To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Dvi draugės kalbasi...

Dvi draugės kalbasi:
- Na, kaip sekasi?
- Laikausi dietos.
- Seniai?
- Jau dvi valandas. Bent kiek matosi?
- Žinoma. Akys alkanos.

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Genetiniai rizikos faktoriai – tyrimai įrodė, kad 10 proc. krūties vėžio atvejų yra paveldimi, dauguma dėl mutacijų BRCA1 ir BRCA2 genuose.

ŽIV gyvena tarp mūsų

Neišgydomas ir sunkiai valdomas žmogaus imunodeficito virusas nėra vien didžiųjų miestų problema. Epidemija, palikta be priežiūros, gali reikšti tik viena - nuoseklų jos plitimą.

ŽIV plitimo statistika stabili: šalyje prie esamų užsikrėtusiųjų kasmet prisideda apie šimtas naujų. Mūsų apskrityje yra šešiolika ŽIV nešiotojų, dešimt infekuotų žmonių gyvena Panevėžyje. Mažiau ŽIV užsikrėtusiųjų yra tik Tauragės apskrityje. Tokią žinią į Panevėžį atvežė AIDS centro atstovai iš Vilniaus.

Šie iki rugsėjo 1-osios surinkti statistiniai duomenys neturėtų leisti savivaldybei, visuomenės sveikatos centrui atsipūsti. Pagrindine ŽIV plitimo priežastimi tampa švirkščiamųjų narkotikų vartojimas. Panevėžyje per naudotus švirkštus virusu užsikrėtė penki žmonės, tiek pat ŽIV įgijo nesaugiai santykiaudami, trys vyrai užsikrėtė per aktą su kitu vyru.

Stipriosios lyties atstovai užsikrečia dažniau nei moterys, nors jos pažeidžiamesnės. Panevėžio apskrityje AIDS serga keturios moterys ir dvylika vyrų.

Turi žinoti sergą

ŽIV tyrimas atliekamas gavus tiriamo asmens sutikimą. Taigi, kiek iš tiesų yra ligonių, tenka prognozuoti pasitelkiant įvairias metodikas. AIDS centro direktorius, docentas Saulius Čaplinskas pabrėžė, kad jų misija - ne diagnozuoti kuo daugiau užsikrėtusiųjų. Svarbiausia, kad jie žinotų apie savo būklę ir keistų mąstyseną - rūpintųsi savimi, pagalvotų apie kitus.

AIDS centro specialistai pabrėžė, kad sveikatos ir socialines paslaugas narkomanams, prostitutėms, ŽIV nešiotojams turėtų organizuoti savivaldybė. Suprasdamas, kad valdžios sprendimas steigti specialų kabinetą oficialiai nustatytiems šešiolikai ŽIV infekuotų žmonių ar rizikos grupių atstovams (priklausomiems nuo narkotikų asmenims, homoseksualams, seksualines paslaugas teikiančioms moterims ar rizikos grupei priskiriamam jaunimui) būtų neracionalus, S.Čaplinskas užsimena bent apie vieną priėmimo valandą per savaitę konkrečioje vietoje.

Tokį gyvenimo būdą pasirinkę žmonės nevaikščios po kelias skirtingas institucijas: jei pagalbos negaus vienoje vietoje, nebeieškos jos visai. Visuomenei ir patiems specialistams būtina įsisąmoninti, kad nemokamas švirkštų keitimas narkomanams ar kita pagalba nėra lėšų švaistymas: priklausomi nuo narkotikų žmonės, nepaisydami rizikos užsikrėsti, tik-rai naudosis tais pačiais švirkštais, jei neturės naujų. Priklausomybės liga stipresnė nei sveikas protas ar baimė.

Nuteka į visus sluoksnius

Nėra taip, kad epidemija būtų pavojinga vien narkomanams, prostitutėms, kaliniams. Šie žmonės turi lytinių kontaktų su kitais, o šie tampa viruso platintojais. Juk statistika byloja, kad prostitučių paslaugomis naudojasi apie penktadalis visų vyrų, o didžioji dauguma jų yra vedę, taigi po nesaugaus akto tikimybę užsikrėsti jie parsineša į šeimas.

Lygiai taip pat yra ir su gėjais - pačiais nuosaikiausiais skaičiavimais, du procentai visų vyrų yra homoseksualūs. Nesisaugantieji vėliau turi santykių su moterimis ir taip įtraukia jas į rizikos grupę.

Medicinos mokslų daktaras S.Čaplinskas sveikina sveikatos apsaugos ministrą G.Černiauską nutarus, kad ŽIV nustatymo tyrimas kiekvienai nėščiajai bus apmokamas iš ligonių kasų.

Moteris, nežinodama, kad yra užkrėsta, rizikuoja pagimdyti jau sergantį kūdikį. Jei ištiriama, kad nėščioji infekuota, jai taikomas gydymas ženkliai sumažina tikimybę, kad pasaulį išvys nesveikas vaikas. Tokia tikimybė siekia du procentus ar dar mažiau.

Panevėžio savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėjas Mindaugas Burba teigė, kad mūsų mieste ŽIV testas atliekamas kraujo perpylimo vietose, tikrinamas kiekvienas kraujo donoras. Taip pat tokie tyrimai atliekami infekcinėje ir apskrities ligoninėse. Skirti dėmesio prevencijai kainuoja kur kas mažiau, nei gydyti užkrėstuosius ir jais rūpintis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai