To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Aštuoniasdešimtmetė bobutė...

Aštuoniasdešimtmetė bobutė pirmą kartą gyvenime atėjo pas ginekologą. Šis pasikrapštė ir rašo receptą. Bobutė baisiai įtariai nužvelgusi gydytoją, klausia:
- Anūkėli, o tavo mama bent žino, kuo tu čia užsiiminėji?

 

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Jei moteris sirgo vienos krūties vėžiu, susirgti kitos krūties vėžiu tikimybė yra 3-4 kartus didesnė.

Ligų priežastis ir gydymo metodai pagal ajurvedą

Egzistuoja trys įvairios prigimties proto konstitucijos (truguna) - sattva, rajas, tamas. Vyraujanti proto sandara - tai guna. Guną formuoja aplinka, veikia mityba, fizinis aktyvumas, socialiniai faktoriai.

 

 

 

Proto tipai

  • Satvinis. Intelektualūs, geros atminties žmonės. Jie yra tvarkingi, moka pasirūpinti savimi ir palaikyti sveikatą. Mandagūs, linkę padėti. Turi daug žinių, tačiau ir toliau save tobulina, daug dirbą, ieško dvasinių aukštumų. Pasižymi dosnumu, malonumu, atvirumu, nekaupia pagiežos. Nesiekia turto, nenori valdyti kitų. Jie turi polinkį į dvasinius dalykus, tiki Dievu. Tokie žmonės laimingi, entuziastingi, išlaiko pusiausvyrą.
  • Radžastinis. Tai dinamiški, tačiau siekiatys kontroliuoti ir valdyti kitus, žmonės. Vidutinio intelekto ir kintančios atminties. Jie vertina prestižą ir siekia valdžios, šlovės, turto, pripažinimo. Nori vis daugiau, mėgsta didžiuotis savo turtu. Taip pat siekia nuolat tenkinti savo troškimus, pramogauti. Tai labai ambicingi, aktyvūs ir darbštūs žmonės. Tačiau dažnai tampa pavydūs, piktavališki žiaurūs, egoistiški. Dvasingumo srityje nėra tvirti, abejojantys ir klausiantys. Tarpusavio bendravimas pagrįstas jų pačių poreikiais ir troškimais, o ne pagarba ir abipusiu susidomėjimu.
  • Tamasinis. Menko intelekto, prastos atminties, tingūs ir baikštūs. Abejingi ir nejautrūs. Jie yra šiurkštūs, įžūlūs, nerodo dėmesio ir pagarbos, linkę smurtauti. Jų beveik nedomina fizinis ar dvasinis tobulėjimas, jiems trūksta valios ir disciplinuotumo. Jie nesąžiningi, pasižymi nešvariais įpročiais ir netvarka. Jų žinios apie dvasinį gyvenimą menkos, jiems nerūpi dvasiškai tobulėti, dažnai yra ateistai. Jų ryšiai su kitais žmonėmis - išnaudotojiški. Dažnai persivalgo, vartoja sunkų maistą.

Proto ir kūno pusiausvyra

Pagrindinis sveikatos požymis - tai proto ir kūno pusiausvyra. Terminas „proto pusiausvyra" reiškia proto gunos pokytį iš tamastrinio ar radžastrinio į satvinį, keičiant mitybą (šiuo atveju mityba - tai ne tik maistas, bet ir tai, kas patenka į kūno vidų pro nosį, ausis, odą ir akis). Skyrus pakankamą dėmesį mitybai, aplinkai ir jutiminei patirčiai, galima pasiekti visišką proto pusiausvyrą.

Iš pradžių gali prireikti discipllinos ir pastangų siekiant satvinio lygmens, bet visos pastangos atsiperka patyrus satvos teikiamą ramybę ir darną, sveikatą ir stiprumą. Tačiau mūsų gyvenime turi egzistuoti ir radžasinės ir tamasinės savybės (jų reikia žmogaus motyvacijai, miegui, poilsiui). Todėl pagal ajurvedą - nenormalios ir sutrikusios mentalinės būklės priežastis - radžasinių ir tamasinių savybių perteklius, arba situacija, kai protą valdo šios gunos. Todėl sveiko ir harmoningo gyvenimo esmė - satvinių savybių puoselėjimas ir minimalus tamasinių ir radžasinių savybių turėjimas.

Mityba

Taigi mitybą turėtų sudaryti: didesnis kiekis šviežių vaisių ir daržovių, grūdų, salotų, vaisių, žolelių arbatos, pieno, vandens, riešutų, medaus. Maistas turi būti šviežiai pagamintas. Taip pat, reikėtų mažinti chemiškai apdoroto, konservuoto, šaldyto, mikrobangų krosnelėje paruošto, kepto maisto, daug prieskonių, cukraus, prieskonių, sintetinių dažiklių. Reikėtų vengti grybų, svogūnų ir česnakų, kofeino ir mėsos vartojimą.

Moksliniais tyrimais nustatyta, kad yra tiesioginis ryšys tarp mitybos ir smegenyse vykstančių biocheminių procesų. Pavyzdžiui, manoma, kad kofeinas ir šokoladas stiprina nerimą, fobijas, valgymo sutrikimus, depresiją.

Proto pusiausvyrą veikia ir gyvensenos faktoriai. Proto guną gali paveikti kupinas streso, nedarnus, padrikas gyvenimo būdas. Satvinių savybių vystymąsi skatina satvinės prigimties veiksmai. Tai yra raminantys, santūrūs, įkviapiantys ir teikiantys protui žvalumo. Tai yra: meditacija, joga, lengva mankšta, buvimas gryname ore ir mėgavimasis gamta, sodininkystė, kūryba, geros literatūros skaitymas, ramios muzikos klausymasis.

Stresas - labai kenksmingas sveikatai. Tačiau jį galima valdyti naudojant tokius metodus kaip meditacija, lengva mankšta, kvėpavimo, relaksacijos pratimai. Ypač naudinga meditacija, kuri stabdo senėjimo procesą, jaunina organizmą, padeda išvengti streso. Meditacijos metu išsiskiria hormonas dehidroepiandrosteronas, turintis priešvėžinių ir priešsenatvinių savybių.

Labai naudingas yra ramus ir sveikas požiūris į gyvenimą, reikia tik pakeisti savo nuostatas ir įpročius. Į kasdieninę dienotvarkę reikia įtraukti meditaciją, masažą, reguliaraus miego ir valgymo įpročius.

Pyktis ir emocijos

Labai svarbi sveikatai yra ir pozityvių bei negatyvių emocijų įtaka. Labai kenksmigi sveikatai kivirčai, pyktis, ginčai (ypač tarp sutuoktinių porų). Pykčio metu į kraują išskiriami antikūnai, kurių nebeužtenka, kai organizmui iškyla reali grėsmė - infekcija. Todėl dažnai besipykstantys žmonės rizikuoja sirgti įvairiomis ligomis. Todėl reikia vengti agresijos, priešiškumo, kitų neigiamų emocijų. Tai rami, kantri, tolerantiška gyvensena, vengiant kraštutinių emocijų.

Taigi norint pasiekti proto pusiausvyrą, reikia po truputį keisti mitybą, gyvenseną ir emocijas. Gyvenimo būdas turi būti darnus, laikantis tvarkingos dienotvarkės su lengva mankšta. Taip pat reikia stengtis kuo mažiau konfliktuoti, vengti agresijos ir priešiškumo, ugdyti pozityvią, optimistišką nuotstatą.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai