To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Sakykit, kodėl jūs negeriate vaistų...

Pas gydytoją:
- Sakykit, kodėl jūs negeriate vaistų?
- Taigi jie šlykštūs.
- Tai jūs juos gerkite ir įsivaizduokite, kad tai konjakas.
- Na, ne. Jau geriau gersiu konjaką ir įsivaizduosiu, kad geriu vaistus.

 

 

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žmogaus plaukai auga greičiau naktį nei dieną, ir greičiau šiltu oru negu šaltu. Greičiausiai auga 16-24 metų moterų plaukai.

Ar įmanoma senatvė be lazdos?

Ne vienas susižavėjęs ir galbūt net pavydžiai žvelgiame į tuos žilagalvius, kurie rytais bėgioja parkuose, žiemą skrieja slidėmis, be jokio vargo užlipa net į penktą aukštą, o savo giminaičius, gyvenančius už keliolikos kilometrų, aplanko sėdę ant dviračio.

Deja, daugelis žmonių, perkopę savo gyvenimo zenitą, labai greitai ima dairytis sau pagalbininkės - lazdelės, tolimiausia kelione tampa išvyka iš namų į parduotuvę, esančią už kelių skersgatvių.

Kodėl ima skaudėti sąnarius? Atsakymas būtų toks: sąnariai paprasčiausiai susidėvi, o susidėvėjęs mechanizmas nebegali normaliai funkcionuoti. Kodėl skirtingiems žmonėms sąnariai susidėvi skirtingu laiku? Todėl, kad mes visi esame ne tik panašūs, bet ir skirtingi, ir, be to, skirtingai nugyvename mums skirtą laiką. Daug tiesos yra liaudies posakyje, kad iki keturiasdešimties mes gyvename tuo, ką išsaugome ir ką sukuriame.

Netvarkingas režimas, netinkama mityba, pernelyg sunkus fizinis darbas arba priešingai - pernelyg ramus gyvenimo būdas, paveldimos savybės, patirtos traumos, persirgtos įvairios ligos - visa tai neigiamai veikia žmogaus sveikatą, taigi ir sąnarius: kremzlės, dengiančios kaulų sąnarinius paviršius, plonėja, nyksta, kol galop visai nudyla.

Lankstant sąnarius ima trintis apsinuoginę kaulų paviršiai. To gamta žmogui nėra "suplanavusi", todėl organizmo atsakomoji reakcija į tai yra sąnario "įmūrijimas" druskų sankaupomis, aplinkinių minkštųjų audinių bei besitrinančių kaulų uždegiminė reakcija, sąnarinės kapsulės nenormalus suvešėjimas, raiščių elastingumo išnykimas, neretai - ir sąnario deformacija, o viso to pasekmė - skausmas. Iš pradžių darosi sunkoka lipti laiptais, pritūpti, vėliau - net ir ramiai eiti gatve.

Sąnariuose ima kažkas braškėti, skausmingai remtis ar net strigti. Vakare atsigulus tenka ieškoti tinkamos padėties negaluojančiam sąnariui, o paryčiais ar dar net naktį žmogų pažadina nepaliaujamas maudimas, deginimas ar raumenų mėšlungis. Tai sąnario "pagalbos šauksmas", sąnarių degeneracinės ligos simptomai (degeneracija - sąnario nykimas, susidėvėjimas).

Ką daryti, jeigu jūs visa tai jau jaučiate, jei atsikėlus rytą sąnarius tenka ilgai miklinti, o padirbėjus darže nesinori net galvoti apie tai, kas laukia naktį? Ar galima dar kuo nors padėti net ir tada, kai sąnarių lankstumas, raumenų elastingumas jau seniai likę tik prisiminimai?

Į šiuos klausimus atsako Kauno universitetinės Raudonojo Kryžiaus ligoninės gydytojas ortopedas-traumatologas Jonas Račkauskas.

Gydyti degeneracinės ligos pažeistus sąnarius nėra taip paprasta. Gydymo būdas ir sėkmė labai priklauso nuo ligos stadijos ir nuo to, kiek pats žmogus stengiasi įdėti pastangų siekdamas rezultatų. Jei sąnariai dar tik pradeda "prabilti", reikia visų pirma išsiaiškinti, kodėl tai vyksta. Gal juos slegia su amžiumi atsiradęs antsvoris, kurio atsikračius savaime praeitų ir visi sąnarių negalavimai. O gal jūs kažkada patyrėte traumą ir buvęs sąnario pažeidimas bėgant metams ima vis daugiau trukdyti sąnario veiklai? O gal jūsų sąnarius kankina reumatas?

Neteisingai daro tie žmonės, kurie, pasikonsultavę su kaimynu ar draugu, savo nuožiūra ima vartoti vaistus "nuo sąnarių". Farmacijos pramonė dabar gali pasiūlyti gana daug ir labai lengva susigundyti įspūdingai reklamuojamais preparatais. Tačiau reikia žinoti ir ką gydome, ką siekiame paveikti vienais ar kitais vaistais.

Dažniausiai tikslią sąnario skausmo priežastį galima nustatyti kruopščiai apžiūrėjus pacientą ir įvertinus sąnario rentgenogramas. Neretai prireikia dar ištirti kraują ir šlapimą. Kartais surasti sąnario skausmo priežastį būna gana sudėtinga arba tą priežastį pašalinti vaistais neįmanoma. Tada tarnauja jau prieš dešimtmetį į Lietuvą atkeliavęs modernus sąnarių ligų diagnozės ir gydymo metodas - artroskopija. Tai sąnario apžiūrėjimas iš vidaus įvedus į jį pro mažą angutę optinę sistemą. Radus priežastį dažnai artroskopiniu būdu galima ją ir pašalinti.

Jei pradėjo dilti sąnarinės kremzlės, paprastai šį procesą gali sustabdyti specialūs tam skirti preparatai, kurie, beje, mūsų šalyje dar kažkodėl nepakankamai dažnai vartojami. Užtat skausmui ir uždegimui malšinti vaistų pasirinkimas gana didelis.

Gana neblogai sergančiam sąnariui pagelbėti gali ir tinkamai parinkti įtvarai.

Vis atkakliau sau kelią skinasi vaistai, skirti pakeisti nudilusiai kremzlei. Sušvirkšti į sąnarį, jie atnaujina pažeistą sąnarinių paviršių lygumą, ir kaulai, lankstant sąnarį, kurį laiką vėl gali švelniai slysti vienas kito paviršiumi.

Jei kremzlės jau visiškai nusidėvėjo, deformavosi, o sąnarį sukaustė nesiliaujantys skausmai ir uždegimai, nebelieka nieko kito, kaip tą sąnarį pakeisti nauju - dirbtiniu. Šios operacijos mūsų šalyje atliekamos jau gana plačiai ir sėkmingai, ir jau galima sutikti laimingų pagyvenusių žmonių, kuriuos tokie sprendimai grąžino į visavertį gyvenimą.

Svarbiausia - nenuleisti rankų, nepasiduoti, nesusitaikyti su mintimi, kad senatvė be lazdelės yra tiesiog neįmanoma.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai