Naujausi straipsniai
Trys taisyklės kaip išsaugoti sveikus dantis...Trys taisyklės kaip išsaugoti sveikus dantis:
Vaistų paieška
|
Pirmoji pagalba bičių sugeltiems žmonėms
2010, Birželis 17 - 14:51
Vietinės ar lengvos alerginės reakcijos metu svarbu skubiai pašalinti bitės geluonį, jo nespaudžiant, bet nubraukiant pincetu, bitininko kaltu ar peiliu, netraumuojant pažeistos vietos, kad greit neplistų patekę nuodai.Pažeistą vietą patartina atšaldyti šaltu kompresu. Medikamentai - antihistamininiai vaistai, gliukokortikoidų turintys tepalai (betametazonas, fliutikazonas, mometazonas ir kt.). Antihistamininiai preparatai yra I ir II kartos. Pirmos kartos antihistamininiai preparatai (tavegilis, suprastinas, dimedrolis) patogūs, nes yra ir leidžiamos formos (ampulės ir su švirkštais). Antros kartos antihistamininių preparatų (Zyrtec, Lomilan, Claritine, Kestine) yra tik tabletės. Dozuojami po 1 tab. per dieną (10mg x 1). Jie nemigdo, yra saugūs, pradeda veikti po valandos, veikia 24 val., patogūs vietinės alergijos atveju, kai sugeltam žmogui reikia vairuoti automobilį. Anafilaksinio šoko metu patartina
Antros eilės priemonės
Skubios pagalbos rinkinys (bityno vaistinėlė)
Pagal "Alergija bičių nuodams", Ieva Bajoriūnienė, Alergologijos ir klinikinės imunologijos gydytoja, 2001 Pirmoji pagalba, bitei įgėlus, Dr. Algirdas Baltuškevičius Visi, kuriuos gali sugelti bitės, ir bitininkai, ir ne bitininkai, turi žinoti apsinuodijimo bičių nuodais požymius ir mokėti suteikti bičių sugeltam pirmąją pagalbą. Pirmojo laipsnio apsinuodijimas. Įgeltoji vieta smarkiai ištinsta, niežti visą kūno odą, atsiranda dilgėlinės pobūdžio išbėrimas; krečia drebulys, pakyla kūno temperatūra iki 38-39 laipsnių, ligonis tampa neramus. Pirmoji pagalba. Tuojau pat reikia ištraukti geluonį, ties įgelta vieta po oda suleisti 0,1 proc. 0,5 ml adrenalino tirpalo, leisti antihistamininius preparatus - suprastiną, pipolfeną ar dimedrolį. Jų neturint, dėti ant įgeltos vietos šaltą kompresą ir duoti gerti dimedrolio, suprastino ar tavegilio. Antrojo laipsnio apsinuodijimas. Įgeltoji vieta nežymiai patinsta, bet ima niežėti visą kūną, atsiranda smulkus išbėrimas, gali pabrinkti veidas, liežuvis, gerklos. Pirmoji pagalba tokia pati, kaip ir esant pirmojo laipsnio apsinuodijimui. Papildomai reikia suleisti į raumenis dimedrolio ar suprastino ir 1-2 ml 30 mg prednizolono tirpalo. Trečiojo laipsnio apsinuodijimo atveju vystosi anafilaksinis šokas: staiga krinta kraujospūdis, nukentėjusysis netenka sąmonės, atsiranda traukuliai, nevalingas šlapinimasis, galimas mirties atvejis. Pirmoji pagalba. Nukentėjusįjį reikia skubiai vežti į ligoninės reanimacinį skyrių. Pakeliui, vežant į ligoninę, reikia vartoti tuos pačius vaistus, kaip ir esant antrojo laipsnio apsinuodijimui. Bitininko vaistinėlė Kiekvienas bitininkas savo bityne turi turėti vaistinėlę, kurioje privalo būti sterilių vienkartinių švirkštų ir būtiniausi vaistai, kurie reikalingi pirmajai pagalbai suteikti, netikėtai apsinuodijus bičių nuodais: 1) Adrenalino ampulės po l ml 0,lproc. koncentracijos; 2) Prednizolono ampulės po 30 mg l ml; 3) Antihistamininiai preparatai (dimedrolis, tavegilis, pipolfenas, suprastinąs, klaritinas); 4) Eufilino tabletės po 0,15 g l flakonas ir Eufilino ampulės 2,4 proc. 10 ml. Kiekvieną vaistą patartina laikyti vaistinėlėje įmonės įpakavime. Visi išvardinti antihistamininiai preparatai veikia vienodai, todėl patartina turėti nors po 10 tablečių vieno iš nurodytų aukščiau vaistų. SUTEIKUS PIRMĄJĄ PAGALBĄ BŪTINA SKUBIAI KREIPTIS Į GYDYTOJĄ.
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Skelbti naują komentarą