Naujausi straipsniai
Greitoji? - Taip...- Greitoji?
Vaistų paieška
|
Gyvatės įkandimas
2008, Rugsėjis 16 - 18:40
Gyvačių nuodų poveikis skirstomas į tris grupes: neurotoksinis (pavojingas nervų sistemai - paralyžuoja nervus, slopina kvėpavimo centrą; taip veikia kobros, barškuolės nuodai), citotoksinis (veikia ląstelės lygmenyje; dažniausiai Australijos, Amerikos gyvačių nuodai) ir hematotoksinis (veikia kraujo sistemą). Lietuvoje gyvena vienintelė gyvatė - paprastoji angis. Jos nuodai nėra mirtini - turi silpną citotoksinį ir hematotoksinį poveikį. Įkandus gyvatei, pažeista vieta ištinsta, parausta ir labai skauda. Pavojingiau, kai gyvatė įkanda į galvą ar kaklą, nes aplink įkandimo vietą vystosi edema (tinimas). Lietuviškosios angys pavojingiausios pavasarį, kai tik nubunda po žiemos miego. pirmoji pagalba, ikandus gyvatei
Tolesnis gyvatės įkandimo gydymas
Jei gyvatė įkanda užsienyje, pirmosios pagalbos taisyklės tinka. Reikia kuo skubiau važiuoti į artimiausią gydymo įstaigą, kurioje medikai turi priešnuodžius būtent toms gyvačių rūšims, kurios gyvena tose šalyse.
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Skelbti naują komentarą