To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Senukas užeina pas daktarą...

Senukas užeina pas daktarą:
- Man labai skauda koją, gal galit pažiūrėti?
Daktaras pažiūri, nieko aiškaus neranda ir taria:
- Na, čia jau dėl amžiaus. Teks kentėti...
- Daktare, bet juk kita koja nei kiek ne senesnė!

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pasyvus rūkymas - tai reiškinys, kuomet rūkančio žmogaus įkvėptus ir iškvėptus rūkalų dūmus įkvepia kitas žmogus.

Šeši stereotipai apie moteris: kas tiesa, o kas melas?

Anglijoje išleistos knygos "Moterys nemoka parkuotis, o vyrai - tvarkytis" autorius Jeffas Rollsas analizuoja labiausiai paplitusius stereotipus, susijusius su abiejų lyčių ypatumais. Štai keletas išvadų.

Pirmas stereotipas: visos mergaitės mėgsta rožinę spalvą.

Žydra ir mėlyna tradiciškai laikomos "berniukiškomis" spalvomis, o rožinė ir raudona - "mergaitiškomis". Tačiau taip buvo ne visada: XX amžiaus pradžioje vienas populiariausių žurnalų moterims "Lady Home Journal" rašė, kad rožinė - stipresnė, vyriškesnė spalva, todėl labiau tinka berniukams, tuo tarpu žydra - švelni ir moteriška, todėl geriau tiks mergaitei. Rožinė ir raudona buvo laikomos vyriškais tonais iki praėjusio amžiaus 30-ųjų metų.

Beje, kai kurie mokslininkai tvirtina, kad šį spalvinį stereotipą suformavo ne tik mada ir rinkodara. 2007 metais britų antropologai iškėlė hipotezę, kad mūsų spalviniai prioritetai formavosi ilgus amžius, o pagrindinis tai lėmęs veiksnys - evoliucijos dėsniai. Nuo neatmenamų laikų moterys buvo atsakingos už vaisių ir uogų rinkimą, o raudona ir rožinė - sunokusių vaisių spalva.

Antras stereotipas: visos bibliotekininkės - senmergės

Pagyvenusi žila moteris su akiniais, pasižyminti griežtu charakteriu - toks tradicinis bibliotekininkės įvaizdis. Sugriauti šį stereotipą ėmėsi Australijos mokslininkai. Atlikę bibliotekos darbuotojų apklausą jie nustatė:

82 proc. bibliotekos darbuotojų - moterys, jų vidutinis amžius - 48 metai;
84 proc. iš jų nešioja akinius;
84 proc. yra ištekėjusios ar turi pastovų gyvenimo partnerį;
Tik 21 proc. yra pražilusios;
11 proc. bibliotekininkių yra pasidarę tatuiruotes.

Be to, apklausoje dalyvavę bibliotekininkių pažįstami ir bendradarbiai dažniausiai šios profesijos atstoves apibūdindavo kaip linksmas, mėgstančias bendrauti, draugiškas, protingas, išradingas asmenybes, taigi - tikrai nepasižyminčias sunkiu charakteriu.

Trečias stereotipas: frazė "Man skauda galvą" reiškia - "Ne, brangusis, šiandien aš nenusiteikusi meilei".

Dauguma vyrų įsitikinę, kad mylimos moters ištarta frazė "brangusis, man skauda galvą" reiškia ne ką kitą, kaip "Tik ne šiandien". Šis mažas tradicinis pamelavimas esą padeda atsisakyti intymumo neužgaunant vyriškos savimeilės.

Vis dėlto šios frazės stereotipiškumas smarkiai perdedamas. Statistikos duomenimis, moterims galvą skauda tris kartus dažniau nei vyrams, o migrena yra skausmingesnė ir trunka ilgiau. Gydytojai teigia, kad tai lemia moteriški hormonai. Taigi, jeigu jūsų mylima moteris pasakė, kad jai skauda galvą, didelė tikimybė, kad taip ir yra.

Ketvirtas stereotipas: moterys patologiškai nemoka parkuotis.

Moteris už vairo - mėgstamas vyrų pašaipų objektas. Ir nors statistiniai duomenys nepatvirtina, kad moterys - blogesnės vairuotojos, mokslininkai įrodė, kad šis stereotipas turi pagrindą.

Britanijos mokslininkai nustatė, kad moterims iš tiesų sunkiau pasistatyti mašiną, ypač parkuojantis lygiagrečiai. Moterims nebūdingi tam tikri mąstymo ypatumai, kurie vyrams padeda priimti ir interpretuoti konkrečius vizualinius duomenis. Per tūkstančius metus vystėsi vyrų smegenų gebėjimas orientuotis erdvėje, kai jie išvykdavo į medžioklę ar karą, tuo tarpu moterims tokie gebėjimai nebuvo reikalingi. Dėl šios priežasties tai, kas vyrams nekelia jokių sunkumų, iš moterų reikalauja didelių pastangų.

Tyrimas, kuriame dalyvavo tūkstantis savanorių, parodė, kad 85 proc. moterų bandant susiorientuoti erdvėje reikiamos smegenų sritys išlieka pasyvios. Tai taipogi paaiškina, kodėl moterims sunkiau surasti kelią, nustatyti greitį ir astumą iki tam tikro objekto.

Penktas stereotipas: lieknos moterys - seksualesnės.

Tipiška modelio figūra - plokščias pilvukas ir krūtinė, siauručiai klubai. Tokie grožio dėsniai mados pasaulyje galioja jau ne pirmą dešimtmetį. Tačiau vyrų grožio suvokimą formuoja ne podiumai ar madų žurnalai, o standartai, kurių "autorius" vėlgi - evoliucija.

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad esminis parametras, lemiantis moters patrauklumą, yra talijos ir klubų apimties santykis. Tai yra, kuo plonesnė talija ir platesni klubai - tuo moteris vyrui yra patrauklesnė. Idealus santykis būtų 0,7. Jį turėjo ir garsioji aktorė Marilyn Monroe, kuri toli gražu nebuvo lieknutė.

Mokslininkai šią tendenciją aiškina tuo, kad vyrams platūs klubai ir apvalios formos asocijuojasi su vaisingumu. Prieš natūralų norą pratęsti giminę bejėgiai bet kokie stereotipai, todėl aišku, kodėl vyrams "kaulų vyniotiniai" nėra patrauklūs.

Kita mokslininkų grupė bandė nustatyti moters patrauklumo ir kūno masės indekso (KMI) ryšį. Atlikę keletą testų jie atrado, kad vyrams patraukliausios moterys, kurių KMI yra 20,85. Tokį KMI turinčios moterys tikrai nėra pačios liesiausios. Žemiausia normalaus KMI riba laikoma 18,5.

Šeštas stereotipas: rusvi plaukai - "ugningo" temperamento požymis.

Rusvaplaukės laikomos agresyvesnėmis ir aktyvesnėmis - tiek gyvenime, tiek lovoje. Šis stereotipas - savaime suprantamas, nes rusva tradiciškai asocijuojasi su ugnimi, o raudona - su aistra. O korida ir plevėsuojanti raudona matadorų skara kuria asociacijas su agresyvumu.

Ir nors iš tiesų buliai raudonai spalvai yra abejingi (spalvų jie apskirtai neskiria), žmonėms ji daro tam tikrą poveikį. Mokslininkai yra nustatę, kad raudona spalva pakelia kraujospūdį.

Tačiau ar pačioms rusvaplaukėms jų plaukų spalva daro kažkokią įtaką? Kalbant apie fiziologiją, tokio tipo moterų oda yra jautresnė ultravioletiniams spinduliams. Jos taip pat yra jautresnės skausmui - medicininių procedūrų metu joms reikia 20 proc. daugiau anestetikų nei įprastai. Tačiau seksualinis jų gyvenimas iš tiesų yra intensyvesnis. Vokiečių seksologo Vernerio Habermelio tyrimo duomenimis, rusvaplaukės per savo gyvenimą turi daugiau seksualinių partnerių, nei blondinės ar brunetės. Tačiau kas tai lemia, neaišku. Galbūt dėl to "kaltas" tas pats stereotipas, dėl kurio rusvaplaukės ir sulaukia daugiau vyrų dėmesio.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai