To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Dvi draugės kalbasi...

Dvi draugės kalbasi:
- Na, kaip sekasi?
- Laikausi dietos.
- Seniai?
- Jau dvi valandas. Bent kiek matosi?
- Žinoma. Akys alkanos.

 • Planuojant nėštumą, folio rūgštį reikia gerti abiem! Kai moteris pastoja, ji folio rūgštį turėtų vartoti dar keletą mėnesių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Jei moteris sirgo vienos krūties vėžiu, susirgti kitos krūties vėžiu tikimybė yra 3-4 kartus didesnė.

Baimė gydytojams. Kaip elgtis kai vaikas bijo vizito pas gydytoją?

Čia rasite keletą patarimų, kaip nuraminti savo mažylį, kuris bijo gydytojo ar dantisto.

Kas tai yra: Kai kurie maži vaikai, ypač pusantrų metų, ima bijoti apsilankymo pas gydytoją.

Kodėl taip atsitinka: Žiūrint iš vystimosi pusės, čia veikia keli faktoriai. Jei tiksliau, su šia didžiule gydytojų baime yra tiesiogiai susijusi auganti jūsų mažylio atmintis. Kai dar buvo mažas, jis visus apsilankymus greitai pamiršdavo, tačiau dabar visos tos nemalonios detalės (ai, skauda!) gali sugrįžti akimirksniu.

Ką reikia žinoti: Svarbiausia - nesistengti sumenkinti savo vaiko baimės ir iš jos nesišaipyti. Vietoje to užjauskite, bei stenkitės laikytis šių patarimų, kurių dėka įmanoma šios baimės atsikratyti.

Ką daryti: Kai ateis laikas sekančiai medicininei apžiūrai -

 • Gerai parinkite laiką. Nesitarkite dėl vizito tokiu metu, kai jūsų vaikas galbūt bus pavargęs ar alkanas. Taip pat venkite piko valandų, nes tuomet gydytojas turi mažiau laiko bendravimui su jūsų mažyliu (be to, gali tekti ilgai laukti...).
 • Informuokite personalą. Jei jūsų vaikas šiuo atžvilgiu yra itin baikštus, geriau iš anksto paskambinkite gydytojui ar seselei, ir perspėkite juos. Nors jie ir įpratę dirbti su mažais ir neramiais pacientais, tačiau pasiruošimas (bei truputis švelnumo ir rūpesčio) visada praverčia.
 • Neprižadėkite to, ko negalite ištesėti. Jei pasakysite mažyliui, kad jam neskaudės - tačiau skaudės, nors ir mažai - vaiko pasitikėjimas jumis susvyruos. Gali būti ir atvirkščiai - galbūt jūs pats pakišote mintį, jog skaudės, nors pats vaikas apie tai net nebuvo susimąstęs.
 • Guoskite ne vien žodžiais. Leiskite savo mažąjam atsinešti mėgstamiausią apklotą ar žaislų, įsidėkite į savo rankinę keletą skanėstų, bei negailėkite bučinukų, jei tik vaikui jų prireiktų. Jei jis pradėtų verkti, duokite suprasti, jog tai normalu (tačiau ir paskatinkite būti ramiam, kad gydytojas galėtų dirbti savo darbą).
 • Atkreipkite dėmesį ir į savo elgesį. Vaikai greitai perima savo tėvų nerimą, todėl stenkitės būti atsipalaidavę, bei žiūrėti į dalykus teigiamai.
 • Užbaikite pagyrimu. Neužmirškite po procedūros savo vaikučio pagirti. Būtina pastebėti bet kokią pažangą: "Šį kartą tu verkei daug mažiau, nei anąsyk!"
 • Sugalvokite, kaip savo vaiką po viso to palepinsite, pvz., nueikite su juo į ledų parduotuvę ar žaidimų aikštelę. Nepriklausomai nuo to, kaip vaikas elgėsi vizito pas gydytoją metu, šio "apdovanojimo" nepamirškite. Tokiu būdu apsilankymas medicinos įstaigoje ims asocijuotis su kuo nors maloniu.

Kaip to išvengti:

 • Kartu skaitykite knygas, kuriose apsilankymas pas gydytoją nušviestas pozityviai ir informatyviai (pvz., Heidi knyga vaikams: Ko tikėtis, einant pas gydytoją).
 • Padovanokite vaikui žaislinį gydytojo rinkinį ir leiskite jam "praktikuotis" su jumis ar savo žaislais.
 • Niekada nesiekite vizito pas gydytoją su bausme. Nesakykite: "Jei dabar neišgersi vaistų, susirgsi, ir mums teks eiti pas gydytoją."

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai