To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Atėjo bobutė į polikliniką pas gydytoją ir klausia...

Atėjo bobutė į polikliniką pas gydytoją ir klausia:
- Daktarėli, ar gali man padėti?
- O kas yra?
- Taigi pati nesuprantu. Kai atsistoju, tai stoviu, stoviu, stoviu... O kai atsisėdu, tai sėdžiu, sėdžiu, sėdžiu... O kai atsigulu, tai guliu, guliu, guliu... Daktarėli, ką man daryti???

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Rūkorių kraujyje 10 proc. hemoglobino susijungęs su smalkėmis. Mirtinas skaičius yra 50 – 60 proc.

Koks tavo psichologinis amžius?

„Pagal savo metus jaučiuosi jaunesnis", - sako kai kurie žmonės. Kas padeda jiems sumažinti savo psichologinį amžių?

Kartą mokslininkai atliko tokį eksperimentą: tiriamųjų grupei pasiūlė įsivaizduoti, kad jų pasuose įrašyta gimimo data yra netikra ir paprašė patiems nustatyti savo amžių.

Rezultatai buvo tokie: tik 24 proc. bandomųjų įvardintas amžius sutapo su kalendoriniu; 55 proc. žmonių jautėsi jaunesni pagal savo metus, 21 proc. - vyresni. Įdomu, kad tarp tų, kurie jautėsi vyresni, daugiausia buvo jaunų žmonių. 73 proc. apklaustųjų, perkopusių per 30 metų, jautėsi jaunesni nei yra iš tiesų. O tarp sulaukusiųjų 65-erių, nemažai buvo tokių, kurie jaučiasi kaip 35-erių.

Taigi psichologinis amžius toli gražu ne visada sutampa su tikruoju. Ir jis priklauso nuo įvairiausių priežasčių.

Kas ten, priešaky?

Pirmiausia amžiaus įvertinimas priklauso nuo to, ar jūsų pasiekimai atitinka visuomenės lūkesčius. Pavyzdžiui, vidutinis santuokos amžius - 23-25 metai. Būdami tokio amžiaus, jauni žmonės baigia mokslus ir pradeda dirbti. Jeigu jūs šiuo atžvilgiu atitinkate amžiaus standartą, tuomet veikiausiai jaučiatės tokio amžiaus, kokio esate, arba net vyresni - nes atlikote viską, ko reikalaujama šiuo amžiaus tarpsniu. Žmonės, kurie nepadarė to, ko iš jų laukė aplinkiniai, mano, kad jiems dar mažai metų ir viskas priešaky.

Žmogus jaučiasi vyresnis arba jaunesnis priklausomai nuo to, kiek reikšmingų įvykių buvo jo gyvenime. Jeigu jų buvo daug, jam gali atrodyti, kad mėnuo truko pusę metų ar net metus. Kai laikas niekuo nebuvo ypatingas, mes tarsi apmirštame kokiame nors gyvenimo taške.

Vadinasi, kuo daugiau žmogus dirba, aktyviau gyvena, giliau mąsto ir jaučia, tuo greičiau sensta? Žinoma, kad ne, nes svarbiausias psichologinio amžiaus rodiklis - tai perspektyvos pojūtis. Jūs galite gyventi intensyviai, bet visada jausitės jaunesni nei esate, jeigu būsite įsitikinę, kad ateityje jūsų dar laukia daug svarbių įvykių. Ir atvirkščiai: jeigu manote, kad ateityje jūsų nieko gero nebelaukia, tai žinokite, kad jau priartėjo psichologinė senatvė.

Mokslininkų nuomone, individualus amžius - tai svarstyklės, kurių vienoje lėkštėje - praeitis, kitoje - ateitis. Priklausomai nuo to, kuri lėkštė nusvirs, žmogus jaučiasi vyresnis arba jaunesnis. Todėl gali būti taip: laikas eina, o jūs jaunėjate, nes siekiate naujų tikslų ir užduočių.

Kiek jums metų?

Toli gražu ne visi įvykiai mums vienodai reikšmingi. Įsimenamos tik jaudinančios akimirkos, paveikusios mūsų gyvenimą. Tai gali būti mokyklos arba universiteto baigimas, vaikų gimimas, karjeros viršūnė, kraustymasis iš vieno miesto arba šalies į kitą, buto gavimas, anūkų gimimas, išėjimas į pensiją ir t.t. Gali būti ir kokie nors jūsų vidinio pasaulio, sveikatos, elgesio, santykių su draugais pokyčiai.

Psichologų nuomone, geriausia, kai jūsų psichologinis ir chronologinis amžius ne per daug nutolę vienas nuo kito. Jeigu jaučiatės žymiai jaunesnis pagal savo metus, tai rodo infantilumą arba nepateisinamą optimizmą. Ir atvirkščiai, jei jaučiatės senesni nei iš tiesų esate, galima įtarti, kad esate depresinės būsenos, nes ateitis jums atrodo beprasmė dėl neišsipildžiusių svajonių, planų ir siekių. Ir vienu, ir kitu atveju jums vertėtų susimąstyti dėl savo požiūrio į gyvenimą.

Dešimt būdų prisidėti metelių

Jeigu norite atrodyti vyresnis, nei esate, pasinaudokite šiais neigiamais patarimais.

Siekite pensijos. Net jeigu jums sukako dvidešimt metų, svajokite, kada pagaliau ateis tas laikas, kai nebereikės eiti į darbą, ir galėsite daugiau laiko praleisti ant sofos. Visiems pasakokite, kaip jums viskas nusibodo ir kaip jūs norite ramybės.

Jeigu kas nors pakvies linksmai praleisti laiką, atsisakykite akcentuodami savo amžių (nesvarbu, kiek jums metų iš tikrųjų): „Aš jau ne toks jaunas, kad linksminčiausi, aš labiau noriu eiti namo ir patogiai įsitaisyti prie televizoriaus".

Skųskitės sveikata. Žinoma, jog du skundai niekada nesulauks aplinkinių užuojautos: „Aš šiandien blogai jaučiuosi" ir „Man viskam trūksta pinigų". Tačiau būtent jie yra populiariausi. Aptarkite (žinoma, su vyresniais už save žmonėmis, jauniems tai neįdomu) orus guosdamasis, kad labai jautriai reaguojate į jų pokyčius: pavyzdžiui, vakar jums „diegė" visą kūną, šiandien jį „maudžia", o praeitą savaitę jautėtės tarsi „sulaužytas".

Žiūrėkite serialus namų šeimininkėms. Ir būtinai aptarkite juos su aplinkiniais. Nuo ko pastojo Marija Elena? Ar pripažins vaiką donas Pedras? Ar prisimins savo gyvenimą atmintį praradusi Mariana? Tegu šie personažai tampa jūsų šeimos nariais, išgyvenkite dėl jų, kaip dėl savo artimųjų.

Koneveikite jaunimą ir naujus laikus. Tai vienas iš ryškiausių požymių, kad jūs gimėte beveik Žalgirio mūšio laikais. Prisiminkite, kad „jūsų laikais" jaunuoliai ir merginos užleisdavo vietą vyresniesiems, nesinaudojo kosmetika ir neatrodė taip iššaukiamai! Jie nesibučiavo gatvėje, kad visi aplinkiniai pavydėtų. Be to, kokie buvo laikai! Dienos ilgos, naktys trumpos, ne taip, kaip dabar!

Atsisakykite įsisavinti naują techniką. Įtikinkite save, kad kompiuteris, automobilis ir elektroninės kortelės - ne jums, naudotis šiais daiktais reikia išmokti jaunystėje. Kadangi jūsų jaunystė jau pralėkė, šios technikos naujovės - tikrai ne jūsų jėgoms. Priešinkitės tol, kol viršininkas galiausiai iškels klausimą: arba mokotės dirbti kompiuteriu, arba būsite atleistas iš darbo. O kai jus mokys, atkakliai bambėkite.

Draugaukite tik su vyresniais už save. Aptarinėkite jų anūkus, marčias ir žentus, paliežuvaukite apie bendrus pažįstamus. Dalyvaukite pokalbiuose: „Kur viskas ritasi? Ko mes siekiame?" Dalinkitės baimėmis, kas bus, kai mes pasensime ir tapsime bejėgiai. Taip jūs pajusite šio amžiaus problemas bei rūpesčius ir tapsite panašus į savo vyresniuosius draugus.

Aktyviai neikite viską, kuo domisi jaunimas. Tai būtinai žemo lygio gaminys (ne taip, kaip jūsų arba net jūsų tėvų jaunystės laikais). Jeigu kažkas jūsų akivaizdoje pamini dabartinių laikų atributus, kritiškai suspauskite lūpas: „O kas tai?"

Nostalgiškai prisiminkite savo jaunystę. Ir dėkitės, tarsi ji jau seniai praėjo. Tuomet elgėtės beprotiškai, pavyzdžiui, važinėjote autostopu prie jūros. O šiandien to jau negalite sau leisti (sveikata ne ta, nėra drąsos, į viską žiūrite daug atsakingiau). Dažniau priminkite aplinkiniams, kokias dainas dainuodavote prie laužo, kaip linksmindavotės su visa kompanija... Neužmirškite beviltiškai numoti ranka: „O dabar..." Visi nuspės, ką reiškia jūsų nostalgiškas atodūsis: metų našta, ligos, išgyvenimai...

Būkite konservatyvus ir laikykitės nustatytos tvarkos. Įpratote ilsėtis tik vasarnamyje, tad nesutikite vykti nei į turistines keliones, nei prie jūros, nei (juolab!) į žygį su baidarėmis. Nors jums jau seniai nusibodo kasti daržą ir nešioti kibirais vandenį laistymui, tačiau verta pagalvoti: o gal prie jūros arba turistinėje kelionėje jums pasidarys bloga? Verčiau nerizikuoti!

Nesugalvokite įsimylėti. Tai tikrai juokinga jūsų amžiuje! Meilė gali pastūmėti elgtis neapgalvotai, sutrikdyti įprastą gyvenimo būdą. Juk jūs ne kartą buvote ja nusivylęs, todėl ir dabar gali nutikti panašiai. Jeigu jums pagaliau pavyks sutikti žmogų, apie kurį svajojote visą gyvenimą, jokiu būdu neleiskite sau būti laimingam. Pasakykite sutiktam žmogui: „Kur tu buvai anksčiau?", ir jis tikrai supras: ne tik išvaizda, bet ir paso duomenys kartais apgaulingi. Iš tikrųjų jums dvidešimčia metų daugiau, nei jis manė.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai