To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, man dreba keliai ir rankos...

- Daktare, man dreba keliai ir rankos, sausa burnoje ir kamuoja nepilnavertiškumo kompleksas.
- Viskas aišku. Kada išvažiuoja jūsų uošvė?

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Tabako produktuose yra 4000 cheminių medžiagų, iš kurių 40 yra žinomos kaip kancerogenai.

Miego paslaptys

Miegas pradėtas tirti tik praeito šimtmečio šeštojo dešimtmečio pradžioje, nors encefalografai, matuojantys smegenų bangas, buvo sukurti jau ketvirtajame dešimtmetyje.

Maždaug prieš 50 metų buvo nustatyta, jog miegą sudaro skirtingos fazės. Iš esmės, jos yra dvi: paradoksinio miego (kartais ši fazė dar vadinama aktyviuoju arba greituoju miegu) ir lėtojo miego (ši fazė dar gali būti vadinama giliuoju miegu). Lėtasis miegas dar skirstomas į keturias fazes: snaudulys, vidutinio gylio miegas, gilus miegas ir giliausias miegas.

Paradoksinio miego fazės metu išoriškai atrodo, jog žmogus miega labai giliai, sumažėjęs jo raumenų tonusas, tačiau iš tiesų smegenys dirba taip pat aktyviai, kaip ir esant budriam. Šios miego fazės metu žmogus sapnuoja - dažnai tai išduoda po užmerktais vokais judančios akys. Tuo tarpu lėtojo miego fazės metu žmogaus miegas būna ramus, organizmas - visiškai atsipalaidavęs.

Šios dvi fazės per naktį kaitaliojasi keletą kartų. Tačiau pastebėta, jog nuo 6 val. vakaro iki 3 val. ryto dominuoja lėtojo miego fazė, o po to ima vyrauti paradoksinis miegas (vadinasi, ir sapnuojama daugiausia paryčiais).
Esminis skirtumas tarp vaiko ir suaugusio žmogaus miego yra tas, kad mažylių miego fazės kaitaliojasi daug dažniau. Beje, naujagimių miego metu dominuoja paradoksinio miego fazė, o mažyliui augant, po truputį daugėja lėtojo miego. Lėtojo miego fazei būdinga tai, kad jos metu organizmas gamina augimo hormoną. Taigi, tikra tiesa, jog vaikai auga miegodami.
Žmonės neretai tiki, jog miego kokybė priklauso ir nuo mėnulio fazių - esą per pilnatį dažniau prabudinėjama, sapnuojami ryškūs, neretai baisūs sapnai. Tačiau moksliškai tokie „tikėjimai" nėra pagrįsti. Taip pat nėra įrodyta, jog miegas sutrinka keičiantis orams. Mokslininkai laikosi nuomonės, jog keičiantis orams kai kuriems žmonėms pradeda „gelti" sąnarius ir miegas sutrinka ne dėl kokių nors mistinių gamtos galių, o dėl paūmėjusio skausmo.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai