To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktarėli, mane dusulys kamuoja...

Bobutė pas gydytoją:
- Daktarėli, mane dusulys kamuoja.
- Gydytojas apžiūri bobulę ir nieko neranda. Klausia:
- O, sakykite, kada jus tas dusulys kamuoja?
- Kai bandau pasivyti troleibusą. - sako bobulė.

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žmogaus plaukai auga greičiau naktį nei dieną, ir greičiau šiltu oru negu šaltu. Greičiausiai auga 16-24 metų moterų plaukai.

Galvos smegenų trauma

Galvos smegenų trauma laikomas galvos smegenų pažeidimas, kylantis dėl išorinių mechaninių jėgų poveikio. Šis pažeidimas - labiausiai paplitusi mirties priežastis visame pasaulyje, ypač tarp vaikų ir jauno amžiaus žmonių. Svarbus tuo, jog dažnai sukelia liekamuosius reiškinius - fizinius, emocinius, socialinius, pažintinius bei kitus.

Priežastys

Galvos smegenų traumos priežasčių yra labai daug. Vienos dažniausių - kritimas, autoįvykiai bei smurtas. Labai svarbus veiksnys, turintis didelę įtaką šių priežasčių atsiradimui - alkoholis bei narkotinės medžiagos. Didžioji dalis galvos smegenų traumų įvyksta žmonėms, apsvaigusiems nuo alkoholio ar dėl šių žmonių kaltės.

Požymiai

Galvos smegenų traumos pažeidimo požymiai tiesiogiai priklauso nuo tikslios pažeidimo vietos bei pažeidimo apimties (kiek procentaliai smegenų audinio yra pažeista). Smegenų sukrėtimo metu žmogus gali prarasti sąmonę, jam gali svaigti galva, pasireikšti stiprus pykinimas, šleikštulys, galvos skausmas (nuo silpno iki nepakeliamo). Taip pat gali pasireikšti orientacijos (susigaudymo erdvėje), koordinacijos (pusiausvyros) sutrikimai. Rečiau pasireiškia otorėja (iš ausų pradeda tekėti skystis). Smegenų sukrėtimą patyrę žmonės po jo taip pat gali jausti nuotaikų svyravimus, sumišimą, apatiją ar net agresiją. Neretai sutrinka ir atmintis. Patyrus lengvą smegenų sukrėtimą visi šie simptomai dažniausiai išnyksta po kelių dienų ar net valandų. Jei pažeidimas sunkesnis - gali pasireikšti ilgai trunkantys, nepakeliami galvos skausmai, vis pasikartojantys vėmimo priepuoliai, traukuliai, trumpalaikiai vis ilgėjantys sąmonės sutrikimai, abiejų ar kažkurio vieno akies vyzdžio išsiplėtimas, apsunkinta kalba ar kalbinių sugebėjimų išnykimas, taip pat sutrikti kalbos suvokimas.

Labai grėsmingos paciento būklės ženklai yra sulėtėjęs kvėpavimas, širdies plakimų dažnis, padidėjęs kraujospūdis, nevienodas akies vyzdžių dydis, galūnių paralyžius bei ilgalaikis sąmonės nebuvimas. Pastebėjus bet kokius smegenų traumai būdingus simptomus, būtina kuo skubiau kviesti greitąją medicinos pagalbą.

Tyrimai

Galvos smegenų traumą patyrusius pacientus tiria priėmimo skyriaus gydytojas, o esant sunkiam galvos smegenų pažeidimui - visa gydytojų komanda, kurią gali sudaryti įvairių sričių specialistai (traumatologas, neurologas, neurochirurgas, angiochirurgas, reabilitologas ir kiti). Pirmiausia pacientas arba jo artimieji (jei pacientas negali kalbėti ar yra be sąmonės) yra apklausiami. Gydytojui informacija apie tai, kaip įvyko trauma yra labai svarbi. Tuomet pacientas yra apžiūrimas. Galvos smegenų pažeidimo lokalizacijai ir apimčiai nustatyti taip pat yra atliekamas galvos kompiuterinės tomografijos (KT) ar magnetinio branduolio rezonanso (MRT) tyrimas. Taip pat gali būti atliekami ir kiti pagalbiniai tyrimai.

Gydymas

Galvos smegenų pažeidimo gydymas tiesiogiai priklauso nuo daugelio dalykų - pažeidimo apimties, lokalizacijos bei stiprumo. Nesunkų galvos smegenų sužalojimą patyrę pacientai, įsitikinus, jog jų sveikatai pavojaus nėra, gali būti išleidžiami namo. Jiems skiriamas gulimas režimas, vaistai nuo skausmo. Rimtesnį galvos smegenų sužalojimą patyrę pacientai guldomi į ligoninę. Esant sunkiam galvos smegenų sužalojimui pacientą gali tekti reanimuoti. Taip pat gali prireikti ir operacinio gydymo, po kurio seka ilgalaikė reabilitacija.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Buvau susitrenkes galva. Skaudet kaip ir neskauda bet po sutrenkimo kita diena spjaudziaus kraujais, sukresojusiais, sendien maziau bet spjaudziausi ir is nosies ispuciau du kartus kraujo, gabalelius.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai