To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Sakykit, kodėl jūs negeriate vaistų...

Pas gydytoją:
- Sakykit, kodėl jūs negeriate vaistų?
- Taigi jie šlykštūs.
- Tai jūs juos gerkite ir įsivaizduokite, kad tai konjakas.
- Na, ne. Jau geriau gersiu konjaką ir įsivaizduosiu, kad geriu vaistus.

 

 

  • Planuojant nėštumą, folio rūgštį reikia gerti abiem! Kai moteris pastoja, ji folio rūgštį turėtų vartoti dar keletą mėnesių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 0,33 litro butelis alaus turi tokį pat alkoholio kiekį kaip standartinis stikliukas stipriųjų gėrimų, ar stiklas vyno.

Traška braška sąnariai? Laikas gydyti

Dauguma mūsų į sąnarių skausmą numojame ranka - bent jau tol, kol jis tampa visiškai nepakeliamas. Deja, tada jau gali būti per vėlu.

Geriau paklausyti gydytojų reumatologų, kai jie nepailsdami kartoja, jog sąnarių skausmai atsiranda ne šiaip sau: jie įspėja mus apie patologinius pakitimus, galinčius privesti net iki negalios. Reaguoti derėtų į bet kokį skausmą. Jis, kaip sąnarių ar stuburo ligų, gali būti skirtingas.

Tokios ligos, iš kurių mums dažniausiai girdėtos turbūt yra artrozė ir artritas, skirstomos į dvi dideles grupes - distrofines ir uždegimines.

Distrofinės sąnarių ir stuburo ligos. Lengva įsiminti: visų jų pavadinimai paprastai yra su galūne „-ozė": artrozė, osteochondrozė, ligamentozė ir kt. Susirgus viena šių ligų, iš lėto degeneruoja sąnario kremzlė, kapsulė, raiščiai. Būdingi simptomai - skausmas, ribotas sąnario judrumas, traškesys.

Viena labiausiai paplitusių distrofinių sąnarių ligų yra osteoartrozė. Kai kurių šaltinių duomenimis, osteoartrozė diagnozuojama keturiems iš penkių pacientų, besikreipiančių į gydytojus pagalbos dėl sąnarių skausmo.

Uždegiminės sąnarių ir stuburo ligos. Jų pavadinimai beveik visada baigiasi skiemeniu „-itas": artritas, spondiloartritas, poliartritas ir kt. Tokių ligų atveju uždegimas įsimeta į sąnarių audinius. Būdingi simptomai - skausmas, sąstingis rytais, riboti judesiai ir pan. Retkarčiais sąnariai gali patinti, o oda tinimo vietoje parausta ir karščiuoja.
Tiesa, kartais, gydytojų reumatologų teigimu, sąnarių skausmą gali sukelti gretimų jiems minkštųjų audinių patologijos. Tokios kaip fibromialgija bei sąnarių hipermobilumo sindromas, taip pat periartritai (pavyzdžiui, peties-mentės), įvairūs tendinitai ir t. t.

Ligos simptomai kiekvienam žmogui pasireiškia labai skirtingai. Tačiau labiausiai kankinantys, pripažįsta medikai, būna peties, plaštakos sąnarių skausmai, nes, be kita ko, jie sutrikdo įprastinę gyvenimo tvarką ir komfortą. Žmogus staiga nebegali net išgręžti šluostės, skausmas nusmelkia sukant raktą durų spynoje, sunku suspausti pirštus į kumštį, naudotis kompiuterio klaviatūra. Sergant peties ir mentės periartritu, tampa nebeįmanoma visiškai pakelti ranką arba tai pernelyg skausminga, todėl pacientui būna sunku apsirengti, išsitrinkti plaukus ar net susišukuoti.

Itin sunkiais atvejais skausmai gali kamuoti net ir ramybės būsenoje, o judant dar labiau stiprėja. Kelių sąnariai skauda vaikštant - ypač lipant laiptais žemyn. Neretai sergantieji negali miegoti atsigulę ant šono, nes veria „tempiantis" klubo sąnarių skausmas. Jiems sunku sėdėti ir ant kietesnės kėdės.

Prie sąnarių ligų priskiriamas ir vadinamasis kulno pentinas - šis negalavimas pasireiškia kūno svorio centrui pasislinkus į priekį. Priežasčių tam gali būti įvairių: kūprinimasis, antsvoris, nusilpę blauzdų raumenys. Einant arba pašokus nuo kulnikaulio atitrūksta mikroskopinės aponeurozės skaidulos, paskui prasideda natūralus gijimas, ir pažeistoji aponeurozės dalis virsta kaulu. To pasekmės būna apverktinos, nes kiekvienas žingsnis žmogui ima kelti nenusakomą skausmą.

Ką daryti, jei jau pajutote vieną ar kelis iš anksčiau išvardytų simptomų? Svarbiausia yra nedelsiant kreiptis į gydytoją reumatologą.

Daugeliu atvejų diagnozei nustatyti visiškai pakanka kruopščios specialisto apžiūros. Kiek rečiau prireikia tyrimo ultragarsu, sąnarių rentgenografijos.

Diagnozavus ligą, skiriamos gydomosios procedūros, vaistai, kai kuriais atvejais - chirurginis gydymas (operacija ir sąnarių protezavimas).

Gydymosi laikotarpiu sąnarius derėtų patausoti, mažinant jiems tenkančius krūvius, užsiimti specialia gimnastika, padėsiančia atkurti jų lankstumą, nepamiršti masažo, užsiėmimų su gydytoju reabilitologu.

Naudingi tempimo pratimai, pasivaikščiojimai, plaukimas, treniruoklių mankšta. O štai bėgimo, šuoliukų, teniso, aerobikos, reikalaujančios staigių galūnių judesių, ir sunkumų kilojimo teks atsisakyti.

Nepamirškite ir taisyklingos mitybos! Visiems, sergantiesiems sąnarių ligomis, naudinga valgyti šviežius vaisius ir daržoves, grūdus, sėlenas. Deja, gyvulinės kilmės riebalai, miltiniai patiekalai, rūkyti produktai ir viskas, kas aštru, yra kategoriškai draudžiama.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai