To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Medicinos sesuo kreipiasi į gydytoją...

Medicinos sesuo kreipiasi į gydytoją:
- Daktare, ką man daryti? Kai pasilenkiu prie ligonio pataisyti pagalvės ar išimti termometrą, jam padažnėja pulsas.
- Patariu jums užsisegti palaidinukę.

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Gyvenimo eigoje kas antram australui nustatoma kuri nors odos vėžio forma. Kasmet nuo šios ligos Australijoje miršta 1600 asmenų.

Nerimo per šventes nesumažėja

Medikai ir psichologai pastebi, kad didžiosios metų šventės kai kurias problemas tik paryškina. Šiuo metu vis dažniau girdime nerimą keliančių žinių apie ekonominę krizę. Vieni nerimauja dėl savo darbo vietos, kiti - dėl lengvatų vaistams, trečius kamuoja nenusakomas nerimas, kaip teks gyventi sumažėjus pajamoms.

„Labai svarbu, kaip mes vertiname krizę, - priimame ją kaip tragediją ar kaip išbandymą", - sakė Marijampolės sveikatos priežiūros centro Psichikos sveikatos skyriaus vadovas Arūnas Jasionis.

Jo nuomone, kiekvienai žmonių kartai tenka išbandymų. Maždaug kas 20 metų daug tautiečių netenka savo pinigų, santaupų. Medikas nerimaujančius asmenis ragino prisiminti, kad prieš kurį laiką tiek jų tėvai, tiek kiti žmonės gyveno daug taupiau. Pasak A.Jasionio, nemažai Marijampolės pedagogų, gydytojų augindavo vištas ir padėvėtų drabužių neišmesdavo, nešdavo siuvėjui išversti, nunešiotą megztinį išardydavo ir permegzdavo.

Daug neaiškumų

„Dabartinė krizė ar jos baimė rodo, kad per daug visko vartojame ir nesugebame to, ką turime, teisingai vertinti", - pastebėjo pašnekovas.

Pasak jo, atėjo laikas apsivalyti nuo menkaverčių daiktų, netikusių įpročių. Įvairios produkcijos, maisto prekių tiek daug, kad visi prekybos centrai, turgūs užversti, žmonės įprato ir vis nori kuo daugiau visko nupirkti, suvalgyti.

Į medikus kreipiasi nemažai nerimaujančių pacientų. Lėtinėmis ligomis sergantieji baiminasi, ar nesutriks vaistų tiekimas, ar jie bus kompensuojami kaip iki šiol.

„Nežinia žmones labai vargina. Kita bėda - įprotis gyventi labai gerai, skolon. Daug žmonių visame pasaulyje skolinosi ir leido pinigus, kurių dar nebuvo uždirbę", - sakė A.Jasionis.

Medikai pastebi, kad artėjančios šventės - taip pat stresas. Vieni žmonės smarkiau išgyvena dėl to, kad neturi artimųjų ir draugų, kiti - dėl kylančių nesutarimų, mažėjančių pajamų, nenupirktų ar nesulauktų dovanų. Didžiosios metų šventės kai kurias problemas tik paryškina.

SPECIALISTO KOMENTARAS

Daiva Selmistraitienė, psichologė, socialinių mokslų daktarė

Daug žmonių Lietuvoje šiuo metu laukia kažkokio blogio - bijo netekti darbo, nerimauja dėl pajamų ar lengvatų mažėjimo.

Daugumos žmonių baimė kol kas labai nekonkreti: „Nežinau, kas manęs laukia, bet man labai neramu, kad kažkas bus neišvengiamai blogiau negu dabar". Kol žmogus nesuvokia, ko jis bijo, negali rasti sprendimo, kaip elgtis. Būtų svarbu pasistengti suvokti, ko konkrečiai bijote, turėsite ar neturėsite galimybių keisti situaciją. Jei jų nebus, reikia su situacija susitaikyti, jeigu kažką galite keisti, apmąstykite kelis variantus, ką būtent galite padaryti. Tai padeda truputėlį nurimti.

Verta pabandyti įsivaizduoti, kaip tokią sudėtingą situaciją išgyventų labai išmintingas, pusiausvyros neprarandantis, jums autoritetu esantis asmuo.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai