To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Na ką gi, pulsas normalus,- sako gydytojas...

- Na ką gi, pulsas normalus,- sako gydytojas.
- Daktare, paimkite mano kairę ranką: dešinė – protezas.

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kraujas būna keturių grupių ir turi teigiamą arba neigiamą rezus faktorių. Suaugęs žmogus turi apie 5 litrus kraujo, kuris sudaro 6-8 proc. kūno masės.

Gyventojai kviečiami nemokamai profilaktiškai tikrintis sveikatą

Atėjus balandžiui, kuris paskelbtas sveikatos sąmoningumo mėnesiu, Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) primena apie galimybę Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojams profilaktiškai pasitikrinti sveikatą dalyvaujant prevencinėse programose ir ragina jose aktyviai dalyvauti. Šiais metais TLK veiklos zonoje vykdomos tos pačios 5 prevencinės programos, finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto.

Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Regina Venckienė tvirtina: Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojai, nepaisant to, kad prevencinės programos vykdomos jau ne vienerius metus, jose dalyvauja vis dar nelabai aktyviai. Daugiausia lėšų buvo įsisavinta įgyvendinant Asmenų, priskirtų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių bei Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programas. Reikia pastebėti, kad ne visos gydymo įstaigos pakankamai informuoja gyventojus dėl galimybės nemokamai tikrintis sveikatą, o taip pat ir patiems gyventojams trūksta sąmoningumo. Juk kuo anksčiau bus diagnozuotos sunkios ligos, tuo didesnė tikimybė jas išgydyti.

Sunkiausiai gydymo įstaigoms sekėsi įgyvendinti Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programą. Pernai apskritai visoms sveikatos programoms (ne tik prevencinėms, bet ir per savivaldybes vykdomoms) skirtos lėšos buvo įsisavintos 85 proc. Prevencinėms programoms įgyvendinti buvo skirta virš 4 mln. Lt, o gydymo įstaigos įsisavino tik kiek daugiau nei pustrečio milijono litų. Atskiras programas skirtingoms įstaigoms sekėsi vykdyti skirtingai, tačiau matyti, kad bendrai mažiausiai lėšų įsisavino Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Utenos savivaldybėse įsikūrusios asmens sveikatos priežiūros įstaigos.

Dar kartą primename, kokios iš PSDF biudžeto finansuojamos programos šiais metais vykdomos.

Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programoje gali dalyvauti moterys nuo 50 iki 69 metų. Kiekviena tokio amžiaus moteris nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio gali vieną kartą per dvejus metus.

Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių finansavimo programa skirta moterims nuo 25 iki 60 metų. Programos priemonės taikomos vieną kartą per trejus metus.

Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa skirta vyrų nuo 50 iki 75 metų amžiaus ir vyrų nuo 45 metų, kurių tėvai ar broliai yra sirgę prostatos vėžiu, susirgimų prevencijai. Programoje nurodyto amžiaus vyrai gali dalyvauti vieną kartą per dvejus metus.

Asmenų, priskirtų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių finansavimo programoje gali dalyvauti vyrai nuo 40 iki 55 metų ir moterys nuo 50 iki 65 metų. Programos priemonės taikomos vieną kartą per metus.
Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa skirta vaikų nuo 6 iki 14 metų nuolatinių krūminių dantų kramtomųjų paviršių ėduonies prevencijai. Padengtų silantais dantų kontrolė atliekama po 3 mėn., vėliau - kiekvieno profilaktinio tikrinimosi metu. Jei silantas iškrenta, procedūra kartojama.

Dėl dalyvavimo pirmose keturiose programose reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Dantų dengimas silantais atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigose, sudariusiose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl odontologijos pagalbos paslaugų teikimo arba dėl vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis paslaugų teikimo ir apmokėjimo. Silantavimą - dantų padengimą skysta plombine medžiaga, skirta hermetizuoti nuolatinių krūminių dantų vageles -atlieka gydytojai odontologai su padėjėjais arba burnos higienistai po gydytojo odontologo apžiūros. Atliekamos procedūros yra neskausmingos ir užtrunka labai neilgai.

Už visose programose numatytas paslaugas mokėti nereikia. Už jas moka ligonių kasos PSDF biudžeto lėšomis. Šiais metais prevencinėms programoms įgyvendinti skirta 3 mln. 757 tūkst. Lt.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai