To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Mama uždaro vaiką į beprotnamį...

Mama uždaro vaiką į beprotnamį. Po savaitės skambina:
- Na, kaip sekasi?
- Gerai, maudomės, sako, jei būsim geri, tai ir vandens pripils!

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vyrų krūtys sudarytos iš daug mažesnio kiekio riebalinio audinio nei moterų krūtys, tačiau jų struktūra panaši, todėl taip pat gali būti pažeidžiamos krūties vėžio.

Sveikata per vonią

Kai pavasaris ateina tik kalendoriuje, o ne už lango, aktualu viskas, kas šilta, pradedant nertiniais ir baigiant arbata. Yra ir dar vienas malonus būdas kovoti su žvarbuliu - tai karštos vonios.

Su jūros druska, žolelių nuoviru ar eteriniais aliejais - bet kokios pagerintos vonios pastebimai veikia ir dvasią, ir kūną, todėl yra laikomos jei ne gydomosiomis, tai sveikatinamosiomis tikrai.

Vanduo gydo

Apskritai sveika visos vonios. Pirmiausia dėl to, kaip įrodė Archimedas, kad žmogaus kūnas, paniręs į vandenį, netenka dalies savo masės. O tai reiškia, kad sumažėja kaulams ir raumenims tenkantis krūvis. Antra, šiltas vanduo skatina kraujotaką ir gerina apytakos procesus. Kartu sumažėja ir streso hormonų lygis organizme.

Ir visa tai daro tik vanduo. Bet jeigu į vandenį dar pridedame medžiagų, galinčių paveikti odą ar net prasiskverbti pro ją, vandens procedūrų galia gerokai padidėja.
Ypač veiksmingi yra eteriniai aliejai. Jie į odą prasiskverbia bemaž šimtąkart lengviau nei vanduo. Mechanizmas labai paprastas: kai žmogus panyra į šiltą vonią, iš karto pakyla jo kraujospūdis, padažnėja pulsas - kraujas ima greičiau tekėti gyslomis. Maždaug po 5 minučių kraujagyslės ima plėstis, arterinis kraujospūdis mažėti, pulsas vėl sulėtėja, ir nusiraminęs organizmas per odą - didžiausią savo organą - pradeda sugerti naudingąsias medžiagas.

Pagal visas taisykles

Kad vonia būtų iš tiesų naudinga sveikatai, reikia laikytis tam tikrų taisyklių.
Pirma: gydomosiose voniose niekas nesiprausia. Tai reiškia, kad oda tokiai voniai privalo būti jau paruošta. Todėl prieš lipdami į vandenį gerai išsitrinkite šiurkščiu rankšluosčiu, kad pašalintumėte apmirusias odos daleles ir jos netrukdytų pasisavinti naudingųjų ekstraktų bei druskų, taigi ir vonios poveikis būtų didesnis.

Antra, negalima atlikti procedūros sočiai prisivalgius - po to, kai paskutinį kartą valgėte, turi praeiti mažiausiai valanda, geriau dvi.

Manoma, kad optimalus laikas gydomajai voniai yra rytas arba vakaras (ypač vakaras, nes šilta vonia taip pat ramina, gerina miegą).

Ir trečia: vandens temperatūra turi būti kuo artimesnė žmogaus kūno temperatūrai. Idealus variantas būtų 36,6 laipsnio, tačiau ir 36-38 laipsniai atitinka normą.

Jeigu neturite termometro, nesikrimskite - yra labai paprastas būdas nustatyti vandens temperatūrą: įmerkus į jį ranką pirmą minutę vanduo gali pasirodyti vėsus, tačiau po dviejų trijų minučių turėtumėte pajusti komfortą.

Mirkti tokios temperatūros vonioje reikia nuo 5 iki 20 minučių. O štai maudytis karštoje vonioje (kai vandens temperatūra siekia 42 laipsnius ir daugiau) reikėtų labai atsargiai. Tokios vonios taip pat labai naudingos sveikatai - ypač peršalus, - tačiau aukšta temperatūra kelia pavojų širdžiai. Todėl karštame vandenyje geriau sėdėti, ne gulėti, kad širdies plotas būtų virš vandens.

Be to, nederėtų iš karto nirti į labai karštą vandenį: iš pradžių jo temperatūra neturėtų viršyti 40 laipsnių ir tik paskui galima įsipilti karštesnio.

Bet kuriuo atveju karštoje vonioje nederėtų mirkti ilgiau kaip 5 minutes. Dar viena privaloma taisyklė teigia, kad po gydomosios vonios būtinas poilsis šilumoje - įsisupti į minkštą švelnų apklotą ir patinginiauti bent pusvalandį. Medikai tvirtina, kad kūno šilumos išsaugojimas po maudynių padeda sveikai suliesėti ir šlakams iš organizmo pasišalinti.

Beje, po vonios įnirtingai šluostytis nederėtų - specialistai pataria tik lengvai perbraukti per odą minkštu rankšluosčiu.

Vienintelis dalykas, dėl kurio gydytojai vis dar neprieina prie vieningos nuomonės, yra klausimas, ar po gydomųjų žolelių, aliejų, druskų vonių derėtų nusimaudyti po dušu, ar ne. Taigi belieka tik kliautis savo sveiku protu ir spręsti pagal tai, ko bėrėte ar pylėte į vonios vandenį.

Iš lapelių ir žiedelių

Žolelių vonios - puikiausias daugybės medicininių ir kosmetologinių problemų neagresyvaus sprendimo būdas. Tai, kad joms būtinų džiovintų lapelių, šaknelių, stiebelių ar žiedelių galima rasti bet kurioje vaistinėje, irgi yra pliusas.

Bet net ir ši stebuklinga vandens procedūra turi trūkumų: ji nerekomenduojama sergantiesiems bet kokios ligos ūmia forma.

Jau minėtose vaistinėse, kaip ir specializuotose krautuvėlėse, be džiovintų žolelių mišinių, galima įsigyti ir „plataus profilio" augalinių koncentratų: čiobrelių eterinis aliejus, pavyzdžiui, ramina, malšina skausmą, kviečiai suteikia odai švelnumo, jūržolės slopina raumenų skausmus, nervingumą, padeda regeneruoti odos ląstelėms, eukaliptų aliejus gydo kosulį. Tokie koncentratai padės pasiekti kompleksinį efektą.

Jeigu gydomosioms ar sveikatinamosioms vonioms pasirinksite eterinius aliejus, turėkite omenyje, jog pirmiausia kelis jų lašus reikia ištirpyti nedideliame kiekyje pieno ar grietinėlės, o jau tada pilti į vandenį.

Jūra stiklainyje

Vadinamosios jūrinės vonios yra vienos populiariausių. Mikroelementai, kurių yra jūros druskoje, padeda normalizuoti visas pagrindines odos funkcijas - valymosi, maitinimosi, drėkinimo, kvėpavimo. Druskos kristalai sukuria mikromasažo efektą.
Vonios su jūros druskomis padeda išprakaituoti, mažina apetitą, taigi ir padeda atsikratyti antsvorio. O viskas, ko reikia tokiai voniai paruošti, yra maždaug stiklinė jūros druskos. Pagal taisykles, ją dera berti į dar sausą vonią ir tik po to leisti vandenį.
Beje, gydantis druskų voniomis visai nebūtina panirti į jas visų kūnu - ne mažiau veiksmingos atskiros vonelės kojoms, rankoms (iš žolelių tokiu atveju naudos neturėtumėte).

Tereikia atsispirti pagundai neprisipirkti parduotuvėje įvairiaspalvių aromatizuotų vonios druskų. Nes kad ir ką rašytų jų gamintojai ant pakuotės, bet kokie „specialieji efektai", kaip antai ryškiai rožinė spalva ar jazminų aromatas, yra papildomi chemikalai. Todėl jau geriau paprasta gryna jūros druska be jokių priedų.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai