To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ar Ištekėjusi...

- Ištekėjusi?
- Taip. Du kartus.
- Vaikų turite?
- Taip, šešis: du nuo pirmo vyro , du nuo antro ir du mano pačios

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Rūkorių kraujyje 10 proc. hemoglobino susijungęs su smalkėmis. Mirtinas skaičius yra 50 – 60 proc.

Fizinė sveikata

Stiprus imunitetas – ne tik apsauga nuo peršalimo

Dažniausiai žmonės imuniteto stiprinimą supranta kaip galimybę apsisaugoti nuo peršalimo ligų. Dominuoja nuomonė, jog jei ryklės gleivinės paraudimas, perštėjimas, galvos skausmas, karščiavimas ir kiti negalavimai kankina itin retai, vadinasi, imuninė sistema stipri. Medicinos specialistai perspėja, jog nusilpusio imuniteto žala gali būti kur kas didesnė nei peršalimo ligos.

Kaip iš egzotinių kraštų neparsivežti maliarijos?

Kiekvienais metais labai daug mūsų tautiečių keliauja į įvairias pasaulio šalis, tačiau kelionės tai ne tik puikūs įspūdžiai ir poilsis, jų metu susiduriama ir su rizikos veiksniais sveikatai.

Inkstams – ne mažiau dėmesio nei širdžiai

Žymiausi šalies inkstų ligų specialistai šią savaitę buvo sugužėję į Panevėžį - Juozo Miltinio dramos teatre vyko konferencija, skirta kovo mėnesį minimai Pasaulinei inkstų dienai.

Rūpintis sveikata – mūsų pačių pareiga

Tyrimais nustatyta, kad žmogaus sveikata 20 proc. priklauso nuo aplinkos, 20 proc. nuo paveldimumo, 10 proc. nuo medikų ir net 50 proc. nuo gyvensenos, t. y. nuo to, kiek žmogus pats rūpinasi, kad išsaugotų savo sveikatą. Negailestinga statistika rodo, kad širdies ir kraujagyslių sistemos ligos yra labiausiai paplitusios ir dažniausiai sukelia mirtį.

Soja kaip pakaitalas

Sojos produktai yra dažnas pakaitalas, atsisakiusiems gyvulinės kilmės produktų. Sojos baltymai savo kokybe prilygsta gyvulinės kilmės baltymams ir yra lengviau virškinami.

Tai gripas, ar tik paprastas peršalimas?

Atskirti gripą nuo peršalimo yra gana sudėtinga. Išmokite pastebėti skirtumus.
Bėganti nosis, kosulys, karščiavimas ir pulsuojantis galvos skausmas - kodėl jums taip negera? Ne visada lengva nustatyti, ar susirgote gripu, ar tik paprastu peršalimu.

Vaistai nuo peršalimo vaikams: saugumo aspektai

Tikriausiai, kai jūsų vaikas pasigauna virusą, jums iškyla klausimas, kokius vaistus pasirinkti, kad šie jam nepakenktų. Kadangi vaikams tinka ne bet kokios priemonės nuo peršalimo, čia pateiksime informaciją, kiek saugūs yra įvairūs vaistai.

5 būdai sustabdyti peršalimo ligų plitimą šeimoje

Šeimos rate net ir niekuo neišsiskiriantis peršalimas gali pridaryti bėdos. Kadangi jis perduodamas vieno šeimos nario kitam, šis menkas virusas gali sutrikdyti jūsų gyvenimus ištisoms savaitėms - ko pasekmė bus praleistos pamokos, neatėjimas į darbą, bemiegės naktys ir pakrikę nervai.

Rota viruso negydymo pasekmės

Rota virusas - vienas dažniausių mikroorganizmų, sukeliančių infekcinę diarėją (viduriavimą). Suaugusiesiems šis virusas dažniausiai pasireiškia lengva forma. Sveikų žmonių organizmas šį virusą visiškai sunaikina trumpiau nei per savaitę.

Antibiotikai tampa neveiksmingi

Šių metų spalio mėnesio moksliniame medicininiame žurnale „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas" buvo išspausdintas straipsnis apie mikroorganizmų atsparumą ir infekcijas.

Kaip atpažinti rota virusą?

Rota virusas - vienas dažniausių mikroorganizmų, kurie sukelia ūmų viduriavimą (diarėją) kūdikiams ir mažiems vaikams. Iki pekerių metų, šia infekcija bent kartą perserga bevek visi vaikai. Nors suaugusiesiems Rota virusinė infekcija ir nėra labai pavojinga, vaikams, o ypač kūdikiams, ji gali tuėti labai skaudžių pasekmių ar net baigtis mirtimi.

10 būdų, kaip išgydyti peršalimą

1. Gerkite kuo daugiau skysčių

Hepatitas A – vieniems statistika, kitiems – skausminga liga

Pastarosiomis dienomis žiniasklaidoje mirga antraštės apie virusinio hepatito A (VHA) proveržį Lietuvoje šiais metais. Visiems tėvams turėtų būti neramu, nes infekcija daugiausiai palietė vaikus Grigiškių pradinėje mokykloje, Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namuose ir romų bendruomenėje, kaip praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras.

Ką daryti susirgus Rota virusu?

Deja, specifinio gydymo susirgus Rota virusu nėra. Būtent dėl to, labai svarbu imtis visų priemonių, kad galima būtų padėti organizmui, kuo greičiau įveikti šią infekciją. Sergant Rota virusu, svarbiausia yra įveikti dehidrataciją - skysčių trūkumą, kuris kyla dėl intensyvaus viduriavimo ir vėmimo, kylančio šios infekcijos metu.

Laimo ligos pasekmės

Deja, kasmet susirgimo Laimo liga atvejų daugėja. Taigi suprantama, jog kartu vis daugiau žmonių susiduria su šios ligos pasekmėmis, kurios gali labai pabloginti gyvenimo kokybę. Laimo ligos pasekmėms priskiriama: nervų sistemos pažeidimai, kraujagyslių - širdies sistemos sutrikimai, odos pažeidimai, užsitęsęs prakaitavimas, artritas (sąnarių uždegimas) bei lėtinio nuovargio sindromas.

Kaip gydomas erkinis encefalitas?

Erkinis encefalitas - viena svarbiausių virusinių centrinės nervų sistemos infekcijų Lietuvoje. Jį sukelia erkių pernešamas erkinio encefalito virusas (EEV). Deja, kaip ir daugeliui kitų virusinių infekcijų, erkiniam encefalitui specifinio gydymo kol kas nėra.

Ar pasyvus rūkymas pavojingas?

Tikrai taip! Pasyvus rūkymas (arba kitaip kvėpavimas kito rūkančiojo dūmais) tikrai kelia pavojų sveikatai. Pasyviai rūkant didėja rizika susirgti vėžiu bei kitomis kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių ligomis. Toks rūkymo būdas taip pat pavojingas vaikams.

Klubo sąnario operacija – kas tai?

Klubo sąnario operacija, gana dažnai atliekama operacija, kurios tikslas - pakeisti susidėvėjusį ir prastą gyvenimo kokybę lemiantį klubo sąnarį. Dažniausiai atliekama tada, kai susidėvėjusio klubo sąnario funkcijos nebeišeina pagerinti neoperaciniu gydymu (vaistais, fizioterapinėmis bei kineziterapinėmis priemonėmis).

Nuo ko prakaituoja žmonės?

Prakaitavimas - labai svarbus fiziologinis organizmo procesas. Normaliai kiekvienas žmogus ramybėje per parą išprakaituoja nuo 300 iki 500ml vandens. Prakaitas iš organizmo išskiriamas per prakaito liaukas, kurios yra išsidėsčiusios visame odos paviršiuje.

Kuo skiriasi erkinis encefalitas nuo Laimo liga?

Kasmet pavasarį ir vasarą girdime, jog daugėja žmonių, užsikrėtusių erkių pernešamomis ligomis - erkiniu encefalitu ir Laimo liga. Nors šios dvi ligos turi daugiau skirtumų, nei panašumų, visgi, daugelis žmonių jų neatskiria. Taigi, kuo iš tikrųjų skiriasi šios ligos?

Laimo ligos gydymo būdai

Laimo liga gali būti gydoma visose trijose ligos stadijose - geriamaisiais ar intraveniniais antibiotikais. Laimo ligos gydymas dažniausiai yra kompleksinis, skiriasi vaikams bei suaugusiesiems.

Hepatitas A ar skrandžio virusas?

Hepatitas A - rečiausiai pasitaikantis virusinis kepenų uždegimas Lietuvoje. Kadangi Hepatito A virusas yra smarkiai paplitęs daugelyje užsienio šalių, Lietuvoje vis dažniau diagnozuojami įvežtiniai šios ligos atvejai (kai pacientai šiuo virusu užsikrečia viešėdami užsienyje).

Kokie yra alergijos gydymo būdai?

Deja, pastaruoju metu smarkiai auga žmonių, sergančių alerginėmis ligomis skaičius. Kadangi alerginių ligų profilaktikos priemonės, kurių galima imtis, kad būtų galima išvengti alergijų yra labai menkos, ne mažiau svarbus yra ir alerginių ligų gydymas.

Kaip gydyti randus?

Randai - odos defektai, kurie susiformuoja gyjant žaizdoms. Nors tai nėra sveikatai grėsmę kelianti problema, daugeliui žmonių, po operacijų, nudegimų ar smarkaus susižeidimo likę randai sukelia didžiulį emocinį diskomfortą.Todėl labai svarbu, jog būtų laikomasi randų profilaktikos, o jų išvengti nepavykus, jie būtų tinkamai gydomi. 

Alergija saulei

Artėjant vasarai, begalo daug žmonių visame pasaulyje bėga į parduotuves, kad įsigytų naujų drabužių atostogoms, kurie paryškintų gražų būsimą įdegį. Visgi, daugumai iš jų tenka nusivilti. Deja, saulės spinduliai, kaip ir daugelis kitų aplinkos veiksnių, gali sukelti alergiją.

5 būdai, kaip sumažinti riziką, susirgti kraujo vėžiu

Ar žinojote, jog paskutinius trisdešimt metų, kasmet užregistruojama vis daugiau onkologinių susirgimų? Ne išimtis ir kraujo vėžys. Sergančiųjų šia sunkia liga skaičius nuolat auga ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Deja, kraujo vėžiu, skirtingai nei kitų rūšių vėžiu vis dažniau suserga vaikai ir jauno amžiaus žmonės.

Ar karščiavimas pavojingas? Kaip gydomas?

Karščiavimas (organizmo temperatūros pakilimas virš 37,7 ºC ) - organizmo temperatūros pusiausvyros sutrikimas, kurį sukelia pirogenai (specifinės medžiagos), veikdami smegenyse esančius temperatūros reguliavimo centrus.

Kaip suvaldyti nervinę įtampą, stresą?

Nervinė įtampa arba stresas - organizmo reakcija į žmogui nemalonius išorinius ar vidinius dirgiklius. Kogero visiems žmonėms yra pažįstamas jausmas, kai nuo pat ryto skauda galvą, mintyse krūvos neatliktų darbų, kuriuos reikia atlikti šiandien, bet viskas kaip tyčia visą dieną „krenta iš rankų".

Visa tiesa apie mamogramą

Krūties vėžys - vienas dažniausių moterų onkologinių susirgimų visame pasaulyje. Kasmet Lietuvoje diagnozuojama daugiau nei 1000 naujų krūties vėžio atvejų. Deja, šio onkologinio susirgimo prognozė yra gera tik tuomet, jei liga diagnozuojama ankstyvoje stadijoje. Tai padaryti padeda radiologinis tyrimo metodas - mamografija.

Cukrinio diabeto diagnozavimas

Cukrinis diabetas - grupė angliavandenių apykaitos sutrikimų organizme, kurie nevalgius bei po valgio sukelia kraujyje hiperglikemiją (padidėjusią gliukozės koncentraciją). Deja, šiais laikais mūsų visuomenėje dėl prastų mitybos įpročių ir nesveiko gyvenimo būdo, kasmet vis daugiau žmonių suserga šia liga.
Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai