To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas išrašė vienai labai apkūniai pacientei...

Gydytojas išrašė vienai labai apkūniai pacientei šimtą mažų piliulių.
- Po kiek šitų tablečių aš privalau gerti kasdien?
- Nė vienos, - atsakė gydytojas. - Paberkite jas ant grindų triskart į dieną ir surinkite po vieną į buteliuką, padės geriau.

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kai skauda gerklę, reikia gerti ne karštus, o šiltus gėrimus, nes karšti tik didina uždegimą. Rūgščios sultys ir citrusiniai vaisiai sergant tonzilitu ar laringitu netinkami, nes ...

Metų laikas, kada gimstame, gali paveikti asmenybę

Metų laikas, kada kūdikiai gimsta, gali turėti dramatiškų ir ilgalaikių pasekmių jų biologinio laikrodžio funkcionavimui, praneša „Science Daily".

Tokia yra naujo tyrimo išvada, publikuota gruodžio 5 d. žurnale „Nature Neuroscience". Eksperimentas teikia įrodymus apie metų laikų pėdsakus žinduolių biologiniuose laikrodžiuose.

Tyrimai su ką tik gimusia pele gali padėti išsiaiškinti faktą, kad žmonės, gimę žiemos mėnesiais, turi didesnę neurologinių problemų riziką, įskaitant žiemos depresiją ir netgi šizofreniją.

„Mūsų biologiniai laikrodžiai lemia aktyvios dienos ilgumą ir elgesio kaitą pagal metų laikus", - teigia Vanderbilto universiteto (JAV) biologai Douglas McMahonas, Chrisas Ciarleglio, Karen Gamble.

Per eksperimentą pelių grupės buvo nuo gimimo auginamos dirbtinės žiemos sąlygomis arba saulės šviesoje. O joms užaugus pelės patekdavo į nuolatinę tamsą, ir jų veiksmai tada būdavo stebimi.

Pas žiemą gimusias peles aktyvios dienos periodas būdavo sulėtėjęs, nepaisant, ar jos buvo auginamos žiemos, ar vasaros sąlygomis.

Ar tokį elgesį sukuriančios sąlygos ir jų pasekmės yra laikinos ar nuolatinės, tai jau yra klausimai mokslininkų ateities eksperimentams, informuoja „Science Daily".

„Pelės, išaugintos žiemos cikle, rodo didžiulį atsaką į pokyčius metų laikuose, o tai panašu, kaip pastarieji paveikia žmones", - kalba tyrėjai.

Naujas tyrimas iškelia intriguojančią ir spekuliatyvią galimybę: „Mes žinome, kad biologinis laikrodis reguliuoja žmonių nuotaikas. Jeigu peles paveikęs mechanizmas veikia ir žmones, tai asmenybėms gali sukelti pastebimų savijautos pasekmių", - cituojami mokslininkai.

Yra svarbu pabrėžti, kad nors tai skamba daugiau kaip astrologija, tai yra metų laikų biologija.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai