To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Paciento palatoje skamba telefonas...

Paciento palatoje skamba telefonas.
- Alio, tai jus gydantis daktaras.
- Labas, daktare, tai kuo aš sergu?
- Radom ir cholerą, ir hepatitą, ir dar daug ką.
- Tai greičiau mane gydykit!
- Taip, prirašiau jums blynų dietą.
- O kas tai?
- Blynai bus rytą, per pietus ir vakare.
- O ar tai man padės?

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Moterims su sumažėjusiu skydliaukės aktyvumu yra nustatyta didesnė mirties ir širdies ligų rizika. Mokslininkai nustatė, kad sumažėjus skydliaukės aktyvumui, padidėja arterinis kraujo ...

Paprastoji pušis

Paprastosios pušys yra visžaliai, 20-40 m. (vidutiniškai - 25 m, daugiausiai - 50 m.) aukščio medžiai. Pušies ūgliai žalsvi, šakelės plikos, truputį blizgios. Spygliai 4-7 cm. ilgio, melsvai arba pilkšvai žali, prie ūglių prisisegę po du. Ant šakelių spygliai išsilaiko 2-3 metus. Kankorėžiai kiaušiniški, su trumpais koteliais.

Paprastųjų pušų vyriškieji strobilai geltoni, moteriškieji- rausvi. Jie subręsta gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje. Mikrosporas (jos dažnai neteisingai vadinamos žiedadulkėmis) išnešioja vėjas. Kankorėžiuose sėklos sunoksta po 17-18 mėnesių. Paprastosios pušys auga miškuose, pelkėse, sodinamos parkuose, pakelėse, prie sodybų. Dažniausiai įsikuria smėlio dirvožemiuose, bet aptinkamos ir tarpinėse pelkėse, aukštapelkėse, tik tokiose buveinėse medžiai būna žemi, lėtai auga. Gali augti ir labai šarmingame, ir labai rūgščiame dirvožemyje. Paprastosios pušys paplitusios visoje Lietuvoje, tačiau retai pasitaiko žemumose, kuriose vyrauja derlingi dirvožemiai. Sudaro grynus medynus.

Lietuvoje pušynai užima apie 40 procentų visų miškų. Didžiausi jų plotai pietinėje ir rytinėje šalies dalyse. Augančios pušys į orą išskiria baktericidinių savybių turinčių fitoncidų, todėl oras pušynuose daug švaresnis negu kituose miškuose. Neatsitiktinai sanatorijas ir gydyklas, ypač sergantiems plaučių ligomis, nuo seniai buvo stengiamasi statyti pušynuose.

Iš paprastųjų pušų pagaminti preparatai gana plačiai naudojami tiek liaudies, tiek šiuolaikinėje medicinoje. Jais gydomos inkstų, šlapimo pūslės, kvėpavimo takų, gleivinių ligos, reumatas. Pumpurų nuoviras skatina šlapimo skyrimąsi ir palengvina atsikosėjimą, padeda nuo artrito, juo skalaujama burnos ertmė. Vonios su pušų spyglių ekstraktu arba nuoviru šalina nuovargio sukeltus negalavimus, mieguistumą, raminamai veikia nervų sistemą, veiksmingos sergant odos ligomis. Eteriniais aliejais gydoma astma, bronchitas ir kai kurios infekcinės kvėpavimo takų ligos. Terpentinas naudojamas kirmėlėms varyti, o kaip išoriniai vaistai- įtrynimams, nuo sąnarių ligų. Pušų sėklos vartojamos gydant bronchitą, tuberkuliozę, infekcines šlapimo pūslės ligas.

Pumpurai skinami per žiemą iki ankstyvo pavasario, jiems pradėjus brinkti. Pumpurus skinti galima nuo vyresnių nei 10 metų amžiaus pušų žemutinių šakų. Nuskinti pumpurai džiovinami gerai vėdinamoje vėsioje patalpoje.

Medienos dulkės, susidarančios ją apdorojant, taip pat sakai ir eteriniai aliejai jautriems žmonėms gali sukelti alergiją ir dermatitą. Eterinių aliejų negalima vartoti kaip vidinių vaistų, jeigu jų nepaskyrė gydytojas.

Sudžiovintas ir sumaltas vidinis paprastųjų pušų žievės sluoksnis badmečiais būdavo maišomas su miltais ir iš jų kepta duona. Lenkijoje jauni ir dar sultingi paprastųjų pušų ūgliai mirkomi sirupe, iš kurio paskui gaminamas gaivusis gėrimas. Kartais jauni ūgliai valgomi švieži, jų dedama į padažus. Spygliai audinius dažo gelsvai ruda, kankorėžiai- rausvai geltona spalva.

Spygliuose esantys terpenai stabdo augalų sėklų dygimą. Iš paprastųjų pušų gaunami sakai, o iš jų distiliuojamas terpentinas, kuris plačiai naudojamas kaip tirpiklis, lakų gamyboje ir medicinoje. Išdistiliavus iš sakų terpentiną, lieka kanifolija, reikalinga lituojant, muzikos instrumentų stygoms tepti. Iš sakų ir medienos gaminama geros kokybės derva. Iš spyglių gaunamas eterinis aliejus naudojamas parfumerijoje, kvapų terapijoje ir medicinoje. Sakingos šaknys tinka krepšiams pinti. Paprastųjų pušų mediena lengva, minkšta, lanksti ir patvari, joje nemažai sakų. Naudojama statybose, baldų ir popieriaus pramonėje, tinka kurui.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Labai aciu uz skyreli . Tikrai nuostabu , kad prireikus , gali rasti atsakymus praktiskai i visus dominancius klausimus . Sekmes Jums ir dar karta didelis ACIU .

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai