To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, padėkite, nes mano žmona niekaip...

– Daktare, padėkite, nes mano žmona niekaip negali užmigti iki 6 ryto. – Ir ką ji visą tą laiką daro? – Laukia manęs grįžtančio.

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kai skauda gerklę, reikia gerti ne karštus, o šiltus gėrimus, nes karšti tik didina uždegimą. Rūgščios sultys ir citrusiniai vaisiai sergant tonzilitu ar laringitu netinkami, nes ...

Dažniausiai užduodami klausimai apie ŽIV ir AIDS

1. Kuo skiriasi ŽIV ir AIDS?

ŽIV - žmogaus imunodeficito virusas - tai viruso pavadinimas. Žmogus gali užsikrėsti ŽIV, būti jo nešiotoju. Kol virusas nesukelia ryškesnių požymių, liga vadinama ŽIV nešiojimu. AIDS - įgytas imunodeficito sindromas - pasireiškia tada, kai išsenka organizmo imunitetas ir prisideda įvairių sistemų infekcijos bei kitos ligos.

2. Ar galima ŽIV užsikresti lytiškai santykiaujant?

Taip. ŽIV plinta per organizmo skysčius, taigi ir per spermą bei makšties išskyras. Užsikrėsti galima ir analinio bei oralinio sekso metu. Lytinių santykių su infekuotu žmogumi metu tikimybė užsikrėsti ŽIV yra 0,1 - 0,5 proc. Ji dar sumažėja naudojantis prezervatyvu. Beje, nesaugių lytinių santykių metu moteriai užsikrėsti yra didesnė tikimybė nei vyrui. O dar didesnė - analinio sekso metu. Mažiausiai pavojingas - oralinis seksas.

3. Ar galima uzsikresti ŽIV, įsibrėžus į užkrėstą daiktą?

Teoriškai taip, tačiau tikimybė - labai maža. Įsidūrus užkrėsta adata medicininių procedūrų metu, tikimybė susirgti siekia 0,3 proc. O įsibrėžus kažkur kitur, atsitiktinai, ji dar mažesnė. Be to, žmogaus imunodeficito virusas yra nepatvarus ir aplinkoje žūva per vieną parą.

4. Kiek laiko turi praeiti nuo ŽIV nešiojimo iki AIDS?

Nuo užsikrėtimo ŽIV iki visiško imuninės sistemos susilpnėjimo - AIDS - vidutiniškai praeina 7 - 9 metai (šis periodas varijuoja 1 - 20 metų ribose).

5. Ar žmogus, sergantis ŽIV, yra pilnavertis?

Tokie žmonės, gaudami šiuolaikinį gydymą, gyvena normalų gyvenimą 10 - 20 metų po diagnozės nustatymo, su sąlyga, kad diagnozė nustatyta ir gydymas pradėtas dar neprasidėjus AIDS. Tačiau sergantysis turėtų elgtis garbingai ir įspėti savo seksualinius partnerius apie savo ligą, taikyti saugesnius suartėjimo būdus, ar bent jau naudoti patikimas apsisaugojimo priemones lytinių santykių metu.

6. Kaip pastebeti, kad sergame ŽIV?

Dažniausiai liga įtariama kartojantis netipinėms infekcijoms, esant kitaip nepaaiškinamiems simptomams. Latentiniu periodu ligos pastebėti patiems neįmanoma, todėl jei esate rizikos grupėje (narkomanija, nesaugūs lytiniai santykiai), reikėtų atlikti kraujo tyrimus.

7. Kaip atsirado ŽIV? Ar yra kitų gyvūnų, be žmogaus, sergančių ŽIV/AIDS?

Šis virusas atsirado Centrinėje ir Vakarų Afrikoje. ŽIV tiesioginis pirmtakas yra kitas virusas - šimpanzių imunodeficitinis virusas (SIV). Manoma, kad šis virusas galėjo keliauti iš vienos beždžionių rūšies į kitą ir evoliucionuoti. Taigi, beždžionės turi savo panašų virusą, tačiau konkrečiai ŽIV infekcija neserga jokie kiti gyvūnai.

8. Ar gali ŽIV serganti motina gimdyti bei maitinti savo naujagimį?

Virusas naujagimiui gali būti perduodamas per placentą, tačiau dažniausiai taip nenutinka. Kita vertus, naujagimis gali užsikrėsti gimdamas natūraliais takais. Jei sergančiai motinai taikomas adekvatus antivirusinis gydymas, labai didelė tikimybė išnešioti sveiką naujagimį, tačiau gimdymas turi vykti Cezario pjūvio pagalba. Maitinti krūtimi sergančiai motinai negalima, nes virusas gali būti perduodamas per pieną. Vis dėl to, tai ginčytina tiesa: užsikrėtimo per motinos pieną tikimybė nėra didelė, o besivystančiose šalyse motinos pienas yra vienintelė išeitis, gelbstinti naujagimį nuo bado.

9. Ar ŽIV iš tikrųjų tokia grėsminga, baisesnė už kitas ligas? Kokią kitą ligą galetume palyginti su ŽIV/AIDS pagal mirtingumą?

Tai - grėsminga ir sunki liga, tačiau negalima nepastebėti ir žiniasklaidos įtakos bei propagandos. Žmonės ŽIV bijo labiau nei kitų ligų, ŽIV tyrimams ir gydymui skiriamos begalinės lėšos, kuriami AIDS centrai, nors ši liga praktiškai yra visai neišskirtinė - yra kur kas dažnesnių ir grėsmingesnių ligų, apie kurias ne taip dažnai rašo laikraščiai... Nuo ŽIV atsiradimo iki šiol mirė 25 mln žmonių, o virusą nešioja - 40 mln (beje, reikia paminėti, kad dauguma šių ligonių gyvena besivystančiose šalyse). Tuo tarpu hepatitu B užsikrėtę 2 milijardai pasaulio gyventojų (!), 350 milijonų yra lėtinės infekcijos nešiotojai, o nuo šios ligos kasmet miršta apie milijoną žmonių. Lėtinę hepatito C (hepatitai B ir C plinta taip pat kaip ir ŽIV) infekciją nešioja apie 170 milijonų žmonių. Čia nekalbėsime apie onkologines ligas, aterosklerozės komplikacijas - ir taip žinome, kad jos daug pavojingesnės ir realesnės - juk jomis galime susirgti kiekvienas - net nesaugiai nesantykiaudami ir nesileisdami narkotikų... Todėl statistiškai prasmingiau būtų stengtis sveikai maitintis ir sportuoti,  o ne laukti vakcinos nuo ŽIV ir tikėtis, kad būtent ji pailgins mūsų gyvenimą...

Plačiau apie ŽIV ir AIDS.

 

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Sveiki, reikia atsakymo, nes tikrai niekur nera nieko pasakyta apie zmogaus ikandima. Ar galejau uzsikresti jei ikando i ranka iki krauju zmogus kuris sirgo?

Sveiki .

Noreciau , pasiteirauti . Ar 4 menesiu , po nesaugiu lytiniu santykiu uztenka ziv testui ?

Laba diena, noreciau paklausti ar galima uzsikresti AIDS jaigu tualete neticia ranka prisileciau prie slapimo ant klozeto. Is to tualeto katik buvo isejusi moteris ir iskart uzejau as, taigi laiko tarpas buvo labai mazas kaskur 10 sek. atsakykite prasau.

Ne negalima

-Anksciau ar veliau vistiek paskutine stotele bus ta pati visiems..kox skirtumas,kada? tik aisku..saugokites partneriu,kurie daznai ir su bet kuom miega...jie potencialus ziv nesiotojai...

Einant gatve "draugas" pamatė besimėtanti švirkštą, kuris galėjo iškristi iš nesenai pravažiavusios šiukšliavežės. Jis palietė jo rankenėle ir pradėjo motuoti ranka (žinau atrodo kvaila), bet man ant rankos tuo metu buvo gal 2cm įdrėskimas o aš su ta pačia ranka patraukiau savo "draugo". Ar didelė tikimybė jog galėjau užsikrėsti ŽIV?
Praėjo dar tik 4 dienos po įvyio, tirtis kiek skaičiau neapsimoka kol nepraeis 5 sav. Taigi ar didelė tikimybė man buvo užsikrėsti ŽIV? Labai norėčiau kvalifikuoto žmogaus atsakymo.

buvau zmoniu susiburime ir man kaip is niekur ikando blusa ar yra tikimybe uzsikresti ziv? butu geraikad atsakytu kvalifikuoti asmenys

Užsikrėsti neįmanoma.

tai ne taip baisu kaip atrodo.svarbu laikytis higienos!

tai nesupratau, as pasimylejau su itartina panele(zinoma visiskai girtas), itariu todel kad jau net neimanoma suskaiciuti jos partneriu, zn lb kvailai pasielgiau, bet pastebejau skaicius tikimybes 0.1 0.5 proc, tai ar ce is 100% tie 0.1 ir 0.5???? zinoma nueisiu isitirti, man sake jog reikia po 4-5 sav, dabar praejo 4 ir kita sav eisiu tikrintis, bet menesi vaikstau kaip lavonas ir beveik nemiegu, ar ir tikrai tik nuo 0.1% iki 0.5%? ir ar galima pastebeti koki simptoma? galetu kas nors kas zino ats i e maila :/

Pritariu, kad aids yra per daug ispustas burbulas

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai