To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Paciento palatoje skamba telefonas...

Paciento palatoje skamba telefonas.
- Alio, tai jus gydantis daktaras.
- Labas, daktare, tai kuo aš sergu?
- Radom ir cholerą, ir hepatitą, ir dar daug ką.
- Tai greičiau mane gydykit!
- Taip, prirašiau jums blynų dietą.
- O kas tai?
- Blynai bus rytą, per pietus ir vakare.
- O ar tai man padės?

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Sveikata priklauso: 40 proc. - nuo gyvenimo būdo; 30 proc. - nuo aplinkos, 20 proc. - nuo paveldėjimo ir 10 proc. - nuo gydomosios medicinos.

Joga - kūno, proto ir sielos harmonija

Joga - mokslas, kilęs prieš tūkstančius metų Indijoje. Tai - seniausia asmeninio tobulėjimo sistema, apimanti kūną, protą ir sielą. Senovės jogai turėjo gilų žmogaus tikrosios prigimties suvokimą ir žinojo, ko žmogui reikia, kad gyventų harmonijoje su savimi ir supančia aplinka. Šį mokslą Vakaruose paskleidė didžio indų jogo, mediko Sivanandos mokinys Vischnu-devananda, iš Rytų pasaulio atvežęs integralinę jogos sistemą, kurioje akcentuojami ne tik fiziniai pratimai, bet ir mityba, kvėpavimas, atsipalaidavimas bei meditacija.

Pasak "Romantic Gym" sporto ir sveikatingumo centro jogos instruktoriaus Nerijaus, joga, kitaip nei šiuolaikinė Vakarų medicina, kuri iš esmės yra mokslas apie ligas ir jų gydymą, yra mokslas apie sveikatą. Jos mokymas pagrįstas žiniomis apie sveiko kūno ir proto funkcionavimą, pratimais siekiama sustiprinti sveikatą, gyvybingumą ir pailginti jaunystę. Sveikata yra natūrali kūno būsena, nes kiekvienos, net ir mažiausios organizmo dalelės biologinis tikslas - saugoti sveikatą ir ją atkurti. "Joga - unikali kūno kultūros forma, sistemingai veikianti gyvybinius procesus, juos subalansuojanti ir pagerinanti bendrą organizmo savijautą", - pabrėžė Nerijus.

Prarastą sveikatą įmanoma susigrąžinti

Šiais laikais retas gali pasigirti esąs visiškai sveikas ir gyvybingas kaip vaikystėje. Daug laiko praleidžiame patalpose be šviežio oro, saulės spindulių, sėdime nepatogiai, kramsnojame paskubomis pagamintą maistą, nerandame laiko pramankštinti kūną, neleidžiame jam laisvai judėti, giliai atsipalaiduoti. O jei kūnas ima skųstis, griebiamės vaistų ir slopiname signalus, perspėjančius apie artėjančias organizmo bėdas ir niokodami natūralią organizmo atkūrimo sistemą. Pasak Nerijaus, joga priverčia šias natūralias sistemas vėl veikti subalansuotai, ji gali padėti grąžinti sveikatą net ir po daugelio nesveikos gyvensenos metų, kai dažnam pasireiškia sveikatos sutrikimų - nuovargis, įtampa, padidėjęs kraujospūdis, reumatas ir kiti.

Fizinius pratimus rekomenduoja visos sveikos gyvensenos būdo sistemos, bet jogos pratimai yra unikalūs. Jogai jau seniai suprato, jog tinkami pratimai skirti ne išvystyti raumenis ir išnaudoti jų jėgą, bet švelniai išmankštinti ir atgaivinti kūną, o svarbiausia - stimuliuoti medžiagų apykaitą iki pat ląstelių lygio. Taip pamaitinami audiniai, pašalinamos atliekos ir gyvybiniams organams sugrąžinamas prarastas veiksmingumas bei atkuriama medžiagų apykaita. Jogos filosofija pabrėžia, jog kūno sveikatai ypač svarbus yra protas ir siela. Vakarų medicina taip pat pradėjo suvokti, jog protas privalo dalyvauti gydant kūną, tačiau šis požiūris kol kas labai abstraktus, o joga ir yra integruotas proto, kūno ir sielos mokslas.

Užsiėmimai - pagal kliento poreikius

Joga paremta penkiais principais: fiziniai pratimai (asana), kvėpavimo pratimai (pranayama), atsipalaidavimas (savasana), tinkama mityba (vegetarizmas) bei pozityvus mąstymas (gili filosofija, meditacija). Taikant tuos principus atsikratoma nerimo, įtampos ir stresų - nuo jų šiais laikais ypač kenčia Vakarų pasaulio žmonės. Įsisukusiems į vis greitėjantį gyvenimo tempą vakariečiams joga sugrąžina dvasinę pusiausvyrą.

Jogai nereikia specialios įrangos, tik šiek tiek erdvės ir noro gyventi sveikiau bei mąstyti iškiliau. "Romantic Gym" sporto ir sveikatingumo centre jogos užsiėmimai vyksta klientams patogiausiu laiku: pradedantiesiems - pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 18 val., antradieniais ir ketvirtadieniais vyksta paskaitos jau pažengusiesiems. Grupės yra mažos, jose - tik iki 9 narių, todėl instruktorius turi galimybę bendrauti su kiekvienu mokiniu individualiai. Nors užsiėmimai vyksta grupėse, čia nėra lenktyniavimo - kiekvienas kūną ir sielą tobulina pagal savo galimybes ir tik sau, o ne tikėdamasis pasiekti daugiau nei greta praktikuojantis. Pasak Nerijaus, joga - savikontrolės ir savęs drausminimo mokslas, žiūrėjimas į save ir analizavimas kiekvieno savo žingsnio, suvokiant vieną pagrindinių jogos idėjų - karmos dėsnį. Kiekvienas veiksmas ir mintis duoda vaisių, juos žmogus ragauja šiame ar būsimuosiuose gyvenimuose. Ateitis kuriama dabarties veiksmais ir mintimis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai