To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vaistinėje. Ateina žmogelis ir sako...

Vaistinėje. Ateina žmogelis ir sako:
- Naktimis pas mane pelės žaidžia futbolą. Ar galit duoti vaistų?
Vaistininkas sako:
- Turiu tokių vienų, bet juos reikia gerti kas dieną.
Žmogelis sako:
- O ar aš galiu šiandien dar negerti?
Vaistininkas:
- O kodėl?
Žmogelis:
- Todėl, kad šiandien finalas.

 • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Žmogaus gemalas pirmąsias 8 nėštumo savaites labai intensyviai vystosi, o 28-ąją vaisius sveria apie kilogramą.

Epilepsija

Epilepsija - lėtinė centrinės nervų sistemos (CNS) liga, kuri pasireiškia kartotiniais ir savaime prasidedančiais epilepsiniais priepuoliais. Šia liga serga apie 0,05 proc. pasaulio žmonių.

Priežastys

Epilepsijos priepuolis ištinka tada, kai pasireiškia labai stipri ir staigi CNS žievės neuronų elektrinė iškrova. Šis fenomenas periodiškai įvyksta tada, kai dėl žinomų ar nežinomų priežasčių yra pažeistos galvos smegenys:

 • Simptominė epilepsija - kai smegenų pažeidimas akivaizdus (augliai, insultai, alkoholio poveikis, traumos, gimdymo anomalijos, smegenų infekcijos).
 • Kriptogeninė epilepsija - kai smegenų pažeidimas toks mažas, kad jo nepavyksta aptikti dabartinėmis diagnostikos priemonėmis.
 • Idiopatinė epilepsija - priežastys nežinomos (manoma, kad įtakos turi genetinis polinkis).

Dažniausia epilepsijos forma - tai kriptogeninė ir simptominė.

Požymiai

Epilepsijos požymiai - priepuoliai, kurių pobūdis priklauso nuo CNS vietos, kurioje yra pažeidimas ir kyla patologinė iškrova. Priepuolis prasideda savaime, staiga, dažnai savaime ir praeina. Tam pačiam žmogui būdinga ta pati priepuolio rūšis. Kartu sutrinka sąmonė, elgesys, judesiai, jutimai ir pan.

Teorinė priepuolių klasifikacija - pakankamai sudėtinga: yra židininiai ir generalizuoti priepuoliai. Židininiai priepuoliai atsiranda tam tikroje smegenų vietoje. Jie skirstomi į paprastuosius (kai sąmonė išlieka, tačiau prarandama kontrolė - sutrinka judesiai, jutimai, pasireiškia tam tikros emocijos) ir sudėtinguosius (kai sutrinka sąmonė). Generalizuotų priepuolių metu iškrova išplinta po visą smegenų žievę. Prieš priepuolį dažnai pasireiškia aura - tam tikras žmogui būdingas pojūtis (pvz, metalo skonis burnoje, tam tikras kvapas).

Epilepsinių priepuolių rūšių yra labai daug, dėl savo įvairovės kai kurie taip ir lieka nediagnozuoti. Štai keletas pavyzdžių:

 • Mioklonijos - tai trumpi viso kūno ar tam tikrų raumenų (rankos, kojos, veido) trūkčiojimai.
 • Kloniniai traukuliai - kai viso kūno raumenys susitraukia ir atsipalaiduoja, tačiau daug lėčiau nei mioklonijų metu.
 • Toniniai traukuliai - kuriam laikui (dažnai kelioms sekundėms) susitraukia visi kūno raumenys. Dėl kvėpavimo raumenų susitraukimo sergantysis pamėlsta.
 • Atoniniai traukuliai - staiga atsipalaiduoja viso kūno raumenys.
 • Absansai - kuriam laikui (kelioms sekundėms) sutrinka sąmonė, sustoja iki tol daryta veikla.

Priepuolio metu ligonis dažnai pasišlapina, pasituština. Dėl prikąsto liežuvio pasirodo kraujas iš burnos.

Komplikacijos

Priepuiolio metu galimi sužeidimai (gavos sutrenkimas, liežuvio prikandimas, raumenų plyšimai). Kita sunki komplikacija - epilepsinė būklė. Ji diagnozuojama, kai priepuolis nepreina per 30 minučių. Ši būklė pavojinga gyvybei.

Tyrimai

Priepuolio metu tikrinama sąmonės būklė, kvėpavimas, stebimas priepuolio pobūdis. Vienas tiksliausių tyrimų - elekroencefalografija (EEG). Šiuo tyrimu užrašomi elektriniai impulsai, sklindantys iš CNS neuronų. Geriausiai, jei EEG užrašoma priepuolio metu. Taip pat galima kompiuterinė tomografija, branduolių magnetinis rezonansas - priežasties nustatymui. Reikalingi psichiatro, psichologo įvertinimai.

Gydymas

 1. pirmoji pagalba priepuolio metu. Pirmiausia reikia atlaisvinti drabužius, ligonį paversti ant šono, po galva padėti minkštą daiktą, patraukti galinčius sužaloti daiktus. Jokiu būdu negalima nieko kišti ligonii į burną (liežuvio priakandimas - ne tokia baisi trauma, palyginus su tuo, kas gali įvykti ligoniui užspringus). Ši taisyklė galioja ir vaistams. Nereikia slopinti traukulių, daryti dirbtinio kvėpavimo, krūtinės paspaudimų. Priepuolio metu ligoniui suleidžiama diazepamo.
 2. Specializuota pagalba epilepsinės būklės metu. Ši būklė gydoma intensyviosios pagalbos skyriuje. Užtikrinamos gyvybinės funkcijos, leidžiamas diazepamas, fenobarbitalis, fenitoinas, valproininė rūgštis.
 3. Epilepsijos gydymas ir priepuolių profilaktika. Dažniausiai vartojami vaistai - karbamazepinas, valproininė rūgštis, etosukcimidas. Epilepsijos gydymas yra ilgalaikis, vaistus būtina vartoti nuolat, nepertraukiamai. Jokiu būdu gydymo negalima nutraukti staiga ir savavališkai.

Patarimai sergantiems epilepsija

 • Venkite alkoholio, nuovargio, mirgančios šviesos, nes tai didinia priepuolių tikimybę.
 • Maitinkitės reguliariai, saugokitės infekcijų (karščiavimas ir hipoglikemija taip pat dažnina priepuolius).
 • Gydytojo paskirtus vaistus vartokite reguliariai. Jokiu būdu patys nenutraukite gydymo, net jei priepuoliai nebesikartoja.
 • Išmokite atpažinti artėjantį priepuolį - tik pajutę aurą, atsisėskite kad ir ant žemės, baikite pereiti gatvę ar įspėkite artimuosius.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Kodėl pas mus Lietuvoje visi tyli apie Kanapių aliejų turintį mažai psichoaktyvaus kanabinoido THC ir daug nesvaiginancio tačiau apsaugancio nervines lasteles kanabinolio CBD. Juo visam pasaulyje sėkmingai gydoma vaikų epilepsija ir rezultatai pasiekiami tikrai geresni nei su bet kokiais geriausiais vaistais. Gaila kad musų valdžioje sėdi žmonės su vištos smegenimis ir jiems rūpi tik savo kišenes pinigų prisikišt o ne piliečių sveikata ir gerovė.... Deja toks aliejus mūsų šalyje laikomas "stiprių" narkotiku... nors niekas iš valdžios negali paaiškinti kodėl. nes nieko nenusimano...

REKLAMINIS IRASAS - ISTRINTA

Labas noreciau paklausti sergu epilepsija jau 23 metus niriu pasitarti ar spirale nekenkia mano ligai nes vartoju 2tabletes klozepamo 4tabletes depakino ir 2 tabletes trileptalio prasau patarimo aciu

Jūs pasidomėkite apie kanapių aliejų turintį mažai psichoaktyvaus THC ir daug CBD tai veiksmingiau nei bet kokie vaistai... Įrodymai: Youtube: dokumentika Weed; Weed 2; ir Weed 3.

Sveiki,mano sunui 21 metai,pries pusantru metu jam buvo priepuolis,bet mes tuo nematen,mate jo draugas(nukrito,buvo traukiliai,bet nei putu,nei pasislapines jis nebuvo) tai truko keleta sekundziu.Dabar priepuolis pasikartuojo,buvo pries Naujus metus.Buvom nueje pas gydytoja,dare GKT nieko nerado,po to padarem EEG-isvada-funkciniu meginiu metu issiskiria iritacinis zidininis akcentas is kairio galvos smegenu pusrutulio su tendencija generalizacijai.Daktare pasake kad reikia stebeti.Dabar priepuolis pasikartuojo vel,jau po 5 menesiu.Priepuliai buvo anksti ryte.Ka mums daryti,patarkite,labai prasau,nes labai pergyvenu,ir gaila i tai viska ziureti.Laukiu atsakimo i el.pasta.arba cia.DIDELIS ACIU.

Laba,turiu labai daug klausimu apie epilepsija.. Gal galite atsakyti arba parasyti kokia nors svetaine kur rasti atsakymus i klausimus: kaip padeti serganciajam,kad priepoliai nebutu dazni,ar imanoma pasveikti nuo sios ligos? Kokius waistus wartoti,kad priepoliai nesikartotu? 23m.vaikinas geria depakine chrone ir 100mg topomax,geria abu kartu ryte ir wakare.. Ar tai normali waistu doze? Priepoliai kartojasi mazdaug 3-4 kartus per menesi.. Dazniausiai nakti. Priepoliai buna keleta sekundziu kunas susitraukia sukasi i wiena puse,kratosi, akys pradzioj mirksi poto keliasi i wirsu ir akys ir galwa,weidas pamelynuoja,zmogus praranda samone,ir miega.. Po priepolio gali ismiegoti wisa diena..pries priepoli(jei buna diena) jaucia trumpa galwos sukimasi ir uztemsta akys..po priepolio jauciasi labai nesaugiai bei nedrasiai. Kokia tai galetu buti rusis? Ir ar imanoma pagyti. Labai dekoju uz informacija (atrasykit i el.pasta) dar karta dekui.

Kaip daznai turi buti priepoliai,kad suprastum kad cia epilepsinai.? jei tai vyksta i pusantrus metus karta..?..ir panasu labai i epilepsinius..,.

Sveiki, man 17 metų. Beveik prieš metus mane ištiko epilepsijos priepuolis, dabar nuolatos vartoju vaistus. Norėjau paklausti, ar galiu eiti į 3D kino teatrą? Nežadu lankytis jame dažnai, tačiau labai noriu nueiti į vieną filmą. Prašau atrašyti į el.paštą

Sveiki,

musu vaikui (dabar jam 2 metukai ir 4 menesiai) jau mazdaug metai laiko kartojasi tokie priepuoliai: dazniauniai kai supyksta ko nors negaves ar uzsigauna pradeda verkt, pamelynuoja lupytes ir atsijungia, t.y. praranda samone. tai trunka neilgai, mazdaug apie 10 sekundziu. Ligonineje mums ziurejo smegenytes su echoskopu (kai dar nebuvo suauges maumenelis) nieko blogo nerado. diagnoze: respiraciniai afekto priepuoliai. sake mazdaug iki 3 metu isaugs. pries 4 menesius jis smarkiai griuvo ir uzsigavo, tada pirma karta "atsijunge" su traukuliais, t.y. kojytes buvo labai isitempusios ir kietos, rankytes taip pat ir nuo riesu bei petuku jas kazkaip sukiojo. akytes vartesi aukstyn zemyn, tai atsimerkdavo tai uzsimerkdavo. grieze dantukais (liezuviuko neisikando). prisisiojo i kelnytes (vaikstom be pamperso jau apie puse metu). po to buvo dar 3 tokie atsijungimai su tokiais traukuliais. ir nei vieno atsijungimo tokio "ramaus" kaip jie budavo pradzioj, kai jis tiesiog suglebdavo ir nustodavo kvepuot. Ligoninej dare tyrimus: sirdutes echoskopas, akiu dugnas, kraujas bei kompiuterine miego elektroencefalograma. visi tyrimai nieko blogo neparode. norejau pasiteirauti, ar tai tikrai gali buti vien tik afekto priepuoliu sukelti traukuliai, ir jei taip, kodel ju anksciau nebudavo?

Musu mergaitei lygiai taip pat absoliuciai. Noreciau zinoti kaip jums sekasi, gal ka issiaiskinot?

kai paskaiciau kai kas tinka ir man kai dareencefalograma neuzfiksavo

man yra 12 metu ,mano mamai 33jinai serga epilepsija as irgi sergu ar kada nors nustosiu sirgt sia liga?

sveiki.neseniai vairuodamas masina uzmirsau kaip kalbet,dingo atmintis,vis vairuodamas po keliu minuciu praradau samone,po kiek laiko atsibudau kai atwaziawo greitoji.sake kad stipriai suimiau waira ir sustingau.liezuvi prisikandau.sesele sake kad cukrus kraujyje sumazejo,dave isgert vaistu.sake nueit pas daktara.bet taip ir nenuejau.pries metus turejau galwos trauma.ar cia ta prasidejo ta vadinama epilepsija?ar ji kartosis?kaip man saugotis?gal galetumete parasyti i el pasta.
dekui.

Jusu vietoj jau kita diena po ivykio buciau lekus pas gydytoja. Ar jums patinka juokauti su savo sveikata? Dziaugtis reikia, kad pakankamai laimingai baigesi sis ivykis..kad likot gyvas ir aplikiniu nesuzalojot. Manau tai gali buti arba reakcija i stipriai sumazejusi cukraus kieki kraujyje [kas yra viena is epilepsijos priezasciu] arba del traumos. Tikslia diegnoze nustatys tik gydytojas, o mes tik patarti galim i ji kreiptis. Ir tai galioja visiems, manantiems, kad internete juos pagydys...

Sveiki reikėtu nueiti pas neurologą,bet iškarto bus pasiūlita vaistų nuo epilėpsijos,o prie jų reikia savotiškai priprast.Bet niekur nedingsi jei jau toks likimas tai teks su juo ir gyvent aš jau gyvenu 15 metų ,mano situacija didieji priepuoliai buna tik nakti,o mažieji kartais kai pervarges,jie pasireiškia lupų pačepsėjimu todėl vaistų kiekį vartoju minimaliai.Jei norėtum didesnės žmonių nuomonės <<reklamos cenzūra>> forumas ten gali bendraut internėtu.

Neseniai draugas išsityrė grybų gatvėje diagnostikos centre - atsakymas buvo - epilepsijos nėra. Bet nekartą buvo, kad po patirtos galvos smegenų traumos jis krito netekdamas sąmonės, iš burnos ėjo putos, raumenys buvo nežmoniškai susitraukusios, įsikando liežuvį, o blogiausiai ,kad atgavęs sąmonę nieko neatsiminė. Ar įmanoma, kad jam yra Kriptogeninė epilepsija ir atliekant diagnostinius tyrimus jį galėjo būti neužfiksuota, nes visai įmanona, kad tyrimu metu galėjo būti nuslėpta informacija apie mano minėtus priepuolius?

sveiki,sirgau epilepsija nuo 10m.pati savarankiskai nustojau vartoti vaistus budama 18m.Veliau priepoliai nesikartojo, siuo metu buna laikini samones praradimai,jie trunka keleta sekundziu.Jeigu imanoma atrasykit i elektronini pasta

Noreciau paklausti kokios priezastys priverte nutraukti antiepilepsiniu vaistu vartojima? Manau gyventi neatsibodo..tad kam zaidziat su savo organizmu. NEGALIMA nutraukti vaistu vartojimo be gydytoju zinios ir prieziuros..

Sveiki!!!
Ar epilepsija gali sukelti tokia lyga kaip sizofrenija, ar panasios nervu systemos lygas?
Is karto aciu uz atsakima!!!

Epilepsija ir sizofrenija - skirtingos ligos. Jos negali viena kitos sukelti. Epilepsija psichikos ligu nesukelia, taciau tai nereiskia, kad tas pats zmogus negali sirgti keliomis ligomis tuo paciu metu.

Sveiki, ar galėtumėt išvardinti apribojimus keliamus darbuotojams sergantiems epilepsija (lengva forma).
Ačiū.

Sveiki.gal galit pasakyti kas man padetu.man ira 21metai bet esu nekvaila siuo metu gyvenu uzsieni,turiu darba bet vienas dalikas man idomus man sąmonė išlieka, tačiau prarandama kontrolė pradedu daryti visokias veido mimikas ar kojou,ranku judesius.as galiu tai sulaikyti bet neilgam atrodo kad va taip turi buti.gal galit kokiu vaistu pasiulyt:/ gal galetumet man atrasyti i mano el pasta

Ar mineti traukuliai priepuoliniai? kas kiek laiko jie pasikartoja? kiek trunka? ar seniai prasidejo? Gali buti tokie epilepsijos priepuoliai, taciau neatmetamos ir kitos neurologines ligos: pvz, ivairios chorejos, smegenu augliai...
Priepuolio slopinimui reiketu kad kas nors suleistu diazepamo (taciau ir jis receptinis), ir siulau kuo greiciau kreiptis i neurologa.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai