To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina žmogus pas daktarą ir sako...

Ateina žmogus pas daktarą ir sako:
- Oi, daktare, kai paliečiu petį pirštu, man taip skauda, o kai čia liečiu, taip pat skauda, o kai čia - man taip skauda!
O daktaras atsako:
- Na, žinoma, skauda, juk jūsų pirštas sulaužytas!

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Krūties vėžys - dažniausia moterų onkologinė liga: ši liga sudaro trečdalį visų moterų piktybinių navikų.

Karui prieš antenas – normų skydas

Pastaruoju metu per mūsų šalį ritasi žmonių, besiskundžiančių sveikatos sutrikimais, protestų prieš įvairias ryšio antenas banga. Į kovą prieš mobiliojo ryšio antenas pakilo Panevėžio rajono Berčiūnų kaimo gyventojai. Žmonės tvirtina, kad jų sveikatą ardo jau penketą metų virš šios gyvenvietės pagrindinės mokyklos iškilęs elektromagnetinis spinduliuotuvas - antena.

Gyventojai pirštais baksnoja į Sveikatos apsaugos ministerijos duomenis, kurie rodo, kad per pastaruosius metus sergančiųjų piktybiniais navikais Berčiūnuose padaugėjo tris kartus, o nervų ligomis - dvigubai. Tačiau rajono vadovai ir visuomenės sveikatos specialistai gyventojams prieš nosį mojuoja higienos normomis.

Vadina šermenų žvakėmis

„Mes kasdien matome tas „šermenų žvakes" ir jaučiame sveikatos sutrikimus. Argi neatsiras protingų žmonių, kurie paaiškintų, kad tai kenkia sveikatai, ir antenas perkeltų toliau nuo gyvenamųjų namų?" - „Valstiečių laikraščiui" bėdojo Berčiūnų kaimo gyventojai.

Išsakyti savo nuogąstavimus dėl sveikatos susirinko nemažas berčiūniečių būrys. „Po darbo susirinktų dar daugiau žmonių: ne tik pagyvenusių, bet ir jaunų. Tegu mokyklos direktorius nesako, kad antenos - dviejų moterų problema", - piktinosi gyventojai.

Kamuoja daugybė ligų

Moterys skundėsi, kad kaimo žmones kamuoja nemiga, nuovargis, netikėtai padidėjęs kraujo spaudimas, daugėja sergančiųjų onkologinėmis ir kitokiomis sunkiomis ligomis. Anot jų, kone kiekviename kieme - sunkus ligonis.

Ne vieną įstaigą apie berčiūniečių kančias informavusi Virginija Bakšienė citavo jai atsiųstą Sveikatos apsaugos ministerijos raštą, kuriame nurodoma, kad per pastaruosius metus susirgimų piktybiniais navikais Berčiūnuose padaugėjo tris kartus, o sergančiųjų nervų ligomis - padvigubėjo.

Žmonėms atrodo, kad ligų pagausėjimą skatina ne kas kitas, o mobiliojo ryšio antena.

„Nebegalime miegoti, ir jokie vaistai nebepadeda. Jauni žmonės taip pat skundžiasi nemiga, net atminties susilpnėjimu. Viena jauna moteris pradėjo alpti", - sakė Stasė Mališauskienė.

Moteris tvirtino, kad Berčiūnuose prastai jaučiasi ir pasisvečiuoti atvykę jos vaikai bei anūkai. „Jau du mėnesius nemačiau anūkų. Kai tik atvažiuoja, tampa ligoniais. Vaistų ryšulį ir gydytojų išvadas parodyti atsinešusi Augustina Leišienė tvirtino, kad visą gyvenimą jai buvęs žemas kraujo spaudimas dabar naktimis smarkiai pakyla. Moteris sakė, kad jaudintis neturi dėl ko: gražiai sutaria su vyru, nėra kitų problemų.

Dėl negalavimų A.Leišienė sakė net planuojanti parduoti namą ir kraustytis kitur. „Negi visiems teks kraustytis iš tokio gražaus kampelio", - sunerimę gyventojai.

Vaikų žaidimo aikštelė - po antena

Berčiūnietės pastebėjo, kad ant mokyklos stogo styranti mobiliojo ryšio antena atbaido mokinius. „Viena šeima savo pradinuką vien dėl to perkėlė į Panevėžio mokyklą. Žmonės, kurie nusimano apie elektromagnetinį spinduliavimą, savo vaikų sveikata nerizikuoja", - pastebėjo gydytoja Vanda Nakutienė. Moteris stebina tai, kad prie mokyklos rengiama vaikų žaidimo aikštelė. Tai inicijuoja Berčiūnų pagrindinėje mokykloje dirbanti bendruomenės pirmininkė Marija Povilonienė.

„Kam laikyti anteną ant mokyklos stogo? Tegu ją mobiliojo ryšio bendrovė pastato atokiau kaimo. Kokia bebūtų spinduliuotės rizika, ją laikyti ant įstaigos, kur mokosi vaikai, - neetiška", - sakė Berčiūnų kaimo gyventojai.

Meras ginasi higienistų tyrimais

Rugsėjį berčiūniečiai įteikė raštą su apie 60 kaimo gyventojų parašų Panevėžio rajono merui Povilui Žaguniui. Gautas rajono vadovų atsakymas juos nustebino.

„Rašo, kad perdavė mūsų skundą nagrinėti savivaldybės gydytojai. Jau turimi duomenys apie ligų gausėjimą rajono valdžiai - nė motais", - piktinosi berčiūniečiai.

Meras P.Žagunis „Valstiečių laikraščiui" sakė, kad dėl Berčiūnų gyventojų skundo buvo kreiptasi į Panevėžio apskrities visuomenės sveikatos centrą, kuris užtikrino, kad ant mokyklos stogo pastatytos antenos spinduliuotė neviršija nustatytų higienos normų.

„Visi tyrimai atlikti, jokio šalutinio poveikio nėra. Nežinau, ką pasakyti žmonėms. Kas įrodys, kad jų ligos nuo tos antenos? Be to, elektromagnetinių bangų šaltinių apstu mūsų aplinkoje", - samprotavo rajono vadovas.

Protestai - mados reikalas?

„Dvi moterys - dar ne visa Berčiūnų bendruomenė", - taip 60 žmonių pasirašytą skundą įvertino Berčiūnų pagrindinės mokyklos direktorius Leonas Miliukas.

Mokyklos vadovas tvirtino, kad vasarą specialistai atliko elektromagnetinio lauko tyrimus. „Nei mokyklos viduje, nei išorėje jokio pavojaus nėra. Tyrimai rodo, kad spinduliuotė tesiekia vos dešimtadalį nustatytos higienos normos. Ant stogo sumontuota ne bazinė, o lokalinė signalo stiprinimo antena", - užtikrino L.Miliukas.

Panevėžio apskrities visuomenės sveikatos centro vadovas Eugenijus Vilčinskas žmonių protestus prieš antenas pavadino mados reikalu.

„Dabartinės higienos normos leidžia antenas statyti ir ant gyvenamųjų namų, ir ant mokymo įstaigų. Teorijų yra visokių, tačiau šiuo metu nėra oficialiai patvirtintų mokslinių tyrimų, kad tai būtų žalinga sveikatai", - užtikrino E.Vilčinskas. Pasak centro vadovo, apskrityje yra apie 200 ryšio antenų, ant kai kurių stogų - jų net ne po vieną.

Pažadėjo keisti įstatymus

Žmonių skundai dėl elektromagnetinės spinduliuotės į Seimo Sveikatos reikalų komitetą, Sveikatos apsaugos ministeriją plūsta iš įvairių šalies kampelių ir spaudžia valdininkus įsiklausyti į jų pagalbos šauksmą ir nuogąstavimus dėl sveikatos.

Berčiūniečiams atsiųstame Sveikatos apsaugos ministerijos rašte nurodoma, kad ministerija, atsižvelgdama į tai, kad Lietuvoje šalia gyvenamųjų namų, mokyklų, gydymo įstaigų, ikimokyklinių įstaigų sparčiai diegiamos naujos elektromagnetinę spinduliuotę naudojančios technologijos (judriojo radijo ryšio bazinės stotys, duomenų perdavimo tinklai, radijo relinės linijos, bevielis internetas), sudarys darbo grupę, kuri peržiūrės ir pateiks atitinkamų teisės aktų reikalavimų pataisas.

Netgi silpna spinduliuotė veikia žalingai

Jonas Grigas, Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Radiofizikos katedros profesorius:

Žmonių nerimas turi pagrindą. Bet neteisinga sutelkti dėmesį tik į mobiliųjų tinklų antenas. Čia tik dalis tų šaltinių, iš kurių sklinda elektromagnetinė spinduliuotė. Tokių šaltinių mūsų aplinkoje - šimtai.

Tačiau esmė ta, kad elektromagnetinės bangos žmones veikia blogai. Daugelis žmonių ir specialistų mano, kad tik stiprūs laukai, kurie sklinda iš galingų elektros linijų perdavimo stočių, transformatorių, pramoninių įrenginių, gali veikti žalingai. Bet mažai kas supranta, kad ir nelabai galingi laukai, nedidelės galios elektromagnetinė spinduliuotė taip pat kenkia.

Sakoma, kad iš tų antenų sklindanti spinduliuotė yra gana silpna, neviršija leistinos higienos normos - 10 mikrovatų į kvadratinį centimetrą. Tačiau net ir silpna elektromagnetinė spinduliuotė, neviršijanti higienos normos, visus žmones veikia blogai. Kodėl?

Kaip fizikas galiu užtikrinti, kad silpna mikrobanginė spinduliuotė sukelia organizme elektrinę poliarizaciją, kuri sutrikdo žmogaus ląstelių veiklą. Silpnos elektromagnetinės bangos įsiskverbia bent keletą centimetrų į žmogaus organizmą.

Kaip pasireiškia elektromagnetinių bangų poveikis? Pirmiausia nuovargiu, nemiga, galvos skausmais, atsiranda įvairių psichikos ir kitų ligų. Kuo toliau, tuo blogiau. Spinduliuotė keičia mūsų kraujo baltyminę sudėtį ir veikia visas biologines organizmo funkcijas. Jeigu spinduliuotė veikia ilgai, pirmiausia sutrikdomos mūsų nervų ląstelės, susergama psichikos ligomis, o vėliau - ir kitokiomis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai