To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Du pagyvenę vyrukai kalbasi...

Du pagyvenę vyrukai kalbasi:
- Klausyk, ką labiau norėtum turėti: trisdešimt tūkstančių litų ar tris vaikus?
- Tris vaikus.
- Kodėl?
- Todėl, kad turiu penkis.

 • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Rūkant ilgiau negu 20 metų, storosios žarnos vėžio rizika padidėja net 30 proc.

Kraujo nuleidimas nuo insulto neišgelbės

Rankos pirštų badymas adata, kraujo nuleidimas ir ausų trynimas - tai keletas internete klajojančių patarimų, kaip padėti insulto ištiktam žmogui. Medikams tokie patarimai kelia šypseną.

Siūlo badyti pirštus

Insultu kasmet serga vis daugiau žmonių. Statistika rodo, kad insultas išsivysčiusiose šalyse yra trečia pagal dažnumą mirties priežastis. Lietuvoje 100 tūkst. gyventojų tenka 272 insulto atvejai. Daugiau nei pusė persirgusių šia liga lieka neįgalūs.

Staigiai užklumpanti liga ir liūdnos jos pasekmės žmones verčia jautriai reaguoti į bet kokią informaciją, kaip išvengti pačių baisiausių insulto padarinių.

Pastarąją savaitę elektroniniu paštu ne vieną pasiekė neva tai pastoriaus Maiklo Hovardo laiškas, kuriame papunkčiui išdėstyti gyvybę galintys išgelbėti kinų profesoriaus patarimai.

Jame teigiama, kad ištikus insultui žmogaus negalima judinti, kad "nesprogtų kapiliarai". Pasodinus patogioje vietoje ligoniui siūloma nuleisti kraujo: medicininiu švirkštu, dezinfekuota siuvimo adata ar smeigtuku pradurti visus rankų pirštus.

Jei ligonio veidas perkreiptas, siūloma trinti ausis iki raudonumo. Esą po kelių minučių žmogus turėtų atsigauti. Ypač nepatariama tokio ligonio skubiai vežti į ligoninę nelygiu bei duobėtu keliu. Tai esą galėtų tik pakenkti - "sukeltų kapiliarų sprogimą smegenyse".

Galvos smegenų insultas - pavojinga gyvybei būklė. Todėl tokius internetinėje erdvėje skrajojančius patarimus uostamiesčio medikai vertina vienareikšmiai - jie neturi jokio mokslinio pagrindo.

Iš operos "Fantazija"

Klaipėdos universitetinės ligoninės Insultų skyriaus vedėjas, docentas dr. Henrikas Kazlauskas neslėpė skepticizmo dėl pirštų badymo adata.

"Labiau primena geltonąją literatūrą. Arba kinų profesorius nusišneka, arba mokslui tai nežinomas metodas", - skaitydamas internete siuntinėjamą laišką komentavo H.Kazlauskas.

Kraujo nuleidimas vedėjui priminė archajišką, prieš šimtą metų naudotą, o dabar seniai pamirštą gydymo metodą.

"Trinti ausis? Gal ateityje įrodys, kad tai efektyvu. Čia iš operos "Fantazija". Kiekviename sakinyje galima rasti sau prieštaraujančią mintį. Nematau prasmės toliau skaityti", - į šoną laišką padėjo gydytojas.

Išgirdo pirmą kartą

Kinų profesoriaus patarimus įvertino ir Rytų medicina besidomintis Klaipėdos ligoninės Širdies aritmijų diagnostikos laboratorijos vedėjas ir Klaipėdos universiteto Medicinos edukologijos katedros vedėjas, prof. Algimantas Kirkutis.

Gydytojas sakė negalįs objektyviai vertinti pastoriaus M.Hovardo aprašyto metodo su adata, kai subadomi ligonio pirštai, siekiant sumažinti kraujo kiekį kraujagyslėse.

A.Kirkutis niekada šio metodo netaikė ūmiai susirgusio hemoraginiu smegenų insultu ligonio pirmajai pagalbai. Jam taip pat neteko apie tai skaityti literatūroje ar girdėti iš kitų kolegų, kad šiuolaikinėje medicinos praktikoje jis būtų panaudotas.

Tad profesorius negalėjo vienareikšmiškai atsakyti, kad keliolika kraujo lašų, pasirodę po įdūrimo į paciento pirštus, galėtų sumažinti arterinį kraujo spaudimą ir apsaugoti smegenis nuo pakenkimo.

"Gydymo įstaigose turime daug efektyvesnių ir mažiau skausmingų metodų", - pastebėjo gydytojas.

Pasak A.Kirkučio, yra žinoma Rytų kraštų senovės medicinos mažiau ar daugiau efektyvių insulto gydymo būdų. Tad negalima numoti ranka į per tūkstančius metų sukauptą empyrinę žmonių patirtį, gydant šią labai pavojingą ligą.

Tačiau ne viskas, kas buvo taikoma senovėje, tinka šiais laikais, pridūrė profesorius.

Ir duris tenka išlaužti

Tad kaip padėti insulto ištiktam žmogui šiuolaikiniais metodais? H.Kazlauskas nepatarė pačiam vežti į ligoninę insulto ištikto žmogaus. Tam yra greitoji medicinos pagalba.

Gydytojas suabejojo, ar ištikus insultui, žmogus pajėgtų sau padėti. Tačiau net tokiu atveju svarbiausia - neišsigąsti ir kuo blaiviau mąstyti.

"Galvos kraujotokos ūmūs sutrikimai būna dvejopi, tad skiriasi ir pagalba. Jei kraujo išsilieja į smegenis, tada reikėtų mažinti kraujo spaudimą. Bet kokiu atveju būtina skambinti greitajai, kurios darbuotojai iš nurodytų požymių geriau įvertins būklę", - patarė pašnekovas.

Tačiau jei pasireiškia vienas iš insulto požymių - sutriko kalba - žmogus pats pagalbos neišsikvies. Tokios būklės ligonį aptinka artimieji, o kartais tenka išlaužti buto duris, kad būtų suteikta pagalba.

Kreipiasi pavėluotai

H.Kazlauskas apgailestavo, kad vis dar dažnai patyrę insultą pacientai į ligoninę atvyksta pavėluotai.

"Daliai ligonių turime efektyvų gydymą - trombų tirpinimą. Suleidus šių vaistų paralyžius išnyksta tiesiog akyse. Bet šio gydymo negalime taikyti, jei pacientas į ligoninę atvyksta praėjus 8-12 val. po insulto", - aiškino vedėjas.

Kodėl žmonės kreipiasi pavėluotai?

Pasak H.Kazlausko, vienos priežasties nėra, tačiau taip nutinka, kai žmonės nesirūpina savo sveikata, mažai dėmesio skiria ligų profilaktikai.

Nemažai žmonių neatpažįsta ir insulto požymių. Mokslinėje medicinos literatūroje pastebima, kad žmonės daugiau žino apie infarktą nei insultą. Tai patvirtino ir H.Kazlausko su kolegomis atliktas ilgametis pacientų tyrimas.

Kas yra galvos smegenų insultas?

Tai labai sunkus galvos smegenų morfologinės sandaros ir funkcijos pažeidimas, dėl kurio nustoja funkcionuoti tam tikros, priklausomai nuo pažeidimo apimties ir lokalizacijos, organizmo raumenų grupės. Dažniausiai taip atsitinka sutrikus kraujotakai smegenų kraujagyslėmis.

Išskiriami du smegenų kraujotakos pakenkimo tipai ir dvi pagrindinės insulto rūšys. Išeminis insultas - kada dėl kliūties tekėti kraujui kraujagyslėmis sutrinka smegenų aprūpinimas krauju. Dažniausiai taip atsitinka kraujo krešuliui užkimšus kraujagyslę. Kita, kiek retesnė insultų rūšis, - hemoraginiai insultai, kai trūkus kraujagyslės sienelei, kraujo įsilieja po smegenų dangalais arba į pačias smegenis. Labai dažnai taip atsitinka žmonėms, sergantiems padidėjusio kraujo spaudimo liga. Tokiems ligoniams labai svarbu kuo greičiau sumažinti spaudimą arterijose. Tam tinka visi įmanomi metodai.

Pirmieji galimo insulto požymiai

 

 • staiga atsiradęs veido paralyžius, perkreipimas
 • staigus rankos ar kojos pasilpimas vienoje arba abiejose kūno pusėse
 • kalbos arba jos suvokimo sutrikimas
 • staiga atsiradęs nepaaiškinamas, stiprus, iki tol nepatirtas galvos skausmas
 • staigus apakimas arba regėjimo susilpnėjimas
 • staiga atsiradęs galvos svaigimas, pusiausvyros sutrikimas arba netikėtas nugriuvimas
 • rijimo sutrikimas arba springimas
 • Galvos smegenų insulto rizikos veiksniai
 • padidėjęs arterinis kraujospūdis
 • rūkymas
 • nesaikingas alkoholio vartojimas
 • cukrinis diabetas
 • širdies ligos, ypač prieširdžių virpėjimas


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai