To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Seneli, o kas yra hemorojus?

- Seneli, o kas yra hemorojus?
- Vaikeli, o tau kada nors skaudėjo dantį?
- Taip
- Na, tuomet įsivaizduok, kad tavo užpakalis yra pilnas skaudančių dantų!

  • Maitinant kūdikį krūtimi, nuo 6 mėn. pradėkite primaitinti virtomis daržovėmis, košytėmis, o nuo 8 mėn. duokite virtos pertrintos mėsos. Mėsa padės išvengti mažakraujystės.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Menstruacijų laikas – jei mėnesinės prasidėjo iki 12 m. ir baigėsi po 50 m. rizika susirgti krūties vėžiu truputį padidėja.

Saldus miegas ir jo paslaptys

Žmogus miego karalystėje praleidžia beveik trečdalį savo gyvenimo. Nuo miego priklauso ir kiti du gyvenimo trečdaliai, todėl skubėti taupyti laiką miego sąskaita neverta. Miegoti yra lygiai taip pat svarbu kaip ir valgyti ar gerti.

Miegas yra reikšmingas poilsis, turintis įtakos organizmo savijautai, bendrai nuotaikai, darbingumui. Sutrikus jam nukenčia tiek protinis, tiek fizinis darbas. O tiems, kuriuos kankina nemiga, miegas tampa išsvajota prabanga.

Kalta lemputė

Kol dar nebuvo išrasta elektros lemputė, „naktinėjimo" ir miego problemų nebūta. Žmonės dirbo sau nuo aušros iki saulėlydžio, o sutemus ėjo gulti. Nejaugi garsusis lemputės atradėjas Thomas Edisonas taip nekentė miego, kad ieškojo būdų, kaip sukurti dirbtinį apšvietimą ir dalį dienos gyvenimo perkelti į naktį. T.Edisonas naktį miegojo vos 3-5 val., o miego trūkumą kompensavo slapčia nusnūsdamas dieną.

Kvailiai miega ilgiau

Trumpamiegių pasaulyje buvo ne viena garsi asmenybė. Prancūzijos imperatoriui Napoleonui Bonapartui per parą miegoti pakako vos penketo valandų. Imperatorius miegoti eidavo tarp 22 ir 24 val., keldavosi 2 val. ir dirbdavo iki 5 val. ryto. Vėliau papildomai priguldavo iki 7 val.

Napoleonas buvo įsitikinęs, kad miegoti vyrui užtenka keturių, o moteriai - penkių valandų. Pagal jį tik „kvailiams" miego reikia žymiai daugiau. Nors Napoleonas, T.Edisonas daug pasiekė miegodami vos 5 val., tačiau šių dienų mokslininkai taip rizikuoti nepataria, nes kokybiško miego trukmė glaudžiai susijusi su sveikata.

Miego nauda

Šiuolaikinis gyvenimo tempas daugelį dienos darbų ir laisvalaikio formų perkelia į naktį. Tačiau miegas yra rimtas ir žmogaus organizmui svarbus dalykas. Jo metu galvos smegenyse vyksta svarbūs biologiniai procesai.

Smegenys aktyviai dirba, perdirba dienos metu gautą informaciją ir ją perveda į organizmo ilgalaikę atmintį. Miegant atkuriamos protinės, fizinės jėgos, stiprinama atmintis. Nakties poilsis taip pat labai svarbus organizmo imuninei sistemai. Ilsintis kaupiama ne tik nauja energija, bet ir svarbios aktyviosios medžiagos, reikalingos organizmo gynybinei sistemai kovoje su peršalimo ligomis ir infekcijomis. Tiems, kuriems trūksta miego, silpnėja imuninė sistema, jie dažniau serga ir turi polinkį tukti.

Kiek ilsėtis?

Miego trukmė ir poreikis priklauso nuo daugelio veiksnių, nuo žmogaus amžiaus, jo fizinių bei psichinių savybių. Pagal tai, kiek reikia miego, žmonės skirstomi į dvi grupes: trumpamiegius, kuriems užtenka šešių ir mažiau valandų, ir ilgamiegius, kuriems reikia dešimt valandų ir daugiau.

Šioms grupėms priskiriami žmonės, kurie savo miego trukme yra patenkinti. Tačiau jeigu jums reikia daugiau nei dešimties miego valandų, neverta jaudintis. Vadinasi, tokie jūsų organizmo poreikiai, svarbu, kad esate žvalus ir miego trūkumu nesiskundžiate.

Sapnų karalystė

Įdomu, iš kur atkeliauja sapnai, kurių kilmė yra sunkiai paaiškinama dar ir šiomis dienomis. Anksčiau pirmykštės tautos manė, kad „didelius" ir pranašiškus sapnus regi tik didieji vadai, žyniai, burtininkai ir pan. Tai kas yra sapnai ir kada jie apsilanko?

Žmogaus miegas susideda iš lėto ir greito miego fazių.

Greito miego fazių metu ir regimi sapnai. Šveicarų psichologas, filosofas Carlas Gustavas Jungas teigė, kad „sapnas yra ne kas kita, kaip idėja, pasiekusi mus iš tamsios, viską vienijančios Psichės pasaulio". Sapnai yra tarsi psichologinės gynybos pagrindas, kartais jie pranašiški, todėl kiekvienam žmogui išmokti juos skaityti reikia individualiai.

Ciklai ir fazės

Žmogaus miegas susideda iš ciklų, vieno jo trukmė yra 1,5-2 val., per naktį jų būna 3-5. Lėtas miegas prasideda snaudimu. Tada eina miego pradžios, vėliau - gilaus miego ir ketvirtoji, giliausio, vadinamojo delta miego, stadijos. Dviejų paskutinių stadijų metu žmogus sunkiai nubunda, nes kietai miega.

Visi sapnuojame

Tik užmigus prasideda lėtas miegas, o po 1-1,5 val., greito miego metu apsilanko ir pirmieji sapnai. Gilus delta miegas būdingas pirmiems dviem miego ciklams, o greito miego, kurio metu mes paskęstame sapnuose, maksimumas paseikiamas 3 ir 4 miego ciklo metu. Todėl pačius saldžiausius sapnus regime paryčiais.

Jei greito miego metu sapnas staiga yra nutraukiamas, didėja žmogaus emocinė įtampa, blogėja atmintis, slopinamas kūrybiškumas. Turbūt ne vienam teko įsitikinti, kad poreikis sapnuoti ypač padidėja esant nerimui. Patirti niekaip neišlaikomo egzamino naštą, nenumalšinamą troškulio poreikį ir pan. tikrai nėra labai malonus jausmas. Nubusti tokio sapno metu ir suvokti, kad visa tai tik sapnas yra didelis džiaugsmas.

Mokslininkai teigia, kad sveiki žmonės sapnus prisimena pabudę greito miego metu, o lėto miego fazėje sapnai yra beveik neprisimenami. Todėl, jei neprisimenate sapnų, nemanykite, kad jų nesapnuojate.

Rami aplinka

Gerą nakties miegą lemia aplinka. Labai karštoje patalpoje, kaip ir šaltoje, užmigti yra sunku. Taip pat siūloma vengti triukšmo, šviesos. Prieš miegą reikia atsisakyti nikotino, kofeino ir kitų produktų, kurie veikia stimuliuojančiai, o nuo jų poveikio užmigti tampa dar sunkiau. Svarbus ir poilsio reguliarumas, todėl miegoti siūloma eiti tuo pačiu metu ir kiekvieną dieną keltis tuo pačiu laiku, net ir savaitgaliais.

Gerai išsimiegoję būsite darbingi, geros nuotaikos ir mažiau irzlūs. 10 priežasčių, dėl kurių verta išsimiegoti:

1. Būsite daug darbingesni, galėsite nuveikti žymiai daugiau darbų.
2. Neskaudės galvos ir stuburo.
3. Bus geresnė atmintis.
4. Būsite mažiau irzlūs.
5. Oda bus skaistesnė ir gražesnė.
6. Lėčiau sensite, nes tinkamai nepailsėjus organizmo senėjimo procesai greitėja.
7. Miegas stimuliuoja vaikų ir paauglių augimo procesus.
8. Saugiau vairuosite automobilį.
9. Užtikrinsite visų vidaus organų atsinaujinimo procesus, pagerės sveikata ir savijauta.
10. Gulint ant tinkamo pagrindo ir taisyklingai mažėja osteochondrozės vystymasis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai