To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Po geros narkozės dozės bebaigiąs...

Po geros narkozės dozės bebaigiąs užmigti pacientas klausia chirurgo:- Jūs maunatės pirštines, kad nepaliktumėte pirštų antspaudų?

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Menstruacijų laikas – jei mėnesinės prasidėjo iki 12 m. ir baigėsi po 50 m. rizika susirgti krūties vėžiu truputį padidėja.

Sąnarių ligos

Sąnarių ligos - pakankamai dažna liga senatvėje. Kelio sąnario anatominė struktūra gana sudėtinga. Blauzdikaulis, šlaunikaulis, girnelė, sąnarinė kapsulė, gaubianti sąnarį bei sudaranti papildomas kišenes aplink jį, meniskai, raiščiai, raumenų sausgyslės - visa tai yra gana sudėtingas mechanizmas ir bet kurios jo dalies negalavimas sukelia didesnes ar mažesnes viso sąnario problemas. Šio sąnario skausmas visada blogina gyvenimo kokybę, todėl ypač svarbu laiku ir tiksliai diagnozuoti šio sąnario ligas ir nedelsiant tinkamai gydyti.

Dėl ko dažniausiai skauda kelius?

Ankstyvoje vaikystėje atsiradus kelio skausmams, pirmiausia reikia pagalvoti apie reumatinės kilmės ligas ir išsiaiškinti, ar vaiko nevargina chroninė infekcija (chroninė angina, adenoidai, sinusitai ir pan.). Jei tokių ligų nerandama ir jei nematyti jokių traumos žymių, verta kreiptis į gydytoją ortopedą, kuris įvertins kojų ašis, kelių bei klubų būklę. Ypač dažnai klubo sąnario uždegimai, šlaunikaulio galvutės aseptinė nekrozė bei kitos gana rimtos klubo sąnario problemos pasireiškia skausmais būtent kelio srityje bei virš jo. Vaikams kelio sąnarį gali skaudėti dėl įgimtų sąnario vystymosi defektų (įgimtos papildomos sąnario kapsulės klostės, netaisyklingai susiformavusių raiščių ir kt.), kuriuos kartais pavyksta išsiaiškinti tik atlikus specialius tyrimus.

Paaugliams ir jaunuoliams dažniausios skausmų priežastys būna meniskų ar sąnarinės kremzlės trauminės kilmės pažeidimai, blauzdikaulio šiurkštumos pažeidimai ar uždegimai (skauda ir čiuopiamas gumbas blauzdos priekyje, kiek žemiau kelio sąnario), įvairūs gerybiniai (gerokai rečiau - piktybiniai, bet kartais labai skausmingi ir greit augantys) kaulų augliai, funkcinių perkrovimų skausmai (netaisyklingai sportuojant ar esant netaisyklingai susiformavusioms kojų ašims) ir kt. Šiame amžiuje, kaip ir suaugusiesiems, nereikia pamiršti ir reumatinių ligų galimybės.

Brandžiame amžiuje ima vyrauti sąnarinių paviršių degeneraciniai, t.y. susidėvėjimo, nunykimo reiškiniai. Jų atsiradimo laikas negali būti nurodomas metais, nes, priklausomai nuo gyvenimo būdo, paveldimumo, bendros sveikatos būklės, traumų ir kitų faktorių, vieniems sąnariai pradeda sudilti vos spėjus suaugti, o kiti sugeba išsaugoti lanksčius ir sveikus sąnarius iki gilios senatvės. Ypač didelę neigiamą įtaką kelių (taip pat ir kitiems) sąnariams turi antsvoris, nejudrus gyvenimo būdas, nereguliarūs, per dideli sportiniai krūviai, neteisinga treniruočių metodika, nevisavertis traumų gydymas, bendras raumenų jėgos nusilpimas, jų elastingumo išnykimas ir kt. Šiame amžiaus periode meniskai ar raiščiai gali plyšti savaime, pvz., atsitūpus ar šiek tiek kryptelėjus koją einant nelygiu keliu.

Kaip išvengti rimtų sąnario ligų ir jas lydinčių skausmų?

  1. Skausmo priežastį reikia diagnozuoti tada, kai tik pradeda skaudėti. Negalima numoti ranka, kad ir į "nekalčiausius" vakarinius vaiko kojų skausmus manant, kad jie nieko nereiškia, kad tai - augimo skausmai. Nėra diagnozės "augimo skausmai": kiekvienas skausmas turi priežastį.
  2. Visiškai išgydyti bet kokias sąnarių traumas. Gydymas nesibaigia sugijus lūžusiems kaulams ar atstačius išnirimą. Gydymą galima pabaigti tik visiškai atstačius sąnario funkciją. Noriu pabrėžti, kad reabilitacija (mankštos, masažai ir kt.) - ne mažiau svarbus gydymo etapas negu operacija ar pažeisto sąnario fiksavimas įtvaru.
  3. Jei jūs esate vyresni nei 35-erių - 40-ies metų, reguliariai nesportuojate ir jei dar turite kilogramą kitą antsvorio, ir staiga sugalvojote vykti paslidinėti į kalnus arba su jaunystės draugais pažaisti krepšinį, tikrai esate potencialus mūsų pacientas: didelė tikimybė, kad patirsite kelio sąnario traumą ar nutrauksite Achilo sausgyslę. Kad to neįvyktų, būtina prieš tai pastiprinti raumenis ir ypač atkreipti dėmesį į lankstumą.

Svarbiausia niekada nesistengti susigyventi su skausmu - būtina surasti kiekvieno skausmo priežastį ir ją laiku pašalinti, net jeigu tam prireiktų apsilankyti ne pas vieną, o pas kelis gydytojus.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Jeigu yra bėdų su sąnariais, reikia imtis natūralių priemonių. Ar kam nors teko girdėti apie RADONĄ, NAFTALANĄ? Tai yra natūralūs gamtiniai ištekliai, kurie padeda išgydyti visas ligas susijusias su sąnariais. Azerbaidžane yra kurortas Naftalanas Azerbaidžane, kuriame yra daug sanatorijų. Teko domėtis, jog ten daromos naftalano vonios. Ten pabuvojus porą savaičių jau pradeda jaustis gydymo efektas. Svajoju ten apsilankyti, taupau tam pinigėlius. Iki šiol važiuodavau į Baltarusiją sanatoriją Radon. Ten irgi yra vonios, bet Radono. Padeda, bet ten turbūt reikia dažniau važinėti. O tam žinoma irgi reikia pinigėlių... Bet ko tik nepadarysi dėl sveikatos

Sukakus 45-eriems ėmė skaudėti dešinį kelio sanarį. Po 3 metų ėmė skaudėti ir tos pačios kojos klubo sanarį. Apčiuopus jaučiu, kad skauda minkštieji audiniai. Dar po dviejų metų tas pats ėmė darytis su kairiąja koja - iš pradžių kelio sanarys, po to klubo. Lankiausi pas kelis gydytojus. Reumatologas kraujyje antikūno nenustatė. Peršvietus rentgenu gydytoja pasakė, kad "nieko ypatingo", prirašė gerti dikloberlo trinti Spinax geliu. Jokio ryškesnio poveikio nepajutau. Tie vaistai padeda numalšinti skausmą tik jam paūmėjus. Dabar kas rytą nubudęs jau jaučiu lengvą maudimą ir jis nesiliauja visą dieną. Vengiu bet kokio didesnio fizinio krūvio, nes jau po 10-15 min. intensyvesnio ėjimo skausmas ima intensyvėti, imu šlubuoti. Kankinuosi jau 5 metai, esu dabar 50-ties, tačiau neturiu jokio viršsvorio, ūgis ir svoris praktiškai nesikėičia nuo 20m. ir yra dabar atitinkamai 168 cm ir 68 kg. Nejaugi nebeįmanoma pasveikti?

Tokia pat bėda turiu.Nuėjau pas mūsų geriausius specialistus ir supratau,kad gydo tik patį faktą,o priežasties tai nenaikina.Konsultavausi pas gyditoja iš indijos.Jam buvo visai dzin tas mano kelias-jis žiūrėjo į priežastis.
Nustatė, kad esu kūdas ir "sausas" žmogus, mažai naudoju skysčių (įtariu Jūs irgi kūdas).Pagal juos žmogus turi išgerti per dieną iki 2 litrų šilto vandens.Naudoti kuio daugiau aliejaus(vakarais geriu po šaukštą).Liepėeiti du kart per savaitę į pirtį ir ten išsitrinti aliejumi.Šiai aliejumi trinuos kiekviena diena.
Manau padėtu ir Jums ,nes manau kad sanariai "išdžiuve...

Man po truputi pradejo skaudeti kelio sanariai, dabar jau antri metai kaip skauda Skausmas dabar pasireiskia kai noriu atsistoti ir po atsistojimo paskui nebeskauda galiu vaiksiot stovet , kol nerisesiu. Skausmas apsioupiamas isoriniuose sonuose sanario griovelyje. Ir skausmas jauciamas kai norima su kojos peda ka nors pastumt ,prispaust , bet ir taip kelias jautrus stukselejus.Nakties metu neskauda ir atsikelus taip pat vakare maziau skauda. Skausmas buna diena. ATSAKYTI

REKLAMINIS IRASAS - ISTRINTA

Aš Jorūnė. Man 10 metų. Lankau choreografijos skyrių. Prieš dvi dienas pradėjo skaudėti kairiojį kelią. Didžiausias skausmas būna rytais, o mažiausias apie 20:00 nakties. Pavasarį buvo lygiai tokie patys skausmai, tik abiejuose keliuose. Tėvai sako, kad tai gali būtį nuo mano augimo, mamos sesuo (ji daktarė)sako, kad gali būti nuo nuovargio ir tai kažkoks uždegimas. Praeitą žiemą sirgau infekcine mononukleoze. Visai nesenai praeita mėnesį taip pat ir šį sirgau labai pūlinga angina. Beveik pripažino tą pačią infekcinę ligą. Gali būti, kad nuo šių ligų man atsirado kelio skausmai. Kaip reikėtų gyditi, kokiais būdais?

echoskopu man rado kelio sanary cista/ pakinklio srity/, ar butina ja operuoti, kol kas skausmo nejauciu?

Aš Darius. Man 13. Greitai 14 metų. Man truputi žemiau kelio yra iškilęs gumbas. Jis atsirado šokant per ožį ir nukritus ant čiužinio kūno kultūros pamokai vykstant. Tada man suskaudo koją ir pamačiau iškilusį gumbą. Pirmomis dienomis man jį labai skaudėjo, bet po to skausmas nusiramino. Galėjau vaikščioti šlubčiodamas. Jau praėjo daugiau nei puse metų. Jau galiu normaliai vaikščioti ir bėgioti, bet gumbas vis dar yra ir jį stipriau paspaudus ar atsiklaupus ant kelių, ar trinktelėjus aš pajaučiu skausmą. Kada man gumbas išnyks?

as taip pat sportuoju, lengvai, ne taip kaip pries 7 metus. tada nieko nesuprasdamas persistengiau su dideliais svoriais ir to pasekme kaires kojos kelio sanario ir kairio klubo skausmai daugiau padirbus ir pavaikciojus. taip pat skauda peciu sanarius. kuomet kilnoju rankas atrodo, kad sanariai net girgzda, sausi kaip duru vyriai surudije. kaip tepti sanary is vidaus? gal kas gali pasakyti. Aciū.

Man skauda rankų,kojų sąnarius.gydytojai nustatė II-laipsnio osteporozę.Būna kad skauda visus raumenis priklausomai nuo oro sąlygų.Kojų sąnariai vizualiai matosi,kad pažeisti yra įdubos man 51-eri.Vartoju papildus sąnariamis,tepalus.

Osteoporoze nesukelia skausmo, nebent kai ivyksta kaulu luziai. Sanariai dazniausiai gali skaudeti del reumatoidinio atrito (smulkieji), artrozes (stambieji) ar kitu dazniausiai autoimuniniu ligu. Reiketu kreiptis i gydytojus reumatologus, kurie nustatys tikslesne diagnoze - juk reikia atlikti rentgenologinius ir kitus tyrimus.Atvirai pasakius, maisto papildai sanariams - tai reklaminis triukas. Jei jie ir padeda, tai greiciau placebo. Nuo kai kuriu ligu yra moderniu vaistu, kitu gydymas = skausmo malsinimas. Daznai padeda fizioterapija, mankstos.

Man sanarius pradeda skaudeti, kai ateini salti, dregni orai.Jei buciau garbaus amziaus, suprasciau, kad jau susideveje sanariai, bet kai dabar jau tepu <<vaistų reklamos cenzūra>>...tai kas bus, kai senatve ateis.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai