet ši informacija nepasiekė sąmonės, o miegant iš pasąmonės išplaukia matyto žmogaus vaizdas ir atgaminamas tas užfiksuotas įspūdis. Galbūt sapnas greit bus pamirštas, bet sužinojus apie to žmogaus sunkią ligą vėl prisimenamas. Tačiau dažniausiai painiojama priežastis ir pasekmė.

Pavyzdžiui, susapnavote, kad nusipirkote batus. Ir iš tiesų kitą dieną įsigijote naują avalynę. Veikiausiai pats "užsiprogramavote" naujam pirkiniui. Jei susapnavote, kad jums skauda, pavyzdžiui, dantį, galbūt pats laikas kreiptis į stomatologą. Miegant smegenys "sugauna" net mažiausią skausmą, nors, atrodo, esate sveikas. Pasąmonė jaučia prasidėsiančią negalią, bet dieną galingos informacijos srautas užgožia šį jausmą ir jis nepasiekia sąmonės, o miegant išorinė informacija blokuojama ir sapnuojama, kad skauda. Taigi į tokį signalą vertėtų atkreipti dėmesį.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai