To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ponas daktare, aš buvau pas vaistininką, ir jis man patarė...

- Ponas daktare, aš buvau pas vaistininką, ir jis man patarė...
- Na taip, žinoma, prieš tai, kad nueitumėt pas gydytoją, Jūs nuėjot pas vaistininką,- sako supykęs daktaras.- Įdomu, kokį gi kvailą patarimą jis Jums davė?!
- Jis patarė man kreiptis į daktarus...

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vidutinio spindžio arterijose spaudimas svyruoja apie 120-130 mm Hg (maksimalus, sistolinis spaudimas) ir 70-80 mm Hg (minimalus arba diastolinis spaudimas); skirtumas tarp sistolinio ir ...

Energiniai gėrimai kerta tarsi botagas

Daugelis žino, kad energiniai gėrimai stimuliuoja, bet nėra girdėję apie šalutinius jų poveikius. Medikų teigimu, šie gėrimai sujudina organizmo jėgas tarsi botago kirtis, tačiau nuolat taip raginant kūną gresia išsekimas.

Energiniai gėrimai rinkoje pasirodė neseniai, maždaug apie 2000-uosius. Padedami jų suaugę žmonės tikisi įveikti pervargimą, energijos "pasikrovęs" jaunimas linksminasi iki paryčių. Juo stiprinasi ir pramogų pasaulio žvaigždės. Štai prieš vasarą Vilniuje vykusį koncertą rokerė Avril Lavigne su komanda pageidavo 24 skardinių energinio gėrimo ir - jokio alkoholio.

Tačiau, pasak medikų, šis padėjėjas nėra toks nekaltas. Vilniaus miesto universitetinės ligoninės Vaikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjos Irenos Babianskienės teigimu, dėl šalutinių poveikių šis gėrimas uždraustas JAV, o Norvegijoje, Prancūzijoje, Danijoje jo platinimas yra ribojamas. Kai kur energiniais gėrimais leidžiama prekiauti tik vaistinėse, nes sudedamosios jo dalys veikia kaip vaistai.

Galima ne visiems

"Dėl šalutinių poveikių šių gėrimų nereikėtų vartoti vaikams, paaugliams, vyresnio amžiaus žmonėms, taip pat turintiesiems problemų dėl arterinio kraujospūdžio ar padidėjusio akispūdžio, sergantiems širdies ligomis, besiskundžiantiems miego sutrikimais žmonėms", - sakė I.Babianskienė. Jaunimui energinių gėrimų poveikis gali būti pavojingas dėl jų psichikos ypatumų. "Vaikų psichinė būsena yra dar labai labili. Juos ir taip sunku kontroliuoti, o energiniuose gėrimuose esančios medžiagos padidina ne tik jų aktyvumą, bet ir agresiją, smurto proveržius", - sakė gydytoja.

Tiesa, ji nemano, kad tokius gėrimus reikėtų uždrausti, - juk nekalbame apie tokias represijas prieš tonizuojančiu poveikiu pasižyminčius alkoholį, kavą ar arbatą. "Tačiau užrašai apie sveikatai nekenkiančius jų vartojimo kiekius, manau, praverstų", - sakė gydytoja. Ji teigė girdėjusi apie atvejus, kai jauniems žmonėms, išgėrusiems daugiau nei 4-5 gėrimo skardines, teko ieškoti medikų pagalbos. Padauginus stimuliatoriaus atsirado sujaudinimo reiškiniai, labai padidėjo kraujospūdis.

Perdozavimo pasekmės

Į energinių gėrimų sudėtį paprastai įeina kofeinas, taurinas, guarano ekstraktas, ženšenis, B grupės vitaminai, folio rūgštis, gliukozė. Pagrindinį poveikį sukelia kofeinas ir taurinas, papildomai veikia ženšenis bei guaranas.

Taurinas - tai amino rūgštis, natūraliai esanti raumenyse. Papildomai gauta iš energinių gėrimų ji padeda šalinti dėl fizinio krūvio susikaupusią pieno rūgštį, sukeliančią raumenų skausmus. Šią užduotį atlieka ir guarano - tropikuose augančio augalo - ekstraktas. Visi energinių gėrimų komponentai, veikdami kartu, iš tikrųjų sumažina nuovargį, stimuliuoja fizinį aktyvumą, gerina protinį darbą, greitina reakciją. Tačiau perdozavus šio gėrimo gali sutrikti miegas. Palyginkime: išgėrus kavos ar stiprios arbatos jų poveikis trunka 1-2 valandas, energinių gėrimų - 3-4 valandas. Beje, per 3-5 valandas iš organizmo pašalinama tik pusė juose esančio kofeino.

Šios medžiagos negalima suvartoti daugiau nei 600 miligramų. Protinę veiklą stimuliuoja 100 miligramų kofeino. Energiniuose gėrimuose jo yra 30-60 miligramų 100 mililitrų. Tad 4-5 gėrimo skardinės negalavimų turintiems žmonėms gali sukelti ligą. Per didelis stimuliavimas perkrauna širdį, kyla insultų, infarktų, akių plyšimų grėsmė. Sportuojančių žmonių kraujospūdis po treniruočių ir taip būna padidėjęs, tad papildomas jo stimuliavimas yra žalingas. Be to, kofeinas išstumia iš organizmo jam reikalingą kalcį ir geležį. "Todėl gėrimo kiekis turi būti ribojamas. Atsižvelgiant į sudėtį galima vartoti 1-2 indelius per dieną", - perspėjo gydytoja.

Atsiranda priklausomybė

Medikės teigimu, energiniai gėrimai iš tiesų nualina organizmą. "Juk jie neprideda energijos iš šalies, bet mobilizuoja organizmo mechanizmų veiklą. Šiuose procesuose dalyvaujančios medžiagos labai greitai sudega ir savo vidinius resursus išnaudojusiame organizme ima jų trūkti. Todėl po stimuliavimo ateina didelio slopinimo etapas. Žmogus jaučiasi išsekęs ir vėl atsiranda poreikis pasipildyti energijos. Taip atsiranda priklausomybė nuo šio gėrimo", - sakė I.Babianskienė.

Norint atstatyti organizmą, jam reikia poilsio. Todėl pavartojus energinio gėrimo, kitądien reikia padaryti pertrauką, o ne didinti energiją visą savaitę iki dar didesnio išsekimo. LŽ pašnekovė perspėjo dėl itin žalingo šių gėrimų maišymo su alkoholiu. Vartojami kartu jie sustiprina vienas kito poveikį, pernelyg padidina kraujospūdį, sutrikdo miegą, žmonės tampa priklausomi nuo didesnių stimuliuojančių gėrimų kiekių ir jų nebekontroliuoja. Be to, energinių gėrimų nereikėtų maišyti ir su kitais kofeino turinčiais gėrimais (kava, arbata). Kitaip gali būti viršyta leistina kofeino koncentracija.

Kitos išeitys

Ilgametė Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotoja medicinai Vanda Pumputienė minėjo atvejus, kai greitajai teko vykti pas energinių gėrimų ir psichostimuliatorių mišinio pavartojusius tautiečius.

Gydytoja įsitikinusi, kad šių gėrimų vartojimas nėra išeitis. "Žmogus turėtų pats save mobilizuoti. Reikia mokėti tam nusiteikti psichologiškai arba didinti energiją natūraliomis priemonėmis", - sakė ji. "Jei jaučiatės nuolat pervargę, vadinasi, organizmas kažko nori. Neretai jam trūksta fizinio krūvio, todėl reikėtų sportuoti arba, pavyzdžiui, lankyti jogos užsiėmimus. Prastos savijautos priežastis gali būti ir netikusi mityba. Didžiausi organizmo dievai yra dieta, judėjimas ir gera nuotaika. Nuolatinis jėgų trūkumas gali reikštis trūkstant geležies, esant lėtinio nuovargio sindromui, išsekimui arba kaip didelio psichologinio streso pasekmė", - vardijo V.Pumputienė. "Energinis gėrimas yra tarsi botagas. Jaunų žmonių bent sveika širdis, o vyresniems dėl papildomo stimuliavimo gali grėsti širdies ritmo sutrikimai. Tonizavimasis kava, o dar geriau - žalia arbata yra natūralesnis būdas", - įsitikinusi gydytoja.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

aš nemanau, kad jis niekinis - tie visi energetiniai gėrimai iš ties nėra jau tokie sveiki ir naudingi mūsų organizmui, kaip kad atrodo iš šalies. Manau, visad geriau yra rinktis natūralius produktus mieguistumui, nuovargiui šalinti. Pati esu susidūrusi su šia problema, kai studijuojant reikdavo daug dirbti ir naktimis, o organizmas tokių krūvių neatlaiko. Tada atradau <<vaistų reklamos cenzūra>>, kuris dėl savo natūralumo ir augalinės kilmės nekenkia skrandžiui, ir mažina ne tik nuovargį, bet ir gerina apskritai visą organizmo būklę.

As vartoju energet su l-karnitinu ir po kolkas gerai jauciuos i diena dvi skardines
kai dirbi fizini darba anksti keltis reik greit atsibut energet butu pats tas dar as manau daug kas gali man priestaraut man kava ar arbata tiesiog nevirskina.
aisku kas per daug tas nesveika bet su saiku juk galim

Ir kas gali atsitikti nuo limonado? Atsiprasant - apsivemsi - ir viskas. Pasidomek koks kiekis kofeino yra mirtinas zmogui, tuomet prielaida pasidarys netokia jau nereali. Studentai ypatingai geria daug energetiniu, taip bandydami save priversti mokintis. Jie, vien kofeino kieki virsija kelioika, o kartais ir keliasdesimt, kartu. Pasekmes gali buti liudnos.

Niekinis straipsnis, tik darantis ivairias prielaidas, kad gali buti taip ar taip. Tai ir limonado prigerus per daug visko gali atsitikti.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai