To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Atėjo bobutė į polikliniką pas gydytoją ir klausia...

Atėjo bobutė į polikliniką pas gydytoją ir klausia:
- Daktarėli, ar gali man padėti?
- O kas yra?
- Taigi pati nesuprantu. Kai atsistoju, tai stoviu, stoviu, stoviu... O kai atsisėdu, tai sėdžiu, sėdžiu, sėdžiu... O kai atsigulu, tai guliu, guliu, guliu... Daktarėli, ką man daryti???

  • Planuojant nėštumą, folio rūgštį reikia gerti abiem! Kai moteris pastoja, ji folio rūgštį turėtų vartoti dar keletą mėnesių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Moterims su sumažėjusiu skydliaukės aktyvumu yra nustatyta didesnė mirties ir širdies ligų rizika. Mokslininkai nustatė, kad sumažėjus skydliaukės aktyvumui, padidėja arterinis kraujo ...

Jodo stygius - pavojingas

Jodas - būtinas žmogui, gyvūnams ir augalams. Žmogaus organizme jodas yra skydinės liaukos išskiriama hormono tiroksino sudedamoji dalis. Paprastai jodo organizme būna 20-50 mg (raumenyse - 10-25 mg, skydinėje liaukoje - 6-15 mg). Jei trūksta jodo, sutrinka skydinės liaukos funkcija.

Skydinė liauka yra kaklo priekyje, jos svoris - tik 30-40 g, bet organizme ji atlieka svarbią funkciją: gamina ir į kraują išskiria gyvybiškai svarbų tiroksino hormoną. Kad skydinė liauka funkcionuotų normaliai, suaugusiam žmogui per parą reikia apie 150-200 mkg jodo. Beveik 90 proc. jo organizmas gauna su maistu. Jodo ypač daug turi žuvys (lašišos, menkės, plekšnės, sardinės, kuprės, ledžuvės ir kt.), kalmarai, salotos, jūros kopūstai, obuoliai, slyvos, vynuogės, grikių ir miežių kruopos, sūris, varškė, pienas. 10 proc. jodo gaunama su vandeniu (jo yra paviršiniame geriamame vandenyje) ir kvėpuojant.

Jeigu organizme trūksta jodo, susergama vadinamąja Bazedovo liga. Šios ligos požymiai: skydinės liaukos padidėjimas, išverstakumas, padažnėjęs širdies plakimas, pagreitėjusi medžiagų apykaita, padidėjęs nervų sistemos jautrumas, greitas nuovargis. Gali išsivystyti kraujotakos nepakankamumas, sutrikti lytinė funkcija, prasidėti tireotoksinis hepatitas, nefrozė, cukraligė. Kartais liga komplikuojasi psichoze, marazmu, koma. Dėl jodo trūkumo galima susirgti ir onkologine liga.

Jei gausiai prakaituojama, jaučiamas nerimas, skauda galvą, sutrinka darbingumas ir atmintis, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją - galbūt organizme trūksta jodo. Jo daugiausia reikia augančiam organizmui, nėščioms ir maitinančioms moterims.

Vartoti druską su jodu nepakanka, reikia valgyti visavertį maistą, nepamiršti jūros gėrybių, vaisių, daržovių. Ir, be abejo, pajutus negalavimą nedelsti ir kreiptis į gydytoją, nes tik specialistas galės nustatyti tikrąją priežastį ir skirti gydymą.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai