To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ausų gydytojas kalbasi su pacientu...

Ausų gydytojas kalbasi su pacientu:
- Na, ir kaip, ar padėjo jums naujas klausos aparatas?
Žmogelis sako:
- Taip, labai padėjo. Jau tris kartus testamentą pakeičiau.

  • Moterims, vyresnėms nei 35 metai, rekomenduojama reguliariai tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio. Šią sunkią ligą galima lengvai išgydyti, nustačius pradinėse stadijose.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Jaunesni nei 35 metų amžiaus asmenys, kurie patyrė širdies smūgį, bet toliau rūko, turi tris kartus didesnę riziką sirgti širdies ligomis nei tie, kurie neberūko.

Narkotikus vartoja vis daugiau žmonių

Naujausias žalingų įpročių paplitimo Lietuvoje tyrimas parodė, kad bent kartą gyvenime narkotikų yra bandę 12,5 proc. Lietuvos gyventojų, o per pastaruosius 12 mėnesių tokių asmenų buvo apie 6 proc.

Tyrimą atliko rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Factus Dominus". Tyrimas buvo vykdomas 10 Lietuvos apskričių. Iš viso apklausoje dalyvavo 4777 15-64 metų nuolatiniai Lietuvos gyventojai.

Narkotikus daug dažniau vartoja vyrai nei moterys. Narkotikai labiausiai paplitę tarp moksleivių bei studentų. Dažniausiai juos vartoja dideles pajamas turintys asmenys.

Labiausiai narkotikų vartojimas paplitęs Panevėžio, Klaipėdos, Tauragės apskrityse, mažiausias - Alytaus apskrityje. Dažniausiai narkotikai įsigyjami uždaruose pasilinksminimo vakarėliuose ar pas ką nors namuose.

Dažniausiai vartojamas narkotikas yra kanapės. Šis narkotikas itin paplitęs tarp jaunimo, kur vyrauja nuomonė, kad kanapės nėra narkotikas. Dauguma jaunimo kanapes vartoja draugų rate, norėdami atsipalaiduoti ar patenkinti smalsumą. Be to, kanapės įvardijamos kaip lengviausiai prieinamas narkotikas. Jas labai lengva gauti 8,1 proc. gyventojų. Didėjant amžiaus grupėms, didėja narkotikų vartojimo įvairovė.

Bet kokius narkotikus, išskyrus kanapes, nors kartą gyvenime yra vartoję 3,6 proc. 15-64 metų amžiaus Lietuvos gyventojų. Be kanapių dažnai vartojamas ekstazis ir amfetaminas.

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų teigia, kad jiems būtų neįmanoma gauti narkotikų per 24 val. Jaunimas narkotikų gauna lengviau.

Dauguma apklaustųjų narkotikus vartojančius žmones įvardija kaip ligonius. Pritariama privalomam narkomanų gydymui. Didelė dalis respondentų sutinka, kad už narkotikų vartojimą būtų baudžiamoji atsakomybė. Daugumos nuomone, narkotikų paplitimą sumažintų ne tik narkomanų gydymas ar baudimas, bet ir aktyvesnis policijos darbas.

Didžiąją dalį apklaustųjų gąsdina mintis, kad jų artimieji galėtų vartoti narkotikus. Tačiau jeigu jie susidurtų su tokia situacija, imtųsi įvairių būdų tai pakeisti. Dauguma kreiptųsi į specializuotą gydymo įstaigą. Kiti imtųsi drausminančių priemonių, tokių kaip baudimas, izoliacija, atskyrimas nuo draugų ar net smurtas.

Lyginant 2004 ir 2008 metų tyrimo duomenis, pastebimas narkotikų vartojimo padidėjimas bendroje populiacijoje. Jaunų moterų narkotikų vartojimas visose kategorijose išaugo lyginant su 2004 metų duomenimis.

Apibendrinant galima teigti, jog Lietuvoje žalingi įpročiai vis dar itin paplitę. Nors dauguma žmonių teigia puikiai žinantys narkotikų vartojimo pasekmes, bet vis tiek juos vartoja, ypatingai kanapes, nes dažnas jų nelaiko narkotikais.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai