To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ligoninėje...

Ligoninėje:
- Daktare, kas man?
- Po skrodimo paaiškės...

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Smegenys sudaro tik 3 proc. žmogaus kūno masės, tačiau jos sunaudoja šeštadalį visos kūno energijos.

Vasarinės avalynės ypatumai

Net senovėje žmonės suprato, kad be batų gyventi sunku. Šaltuoju metų laiku jie kojas apvyniodavo žvėrių kailiu, šiltuose kraštuose kaip avalynė tarnavo prie padų pritvirtinti palmių lapai, juos galima laikyti sandalų pirmtakais. Žinoma, bėgant laikui avalynė vis gražėjo ir tapo patogesnė.

Graikai ir romėnai pirmieji pradėjo siūti batus specialiai kairei ir dešinei kojai. Vėliau šios veidrodiniu principu siuvamos simetriškos avalynės atsisakė. Tik 1796 m. olandų gydytojas Pietras Kamperas atkreipė dėmesį , kad ne veidrodiškai simetriška, tiesi avalynė kelia nepatogumų, žaloja kojas. Į jo žodžius įsiklausyta tik po 60 metų. Tuomet vokietis medicinos profesorius Hermanas fon Majeris nusprendė vėl imti siūti kairius ir dešinius batus.

Kai buvo išrastos naujos medžiagos - guma ir plastikas - atsirado naujų avalynės gamybos metodų, dėl kurių avalynė tapo dar patogesnė. Taip XIX a. pabaigoje mokslininkai iš amerikiečių gumos kompanijos pagamino pirmuosius sportinius batelius medžiaginiu viršumi ir guminiu padu. XX a. pradžioje prasidėjo masinė sportbačių gamyba.

Šlepetės - „už" ir „prieš"

Šią madingą avalynę pastaruoju metu žmonės avi ne tik paplūdimy, bet ir mieste. Tačiau ar ji nekenkia kojoms?

Svarbiausia, dėl ko šlepetės kelia nerimą specialistams, jų plokščias padas. Dėl to kojų sausgyslės taip stipriai įsitempia, kad kai kurie žmonės net patiria traukulius. Ilgai nešiojant šlepetes gali pradėti skaudėti blauzdos, o padų oda gali tapti šiurkšti. Beje, su jomis lengva paslysti.

Tačiau ši avalynė turi ir savų privalumų. Pirma, kojos gali kvėpuoti, pirštai nespaudžiami, o tai praktiškai neįmanoma avint uždarą avalynę. Dėl to net vakare kojos nebūna ištinusios. Antra, avalynė plokščiu minkštu padu, palyginti su kietapade, geriau kelių sąnariams - ji sumažina keliams tenkantį krūvį, atrodo, lyg vaikščiotumėte basomis.

Neseni Amerikos mokslininkų tyrimai įrodo, kad šlepetės ir sportiniai bateliai lanksčiais padais sveikiau kelių sąnariams nei kietapadė avalynė. Papildomas krūvis sąnariams, atsirandantis dėl netinkamos avalynės, yra pagrindinis osteoartrito atsiradimo faktorius, sako ortopedai. Uždara įprasta avalynė didina kelių krūvį, todėl galima susirgti sąnarių ligomis.

Avint šlepetes svarbu stebėti kojų odą ir nagus. Ne tik todėl, kad juos visi mato, bet ir dėl to, kad jie liudija apie kojų sveikatą.

Beje, dar vienas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį perkant šlepetes - negalima pirkti pigiausių. Vokiečiai ekspertai atliko specialius tyrimus, per juos iš 25 ištirtų šlepečių net 17-oje rasta pavojingų cheminių medžiagų. Kad vasaros avalynė nekeltų sveikatos problemų, rinkitės žinomų firmų gaminius.

Kai kurie tėvai nerimauja, kad jų vaikams vasarą nuolat avint šlepetes gali formuotis ydinga eisena. Tačiau pagrindinė bėda yra ne ta. Šlepetės netvirtai laikosi ant kojų, jų padas slidinėja, ir vaikas gali griūti. Būtent todėl vaikams rekomenduojama šlepetes nešioti tik esant būtinybei - paplūdimyje, baseine.

Sportiniai bateliai

Iš principo žmogus gali sportuoti ir basomis. 1960 metais etiopė Abenė Bikila nubėgo olimpinę maratono distanciją basa per 2 valandas 15 minučių ir 16 sekundžių, tai buvo naujas pasaulio rekordas. Po 4-erių metų, avėdama sportinius batelius, ji tą pačią distanciją nubėgo 4 minutėmis greičiau. Tai įrodo, kad gerai parinkta sportinė avalynė padeda kojoms.

Pagrindinė sportbačių paskirtis - mažinti dėl smūgių į žemę patiriamą kojų, taip pat ir stuburo, viso organizmo krūvį. Sportiniai bateliai turi slopinti pėdos smūgius į kietą paviršių ir užtikrinti, kad energija grįžtų žmogui.

Kita sportinės avalynės paskirtis - saugoti kojas nuo prakaito. Prakaituodamos kojos reguliuoja kūno temperatūrą ir saugo organizmą nuo perkrovų. Koja sportinėje avalynėje turi galėti prakaituoti, tačiau prakaitas privalo tuoj pat išgaruoti. Būtent šito sunkiausia pasiekti gaminant avalynę. Tačiau šiuolaikinė avalynė šiuos reikalavimus atitinka.

Avalynė turi būti pritaikyta tai sporto šakai, kuria jūs užsiimate. Sportiniam ėjimui, tenisui, važiavimui dviračiu avalynė yra skirtinga.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai