To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina žmogus pas vidaus ligų gydytoją ir skundžiasi...

Ateina žmogus pas vidaus ligų gydytoją ir skundžiasi:
- Daktare, negaliu daugiau, taip pilvą skauda. Daktaras ir klausia:
- Gal suvalgei ką negero ar ...?
- Kai buvau miške, uogą kažkokią surijau.
- Palauk, palauk. O kas buvo ten per uoga?
- Tai, kad neįžiūrėjau, daktare...
- O, tai tu turėjai eiti ne pas mane, o pas akių gydytoją.

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Švedijoje moterys vidutiniškai 17 metų skiria mokslui, vidutinė moterų gyvenimo trukmė - 83 metai. Nigerijoje moterys mokosi maždaug 3 metus, gyvena vidutiniškai 45 metus.

Insultas: kaip grįžti į visavertį gyvenimą

Beveik visi patyrusieji insultą sunkiai vaikšto, o pusei iš jų sutrinka kalba. Ką tik žmogus buvo žvalus ir darbingas, o po kelių valandų - sunkus ligonis, negalintis pajudinti rankos ar kojos. Patyrus insultą vėl grįžti į visavertį gyvenimą tenka ilgai ir sunkiai, bet ne visada sėkmingai - kartais atkurti smegenų funkcijų nebeįmanoma. Kaip padėti ligoniui?

Ligos pradžia

Insultas - ūminis galvos smegenų kraujotakos sutrikimas. Yra pažeidžiamas smegenų audinys, sutrikdomos smegenų funkcijos. Tai atsitinka dėl kraujo išsiliejimo į smegenis arba užsikimšus smegenų kraujagyslėms. Svarbiausios priežastys - hipertoninė liga ir galvos smegenų kraujagyslių aterosklerozė. Insulto pobūdis priklauso nuo kraujo išsiliejimo vietos. Nors daugumai ligonių insultas prasideda staiga, bet prieš tai žmogus jautė galvos skausmą, svaigimą, ūžimą ausyse, skundėsi nemiga, greitu nuovargiu, smilkinių, kaklo kraujagyslių pulsavimu, kartais tirpdavo rankų pirštai. Ištikus insultui prarandama sąmonė, prasideda rankų ar kojų paralyžius, paprastai būna vienos kūno pusės, sutrinka kalba. Gydymas yra ilgas. Kad raumenys vėl pradėtų funkcionuoti, reikia nemažai laiko ir pastangų.

Galvos smegenys dėl kraujo išsiliejimo blogai atlieka savo funkcijas - sutrinka nervinių impulsų perdavimas nugaros smegenims, o iš jų - į nervus ir raumenis. Labai svarbu, kad pagalba ligoniui būtų suteikta kaip galima greičiau. Ištikus insultui gydytojai paprastai žmogui keletą savaičių skiria lovos režimą, kad nebūtų komplikacijų. Tačiau nusilpsta raumenys ir ligoniui sunkiau pradėti judėti.

Nauji metodai

Rusijos mokslininkai sugalvojo specialią programą ligoniams, ištiktiems insulto. Jei sunku judinti koją, pacientas apvelkamas specialiu kostiumu, kuriame yra įtaisyta elektrodų, per juos perduodami signalai raumenims. Jei insultas pažeidė kojos raumenis, žmogus, vilkintis tuo kostiumu, gali judėti salėje bėgimo takeliu - iš pradžių labai sunkiai, bet jei nervų sistema priima tuos signalus, pradeda judėti kur kas geriau ir greičiau. Jei reikia atkurti rankos funkciją, ligonis suka ratą, jam padeda elektros signalai. Be gydymo, skiriama ir profilaktika.

Jei raumenys nenukentėjo nuo insulto, o tik susilpnėjo, jiems taip pat siunčiami elektros signalai, kad atsigautų. Kitas uždavinys - kai ligonis pradeda judėti, išmokyti jį tai daryti tinkamai. Pavyzdžiui, jei kojų raumenys silpnesni, pacientas instinktyviai stengiasi juos kuo mažiau varginti - pasirenka tokią pozą, kad galėtų stovėti ar eiti nejudindamas tų raumenų. O taip negalima, nes raumenys pamažu tampa nejudrūs ir žmogui vis sunkiau grįžti į normalią padėtį. Todėl gydytojai turi kaip galima anksčiau koreguoti ligonio judėjimą, kad nesusiformuotų toks įprotis. Ir čia į pagalbą ateina elektros impulsai. Taikydamas šį metodą Maskvos ligoninės biomechanikos skyrius padėjo daugeliui pacientų sugrįžti į visavertį gyvenimą. Bet ne visiems, nes rezultatus lemia nervų sistemos ypatumai, pažeidimo laipsnis, ar laiku buvo suteikta pagalba.

Vakarų mokslininkai pastebėjo, kad patyręs insultą žmogus greičiau gyja, jeigu jo lova, kurioje ligonis guli beveik nejudėdamas, retkarčiais pastatoma vertikaliai. Buvo sukurti specialūs prietaisai, laikantys pacientą, kai jo lova yra pakeliama. Taigi mokslas žengia į priekį, dabar insulto ištiktiesiems galima efektyviau pagelbėti.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai