To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Psichiatrinės ligoninės pacientas atsisveikina su ligoninės direktoriumi...

Psichiatrinės ligoninės pacientas atsisveikina su ligoninės direktoriumi, kuris jam sako:
- Na, dabar, tamsta, jau esi visiškai sveikas ir negalvoji esąs Napoleonas.
- Tikrai taip! Jūs mane visiškai išgydėte!
- Na, tai viso geriausio!
- Viso! Tik norėjau jūsų paklausti, ar man nereikės mokėti alimentų Žozefinai?

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Anot statistikos, 2009 m. ES 100 vyrų tenka 105 moterys. Lietuvoje šis santykis - 100:114. Blogesnė situacija tik Latvijoje ir Estijoje (100:117). Švedijoje, santykis vyrų nenaudai ima ...

Raseinių rajono medikai siekia ne gydyti, o susargdinti

Raseinių rajono medikų pasipiktinimą sukėlė Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos inicijuota sveikatos profilaktikos akcija „Sveikas žmogus - geras darbuotojas". Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centro Nemakščių ambulatorijos šeimos gydytoja Virginija Čiučiulkienė uždraudė asociacijai miestelio seniūnijoje organizuoti sveikatos profilaktikos renginį, kurio metu nemakščiškiai būtų galėję pasiklausyti medikų paskaitos apie sveikatos prevenciją, nemokamai pasimatuoti bendrojo cholesterolio kiekį kraujyje ir atlikti kitus ankstyvajai klastingų ligų diagnostikai svarbius kraujo tyrimus.

Nemakščių seniūno pavaduotoja Daiva Visockienė sako buvusi nudžiuginta, kai sužinojo apie galimybę pasitikrinti sveikatą ir atlikti kraujo tyrimus. „Sveikata, turbūt, kiekvienam svarbi, todėl džiaugiamės tokia iniciatyva ir kvietėme miestelio gyventojus. Deja, renginio turėjome atsisakyti", - pasakoja D. Visockienė.

Pagrindinė priežastis, nutraukusi renginį - miestelio ambulatorijos gydytojos V. Čiučiulkienės pasipiktinimas. Paklausta, kodėl uždraudė daugelyje šalies miestų ir miestelių asociacijos iniciatyva organizuojamus ir didelio gyventojų susidomėjimo sulaukusius sveikatos profilaktikos renginius, Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centro Nemakščių ambulatorijos gydytoja V. Čiučiulkienė atsakė, kad su ja renginio niekas nederino.

Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentė, gydytoja Dangira Babenskienė yra šokiruota Raseinių medikės poelgiu. „Uždraudusi Nemakščių miestelio gyventojams profilaktiškai pasitikrinti sveikatą ir atlikti kraujo tyrimus, akivaizdu, gydytoja siekia ne gydyti ir stiprinti nemakščiškių sveikatą, o susargdinti. Laiku nediagnozuota ir dažnai jokių simptomų neturinti pavojinga liga progresuoja, komplikuojasi, todėl neretai baigiasi net mirtimi. Deja, kai kurie medikai užuot skatinę gyventojus tausoti sveikatą ir nuolat tikrintis, tai padaryti net draudžia", - apgailestauja gydytoja.

Pasak D. Babenskienės, atsainų medikų požiūrį į sveikatos profilaktiką rodo statistika. Priešingai nei kitose Vakarų šalyse, Lietuvoje didesnė dalis onkologinių susirgimų diagnozuojama ne I - II, o III - IV stadijose, kuomet ligos išgydyti nebepavyksta. „Tiek medikai, tiek politikai nuolat kalba apie sveikatos prevencijos ir profilaktikos priemonių būtinumą, apie per vėlai diagnozuotus susirgimus ir per didelį mirtingumą. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos skiria milijonus litų ligų prevencijos programoms, tačiau gydymo įstaigose profilaktiškai patikrinami tik vienetai, o kai kuriais atvejais skirti pinigai grįžta į biudžetą. Šią spragą įvairiomis profilaktikos akcijomis ir renginiais bando užpildyti visuomeninės organizacijos bei privačios gydymo įstaigos, tačiau net ir joms dėl įsišaknijusios korupcijos sveikatos sistemoje trukdoma dirbti. Apmaudu, kai sunkūs onkologiniai susirgimai diagnozuojami ne poliklinikose ar ambulatorijose, o visuomeninių organizacijų autobusiukuose ir palapinėse", - apgailestauja D. Babenskienė.

Nuo 2010 metų pradžios Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos iniciatyva organizuojamos akcijos „Sveikas žmogus - geras darbuotojas" metu sveikatą profilaktiškai pasitikrino daugiau nei 60 tūkst. Lietuvos gyventojų. Atlikus kraujo tyrimus išaiškina daugiau nei 1100 kepenų, inkstų, skydliaukės patologijų, sunkių onkologinių, infekcinių ir kt. susirgimų. Laiku atlikti profilaktiniai kraujo tyrimai medikams leido nedelsiant imtis veiksmų ir išgelbėti apie 200 gyvybių. Kas antram besityrusiam nustatomas padidėjęs cholesterolio kiekis, didinantis riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai