To prevent automated spam submissions leave this field empty.

- Kiekvieną naktį aš vaikštau per miegus...

- Kiekvieną naktį aš vaikštau per miegus.
- Ar buvai pas gydytoją?
- Ne, aš nueinu tik iki artimiausių kaimynų.

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Smegenys sudaro tik 3 proc. žmogaus kūno masės, tačiau jos sunaudoja šeštadalį visos kūno energijos.

Depresijos diagnostikos testai

Čia pateiksime informaciją apie testus, kuriuos galbūt atliks jūsų gydytojas, jei planuojate apsilankyti pas jį dėl depresijos. Tačiau turėkite omenyje, jog ne kiekvienas testas yra būtent depresijai nustatyti. Kai kurie iš jų yra skirti ne šiai ligai, bet kitiems susirgimams atpažinti, kurie gali pasižymėti panašiais simptomais.

Dažniausiai gydytojas atlieka fizinį patikrinimą ir tam tikrus laboratorinius tyrimus, kad įsitikintų, jog depresijos simptomai nėra susiję su skydliaukės ligomis ar vėžiu. Tuo atveju, jei jūsų simptomai susiję su kitomis rimtomis ligomis, tuomet tų ligų gydymas taip pat gali padėti ir prieš depresiją.

Depresijos diagnozavimas ir fizinis patikrinimas

Kaip jau minėta, fizinio testo tikslas yra išsiaiškinti fizinę depresijos priežastį. Atlikdamas šį testą, gydytojas iš pradžių veikiausiai atkreips dėmesį į nervų ir hormonų sistemas. Jis stengsis identifikuoti bet kokias reikšmingesnes sveikatos problemas, galimai prisidedančias prie klinikinės depresijos simptomų atsiradimo. Pavyzdžiui, hipotiroidizmas - sukeltas nepakankamos skydliaukės liaukų veiklos - yra viena dažniausių medicininių priežasčių, susijusių su depresija. Kita hormoninių sutrikimų įtakota priežastis yra hipertiroidizmas - sukeltas per didelio skydliaukės aktyvumo, bei Kušingo liga - antinksčio liaukų darbo sutrikimas.

Depresiją taip pat gali įtakoti daug centrinės nervų sistemos ligų bei pažeidimų. Pavyzdžiui, depresiją galima susieti su bet kuria iš žemiau nurodytų priežasčių:

  • Centrinės nervų sistemos augliai
  • Galvos trauma
  • Išsėtinė sklerozė
  • Insultas
  • Sifilis
  • Įvairios vėžio rūšys (kasos, prostatos, krūties)

Vaistai su kortikosteroidu, kaip pvz., Prednasol, kuris naudojamas reumatinio artrito ar astmos gydymui, taip pat siejami su depresija. Kiti vaistai, tokie kaip nelegalūs steroidai, amfetaminai ir be recepto parduodamos apetito mažinimo priemonės, gali sukelti depresiją nutraukus jų vartojimą.

Depresijos diagnozavimas ir laboratoriniai tyrimai

Paprastai gydytojas gali nustatyti, ar sergama depresija, klausdamas specifinių klausimų ir atlikęs fizinį testą. Žinoma, jis gali atlikti ir laboratorinius tyrimus, tam, kad atmestų kitų ligų galimybę. Veikiausiai bus atliekamas ir kraujo tyrimas. Juo bus patikrinama, ar nesergama anemija, ištirti skydliaukės hormonų ir kalcio kiekio lygiai.

Depresijos diagnozavimas ir kiti tikrinimo būdai

Gydytojas gali atlikti ir kitus standartinius testus, kaip dalį pradinio fizinio patikrinimo. Į juos gali įeiti kraujo tyrimai elektrolitams, kepenų funkcijai ir inkstų funkcijai patikrinti. Kadangi inkstai ir kepenys atsakingi už depresijos medikamentų išskaidymą, bet kurio iš šių organų pažeidimas gali tapti vaistų kaupimosi organizme priežastimi.

Kiti testai gali būti tokie:

  • Smegenų kompiuterinė arba magnetinio rezonanso tomografija, tam, kad būtų galima atmesti kitas rimtas ligas, kaip pvz., smegenų auglys.
  • Elektrokardiograma širdies problemoms nustatyti
  • Elektroencefalograma - naudojamas aparatas, įrašantis elektrinį smegenų aktyvumą.

Depresijos patikrinimo testai

Aptarus jūsų nuotaiką, ir tai, kaip tai veikia jūsų gyvenimą, gydytojas gali užduoti specifinius klausimus, skirtus depresijai išsiaiškinti. Svarbu žinoti, jog gydytojo naudojamas inventorius ir klausimynai yra tik viena medicininės diagnostikos proceso dalis. Jie padeda jam giliau pažvelgti į jūsų nuotaiką ir užtikrinčiau priimti sprendimą.

Vieno tokio testo pavyzdys yra 2-ų dalių klausimynas, kuris pasitvirtino kaip labai patikimas nustatant depresijos tikimybę. Atliekant šį testą, jūsų paprašys atsakyti į šiuos 2 klausimus:

  1. Ar šį mėnesį jautėtės prastos, depresinės, beviltiškos nuotaikos?
  2. Ar šį mėnesį jautėtės praradę susidomėjimą bet kokia veikla?

Jūsų atsakymas į šiuos du klausimus lems, ką gydytojas darys toliau. Galbūt jis užduos papildomų klausimų diagnozei patvirtinti. Jei remiantis atsakymais jūs depresija nesergate, rezultatai ir simptomai veikiausiai bus peržiūrėti, kad būtų galima nustatyti tikslią diagnozę. Studijos liudija, jog šie 2 klausimai, ypač naudojami su kitais diagnozavimo testais, yra labai efektyvus įrankis depresijai aptikti.

Gydytojas gali naudoti ir kitus depresijos nustatymo įrankius, pvz.:

  • Beck‘o depresijos inventorius - testas su keliais atsakymais, sudarytas iš 21 klausimo, nustato depresijos simptomų sunkumą;
  • Zungo savęs įsivertinimo depresijos skalė - trumpa apklausa, nustatanti depresijos sunkumą (nuo normalus iki sunki depresija);
  • Epidemiologinių studijų centro depresijos skalė - įrankis, padedantis pacientams įvertinti savo jausmus, elgesį ir ankstesnės savaitės požiūrį;
  • Hamiltono depresijos reitingavimo skalė - testas su keliais atsakymais, remiamasi nustatant depresijos sunkumo lygį.

Atsakant į testo klausimus, ne visiems lengva sąžiningai atsakyti į visus klausimus. Testą administruojantis asmuo norės atsakymų į klausimus apie depresiją ir nuotaiką, depresiją ir supratimą, fizinius aspektus, kaip energijos trūkumas, nereguliarus miegas ir seksualinės problemos. Stenkitės atsakinėti kiek galima tiksliau ir nuoširdžiau, nes tik tokiu atveju gydytojas galės tiksliai nustatyti jūsų diagnozę ir pritaikyti efektyvų gydymą.

Jei jums diagnozuota depresija

Depresiją galima sėkmingai gydyti. Galiausiai, depresijos diagnozė gali būti jūsų kelio į sveikesnį gyvenimą be nevilties, bejėgiškumo ir jautimosi beverčiu pradžia.

Po to, kai jums diagnozuota depresija, norint pasveikti, reikia vykdyti gydymo nurodymus. Svarbu gerti vaistus, taip, kaip nurodyta. Taip pat, rekomendavus jūsų gydytojui, gali tekti keisti gyvenimo būdą ir bendradarbiauti su psichoterapeutu. Milijonai žmonių be reikalo kankinasi negaudami profesionalios pagalbos, kuri prasideda nuo mediko diagnozės.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai