To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kaip dievas galėjo tave sukurti...

- Niekaip nesuprantu...Kaip dievas galėjo tave sukurti tokią gražią ir tokią kvailą?
Žmona:
- Elementaru: dievas mane sukūrė gražią, kad aš patikčiau tau... Ir kvailą, kad man patiktum tu...

 

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žmogus per parą įkvepia apie 20000 litrų oro ir suvartoja apie 650 litrų deguonies.

Stabligė

Stabligė - reta, tačiau labai pavojinga liga. Stabligė - infekcinė liga, kurią sukelia anaerobinės (gyvenančios bedeguoninėmis sąlygomis) bakterijos, vadinamos klostridijomis.

Priežastys

Sukėlėjas - Clostridium tetani - tai bakterija, kuriai nereikia deguonies (deguonis jai netgi kenksmingas) ir kuri gamina sporas, atsparias aplinkos veiksniams (karščiui, šalčiui). Klostridijos gyvena gyvulių žarnose. Su mėšlu pašalintos sporos dirvožemyje gali gyventi ilgą laiką. Žmogus bakterija užsikrečia per žaizdą, kai į ją patenka žemių. Spora, patekusi į žaizdą, vėl virsta bakterija ir pradeda gaminti toksinus (nuodus), kurie itin pavojingi centrinei nervų sistemai (smegenims).

Požymiai

Nuo infekcijos patekimo iki požymių pasireiškimo gali praeiti nuo kelių dienų iki kelių savaičių ar net mėnesio. Kartais žaizda užgyja, tačiau bakterijai dėl to sąlygos tik geresnės. Žaizdos vietoje gali pasireikšti skausmas, „tirpimas", trūkčiojimas.
Vėliau prasideda centrinės nervų sistemos pažeidimas: spazmuoja kramtomieji raumenys - dėl to pasireiškia vadinamasis trizmas - pacientas negali išsižioti. Taip pat pasireiškia traukuliai, specifinė veido išraiškia - sardoniška šypsena (pakelti antakiai, akys primerktos, dantys sukąsti). Dėl raumenų spazmų atsiranda specifinė padėtis: nugara išlenkta, galva atlošta, pilvo raumenys įsitempę.

Tyrimai

Ligą reikėtų įtarti, kai pasireiškia minėti požymiai ir kai yra buvusi žaizda. Ypač pavojinga, kai žaizda buvo gili ir užsiūta gerai jos neišvalius. Specifinių tyrimų nėra. Kraujo tyrime - infekcijos požymiai.

Gydymas

Stabligės gydymas pradedamas nedelsiant, geriausia stabligę gydyti - intensyviosios terapijos skyriuose. Skiriami antibiotikai (penicilinas, eritromicinas). Taip pat - antitetaninis serumas (specialus serumas nuo stabligės). Kartu gydomi ir simptomai - traukuliai, raumenų spazmai, skausmas. Būtina atstatyti šarmų - rūgščių, elektrolitų, skysčių pusiausvyrą.

Profilaktika

Visi vaikai skiepijami nuo stabligės. Tačiau skiepijimą reikia kartoti kas 10 metų. Susižeidus, nudegus, nušalus, gydytojai visada skiria stabligės profilaktiką.

Prognozė

Šiais laikais stabligė pasitaiko labai retai. Tačiau pasireiškus simptomams, mirtingumas gana didelis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Įdomumo dėlei - jei tarkim, kaip rašėte, pašalinto gyvulio mėšle tos sporos vegetuoja, tai po kiek laiko jos visiškai žus?

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai