To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojais įkyriai pacientei...

Gydytojais įkyriai pacientei:
– Šiuo atžvilgiu medicina bejėgė.
– Viešpatie, kodėl?
– Jūs visiškai sveika.

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Dr. R. Kusteris pirmasis tiksliai aprašė su azartiniais lošimais susijusį sindromą, kurį tuomet pavadino kompulsyviu (patologiniu) lošimu. 1977 metais patologinis potraukis azartiniams ...

D.Mikutienė susirūpino dėl mobiliųjų telefonų poveikio vaikų sveikatai

Seimo Darbo partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl darbo grupės sudarymo, kuri išsamiai išnagrinėtų galimą neigiamą mobiliųjų telefonų poveikį vaikų sveikatai ir paruoštų atitinkamus teisės aktus bei rekomendacijas dėl mobiliųjų telefonų naudojimo vaikams.

Parlamentarę kreiptis dėl šio klausimo paskatino pasirodantys nauji mokslinių tyrimų duomenys dėl mobiliųjų telefonų skleidžiamų elektromagnetinių bangų neigiamo poveikio vaikų sveikatai.

Pasaulio sveikatos organizacijos kelis dešimtmečius trukusių tyrimų preliminarūs rezultatai skelbia, kad ilgas mobiliojo telefono naudojimas gali kenkti sveikatai ir net būti vėžinių susirgimų priežastimi. Dar iki šių tyrimų rezultatų paskelbimo, Švedijos, Izraelio, Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų šalių nepriklausomų mokslininkų atlikti tyrimai taip pat parodė, kad ilgiau nei 10 metų naudojantis mobiliuoju telefonu, gali padidėti smegenų navikų rizika. Tarptautinė vėžio federacija elektromagnetines bangas pripažino antros grupės kancerogenais. Manoma, kad elektromagnetinės bangos gali sukelti kraujo vėžį, leukemiją ir tam tikrų galvos smegenų dalių vėžį. Kai kurių mokslininkų manymu, iki 2010 m. 300-500 tūkst. naujų vėžio atvejų bus priskiriama būtent mobiliųjų telefonų poveikiui.

„Ypatingą nerimą kelia tai, kad sparčiausiai auganti mobiliųjų telefonų vartotojų grupė yra vaikai. Ši tendencija stebima tiek visame pasaulyje, tiek ir Lietuvoje. Kadangi mobilieji telefonai pradedami naudoti jauname amžiuje, automatiškai pailgėja telefonų naudojimo laikotarpis žmogaus gyvenime ir taip keliama dar didesnė rizika žmogaus sveikatai. Be to, vaikai dažnai visai be reikalo naudojasi šiais telefonais, daugeliui jaunesnio amžiaus vaikų tai tėra žaislas. Tačiau mokslininkai net ir suaugusiems asmenims pataria kiek galima riboti skambučių mobiliuoju telefonu trukmę ir be reikalo nesinaudoti mobiliaisiais telefonais. Švedų mokslininkų teigimu, asmenys, pradėję naudotis mobiliuoju telefonu nuo 10-19 metų labiau rizikuoja susirgti smegenų vėžiu nei tie, kurie pradėjo jį naudoti būdami 29 metų ir vėliau", - teigia Seimo narė.

Buvo atlikti tyrimai, kurių metu paaiškėjo, kad moterims, kurios būdamos nėščios naudojosi mobiliaisiais telefonais, 54 proc. dažniau gimsta elgesio sutrikimų turintys vaikai. Anot tyrėjų, ši tikimybė didėja proporcingai mobiliojo ryšio radiacijos trukmei. Jei vėliau vaikai ir patys naudojosi mobiliaisiais telefonais, su elgesiu susijusių problemų tikimybė padidėdavo 80 proc. Buvo stebima emocinių, bendravimo su bendraamžiais, hiperaktyvumo ir kitų su elgesių susijusių problemų padidėjimo rizika. Kai kur vaikai jau yra gydomi ir nuo psichologinės priklausomybės nuo mobiliojo ryšio telefonų. Be to, reikia nepamiršti, kad vaikų nervų sistema tik vystosi, todėl mobiliojo ryšio telefonų naudojimas daro dar didesnį poveikį jų sveikatai nei suaugusiems.

„Mobiliojo ryšio telefonai turėtų būti naudojami tik kaip priemonė susisiekimui su tėveliais, esant poreikiui - perduoti svarbią informaciją, o ne pramogoms. Visi mes turime būti suinteresuoti, kad mūsų vaikai būtų kiek įmanoma labiau apsaugoti. Turime žinoti visas grėsmes ir bandyti jų išvengi. Mobilieji telefonai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, todėl reikalingos rekomendacijos dėl jų saugaus naudojimo", - sako parlamentarė.

2001 m. mobilieji telefonai buvo uždrausti Didžiosios Britanijos mokyklose, o 2002 m. Vokietijos medikai Vyriausybei rekomendavo uždrausti naudoti mobiliuosius telefonus vaikams ir riboti jų naudojimą tarp paauglių.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai