To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Jūsų širdis plaka nereguliariai...

- Jūsų širdis plaka nereguliariai. Jūs išgeriate?
- Išgeriu, daktare, bet reguliariai.

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Alkoholio suvartojimo padidėjimas 1 litru padidina vyrų savižudybių skaičių 10 proc. mažai alkoholio suvartojančiose šalyse ir 3-4 proc. daug alkoholio suvartojančiose šalyse.

Paprastoji takažolė

Paprastoji takažolė yra vienametis, 5-40 cm. aukščio augalas dažniausiai su gulsčiais ar įžulniais stiebais. Lapai lancetiški arba, atvirkščiai, kiaušiniški, paprastai įvairaus dydžio: pagrindinių stiebų lapai stambesni, šakelių - smulkesni. Žiedai po vieną ar kelis susitelkę lapų pažastyse. Vainiklapiai balti arba rausvi. Vaisius - kiaušiniškas, tribriaunis, rudas arba beveik juodas riešutėlis.

Paprastosios takažolės žydi nuo birželio iki spalio. Aptinkamos ant takų, lauko ir miško keliukų, kiemuose, pakelėse, dirbamuose laukuose, pasėliuose. Šviesomėgiai augalai. Pavėsyje takažolės blogai auga, jas neretai apipuola miltgrybiai. Drėgname ir suspaustame dirvožemyje dažnai sudaro didelius sąžalynus ir beveik ištisai uždengia žemės paviršių. Paprastosios takažolės paplitusios visoje Lietuvoje.

Nemažai takažolių liaudiškų pavadinimų susiję su kiaulėmis: kiaulažolės, kiauliabarščiai, kiauliažliogiai. Taip jos vadintos dėl to, kad takažolėmis šertos kiaulės. Pagal pašarinę vertę takažolės nenusileidžia daugeliui ankštinių augalų. Takažolėmis taip pat lesindavo naminius paukščius. Kai kuriose Lietuvos vietose šie augalai liaudiškai vadinami kasočiais, kietažiogiais, kietažolėmis, kimžolėmis, vejažolėmis.

Be paprastųjų takažolių, Lietuvoje savaime auga dar kelių rūšių takažolės, kurias pagal išorinius požymius atskirti gana sunku. Visų rūšių takažolių sudėtis labai panaši, todėl jas galima naudoti gydymo tikslais. Kartais prie tos pačios genties priskiriamos rūgtys, tačiau jų sudėtis gerokai skiriasi nuo takažolių ir rūgtys negali būti vartojamos kaip takažolių pakaitalas.

Paprastosios takažolės yra seniai liaudies ir šiuolaikinėje medicinoje naudojami vaistiniai augalai. Žolės antpilas arba nuoviras skatina šlapimo skyrimąsi ir turi sutraukiamųjų savybių, taigi dažniausiai vartojamas kraujavimui stabdyti ir nuo dizenterijos. Nustatyta, kad bakterijų sukeltą dizenteriją veiksmingiausia gydyti takažolių tyre. Dauguma ligonių visiškai pasveiksta per 5 dienas. Takažolių antpilas taip pat vartojamas sergant plaučių ligomis, nes augaluose esanti silicio rūgštis stiprina plaučių jungiamąjį audinį. Takažolių preparatais gydomos ir kirmėlinės ligos, inkstų akmenligė, jie stiprina širdies raumenis, slopina karščiavimą ir uždegimus, valo kraują, bet iš organizmo šalina kalcio junginius. Spiritinė paprastųjų takažolių ištrauka padeda nuo ankstyvųjų stadijų venų išsiplėtimo. Išoriškai šviežių takažolių sultys efektyviai stabdo kraujavimą, ypač iš nosies. Nuoviru arba antpilu gydomos sunkiai gyjančios odos opos.

Vaistams paprastųjų takažolių žolė renkama augalams žydint. Dažniausiai pjaunamos viršūninės šakelės, nors vasaros pradžioje, kol dar nenuvytę apatiniai lapai, galima rauti visą augalą. Surinkta žaliava džiovinama gerai vėdinamoje patalpoje.

Jauni paprastųjų takažolių lapai maistui vartojami švieži arba troškinami su daržovėmis, jų dedama į sriubas. Lapuose yra apie 2 procentų baltymų ir 10 procentų angliavandenių. Sėklos valgomos, daugeliu savybių labai panašios į grikius, tik smulkesnės ir jas sunku surinkti. Seniau kai kuriose šalyse takažolių sėklų miltų buvo maišoma į sausainių tešlą. Lapai vartojami kaip arbatžolių pakaitalas.

Paprastųjų takažolių šaknų nuoviru audiniai dažomi mėlynai. Dažai spalvos sodrumu ir patvarumu beveik nenusileidžia indigo dažams. Žolės nuoviras, nelygu, koks kandikas, audiniams suteikia ryškiai geltoną ir šviesiai žalią spalvą.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai