To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Studentas akušeris priimdinėja gimdymą...

Studentas akušeris priimdinėja gimdymą. Pasibaigus, klausia profesoriaus:
- Sakykite, ar aš viską teisingai padariau?
- Taip, kaip pirmam kartui, tai tiesiog puikiai! Tik kitą kartą atminkite:
per užpakaliuką plekšnoti kūdikį, o ne jo motiną!

  • Moterims, vyresnėms nei 35 metai, rekomenduojama reguliariai tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio. Šią sunkią ligą galima lengvai išgydyti, nustačius pradinėse stadijose.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Jaunesni nei 35 metų amžiaus asmenys, kurie patyrė širdies smūgį, bet toliau rūko, turi tris kartus didesnę riziką sirgti širdies ligomis nei tie, kurie neberūko.

Daugėja sergančių profesinėmis ligomis

Visuomenės sveikatos specialistų analizės duomenimis, per pastaruosius kelerius metus šalyje stebima profesinių ligų augimo tendencija.

Jeigu 2000 metais Lietuvoje buvo užregistruotos 572 profesinės ligos, tai per 2005 metus - jau 1380, per 2006 m. - 1447, o pernai - 1123 profesinės ligos. Su padidintos profesinės rizikos veiksniais šalyje kasdien susiduria apie 20 - 30 proc. darbuotojų. Nuostoliai dėl profesinio sergamumo, nelaimingų atsitikimų darbe, invalidumo ir mirtingumo Lietuvoje kasmet siekia daugiau kaip 25,5 mln. litų. Tai sudaro apie 6,5 proc. bendrojo vidaus metinio šalies produkto.

Štai kodėl būtina nuolat tirti esamą ar galimą profesinę riziką darbo vietose ir numatyti prevencijos priemones darbuotojams apsaugoti nuo profesinės rizikos arba tą riziką kiek įmanoma sumažinti.

Pagrindiniai kenksmingi ir pavojingi rizikos veiksniai, kurie gali turėti įtakos sveikatai - cheminiai, fizikiniai, biologiniai, ergonominiai, psichosocialiniai ir fiziniai. Cheminių, fizikinių ir biologinių darbo aplinkos rizikos veiksnių tyrimus atlieka akredituotos ar Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministrų patvirtinta nustatyta tvarka atestuotos laboratorijos specialistai. Ergonominių ir psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimus atlieka nustatyta tvarka atestuotų įstaigų specialistai, turintys aukštąjį išsilavinimą liudijančius diplomus ir tobulinimosi kursų sertifikatus šiai veiklai. Fiziniai rizikos veiksniai nustatomi atestuotų įstaigų specialistų, vertinant, ar patalpos, darbo vietos darbovietėje atitinka darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų nuostatas dėl darbuotojų apsaugos nuo traumų.

Tyrimo metu darbo aplinkoje cheminių, fizikinių, biologinių rizikos veiksnių išmatuoti dydžiai lyginami su Lietuvos higienos normose nustatytomis ribinėmis vertėmis. Ergonominių ir psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimo metu nustatyti duomenys lyginami su metodiniais nurodymais ir atitinkamais standartais. Fizinių veiksnių rizika įvertinama lyginant darbo vietų būklę rizikos tyrimo metu su teisės aktų reikalavimais.

Atsižvelgiant į tai, ar ištirti rizikos veiksniai atitinka teisės aktais nustatytus normalių darbo sąlygų reikalavimus ar neatitinka, profesinė rizika skirstoma į priimtiną ir nepriimtiną riziką. Pagal tyrimo metu gautus duomenis profesinės rizikos vertinimą atlieka specialistai, turintys atitinkančias kvalifikacijas ir licencijas šiai veiklai.

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos per 2004-2008 metus atestavo ir Įstaigos atestavimo rizikos veiksnių tyrimui pažymėjimus išdavė 34 įstaigoms. Daugiausia įstaigų atestuota Vilniuje - 15, Kaune - 7, Panevėžyje - 3, Klaipėdoje - 2, Utenoje - 2, po vieną Alytuje, Šiauliuose, Marijampolėje, Tauragėje ir Telšiuose.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai