To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pacientė vidurnaktį skambina savo daktarui...

Pacientė vidurnaktį skambina savo daktarui:
- Alio, daktare, man atrodo, kad man pakilo insulino lygis.
- Žinau, žinau, - atsako daktaras, - aš irgi ką tik pažiūrėjau tą televizijos laidą.

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Hipotermija - tai bendras kūno atšalimas. Mirtina žmogaus kūno temperatūra yra 28C.

Sezoniniai reumatiniai negalavimai

Reumato sąvoka apima apie 100 įvairių ligų, kurioms būdingas sąnarių, raumenų, minkštųjų audinių ir nervų skausmas. Tai viena labiausiai paplitusių ligų grupių. Pasitelkite liaudies mediciną, reumatinėms ligoms gydyti sukūrusią daugybę veiksmingų priemonių.

Ligos požymiai ir priežastys

Liaudies medicinoje reumatu dažniausiai apibūdinami sąnarių skausmai, sąnarių sustorėjimas ir sausgyslių trumpėjimas. Reumato požymiai - rytinis sąnarių sustingimas, skausmas judant arba paspaudus, sąnarių patinimas, skausmingi sąnarių mazgai, plaštakų deformacija. Šiuos negalavimus dažnai sukelia sąnarių perkrova, sutrikusi medžiagų apykaita ir per ankstyvas sąnarių senėjimas. Didelę reikšmę turi ir paveldimumas.

Artritas - ūminis arba lėtinis sąnarių uždegimas - taip pat priskiriamas prie reumatinių ligų. Žmonės serga infekciniu artritu, kai į sąnarius patenka bakterijų, sukeliančių uždegimą ir ligą, podagriniu artritu, kai sąnariuose pradeda kauptis šlapimo druskų, reumatiniu artritu, kurio priežastys iki šiol nėra išaiškintos, ir potrauminiu artritu, kai sąnarius pažeidžia sumušimai, sužeidimai ir lūžiai.

Būtina žinoti, kad uždegiminiai sąnarių negalavimai gydomi tik šaltomis priemonėmis, neuždegiminiai - atvirkščiai, tik šiltomis.

Vaistai iš jūsų virtuvės

  • Universalus medaus kompresas, kai nėra uždegimo: 1-2 šaukštus medaus pašildykite karšto vandens vonelėje, prieš miegą patepkite šiltu medumi skaudamas vietas ir apriškite lininiu audeklu arba marlės tvarsčiu. Sąnarį dar pašildykite šildykle.
  • Reumatą galima gydyti ir taip: susmulkinkite 30 g laurų lapų, užpilkite 1 stikline saulėgrąžų aliejaus, palikite šiltoje vietoje savaitę nusistovėti, nukoškite ir trinkite skaudamas vietas. Šiuo antpilu taip pat patariama trinti traukulių apimtus raumenis.
  • Druskos kompresas: keptuvėje be riebalų paskrudinkite 2 saujas jūros druskos, suberkite į maišelį ir dar šiltą dėkite ant skaudamos vietos. Druska mažina skausmingus patinimus.
  • Krienų kompresas: šviežiai sutarkuotus krienus užtepkite ant lininio audeklo ir apvyniokite juo sąnarį. Palaikykite 5-10 min., nuplaukite ir odą patepkite aliejumi.
  • Nuo uždegiminių reumatinių negalavimų patariama dėti varškės kompresus: varške plonai ištepkite lininį audeklą ir uždėkite ant gydomos vietos. Palaikykite, kol sudžius varškė (apie 1 val.), arba galite laikyti kompresą per naktį. Šaltu vandeniu sudrėkintą sudžiūvusią varškę galite vėl naudoti kompresui. Liaudies medicinoje varškė laikoma antibiotiku, nes ji slopina uždegimą, mažina karščiavimą ir greitai malšina skausmą. Gydydami gerklės ir peršalimo ligas, varškės kompresą galite dėti ir ant kaklo.
  • Žmonėms, kuriuos kamuoja dažni reumato skausmai, sveika gerti lęšių nuoviro. Sergantiesiems reumatu, ypač podagra, būtina valgyti graikinių riešutų.

Įtrynimai ir kompresai

  • Beržų lapai: priberkite beržų lapų į lininį maišelį ir į jį įkiškite skaudamą galūnę. Palaikykite 1 valandą. Beržų lapai skatina medžiagų apykaitą ir mažina reumatinius negalavimus.
  • Jeigu sergate raumenų reumatu, naudokite kaštonų tinktūrą: priberkite į butelį kaštonų žiedų, užpilkite spiritu arba degtine, užkimškite ir palikite 6 savaites tamsioje vietoje prisitraukti, tada nukoškite ir trinkite skaudamas vietas.
  • Trynimams arba kompresams naudokite melisų tinktūrą: į 1 šaukštą melisų tinktūros įpilkite pusę litro vandens. Jei nėra uždegimo, naudokite karštą vandenį, jei yra - šaltą. Sudrėkinkite lininį audeklą ir uždėkite ant gydomos vietos.
  • Veiksminga priemonė - pelkinių gailių tinktūra. Kelis kartus per dieną įtrinkite ja skaudamus sąnarius. Galite tinktūrą atskiesti vandeniu santykiu 1:10, suvilgyti lininį audeklą ir dėti ant skaudamų sąnarių.
  • Nuo ūmių raumenų negalavimų padeda garstyčių kompresas: 3 šaukštelius garstyčių sėklų sumaišykite su šaltu vandeniu. Košelę užtepkite ant lininio audeklo, kelias minutes palaukite, kad gerai įsigertų garstyčių eteriniai aliejai, tada uždėkite kompresą ant skaudamos vietos ir palaikykite, kol ims deginti. Vėliau odą nuplaukite ir patepkite aliejumi.

Vaistiniai augalai

  • Dėl šlakų šalinamojo ir kraują valomojo poveikio dilgėlių sultys yra populiarus liaudies medicinos vaistas nuo reumato. Gerkite dilgėlių sulčių 1-3 kartus per dieną po 1 šaukštą, atskiedę vandeniu.
  • Reumatinius negalavimus veiksmingai gydo kiaulpienių sultys. Gerkite 3-4 kartus per dieną po 1 šaukštą. Taip gydykitės 6-8 savaites.
  • Reumato gydymas kiaulpienių sirupu: susmulkinkite kiaulpienių žiedų, užpilkite cukrumi, gerai išmaišykite, padėkite į šaldytuvą. Palaikykite 10 dienų, nukoškite ir žiedus nuspauskite. Gerkite 1 kartą per dieną po 1 šaukštą 1 valandą prieš valgį.
  • Sergant reumatiniu poliartritu patariama ant skaudamų vietų reguliariai dėti didžiųjų varnalėšų arba ankstyvųjų šalpusnių lapų ir aprišti.
  • Dirvinių asiūklių arbata: 1 šaukštelį susmulkintos dirvinių asiūklių žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite keletą minučių nusistovėti. Gerkite kasdien po 1 stiklinę arbatos prieš pusryčius.
  • Bruknių lapų nuoviras: 2 šaukštelius bruknių lapų užpilkite 1 stikline vandens, pavirkite 10 min. ant silpnos ugnies, tada nuovirą nukoškite. Nuovirą nedideliais gurkšneliais išgerkite per dieną.
  • Švieži eglių ūgliai gerina medžiagų apykaitą ir nuo senų laikų vartojami reumatiniams negalavimams gydyti: susmulkinkite saują eglių ūglių, užpilkite puse litro vandens ir nukoškite. Nuovirą išgerkite mažais gurkšneliais per dieną.

Gydomosios vonios

  • Jei nėra uždegimo, galima gydytis voniomis. Paprasčiausia ir gerai gydanti yra druskos vonia, nes gerina kraujotaką ir malšina skausmą. Į paruoštą šilto vandens (apie 38 laipsnių) vonią reikia įberti 1-2 kg druskos. Vonios trukmė - 10-20 minučių. Po vonios nusiprauskite duše, sausai nusišluostykite ir odą patepkite kremu, nes po vonios procedūrų išsausėja oda. Patartina pusvalandį pagulėti lovoje šiltai apsiklojus, nes taip sustiprėja vonios poveikis.
  • Susmulkinkite ir sumaišykite po 1 kg beržų ir pušų žievės bei 100 g ąžuolų žievės, užpilkite 3 litrais vandens ir pavirkite 1 val., tada nukoškite ir supilkite į paruoštą vandens vonią. Vonios trukmė - ne ilgiau kaip 10 minučių.
  • Ypač veiksminga skudučių šaknų vonia. Saują susmulkintų skudučių šaknų užpilkite 1 litru šalto vandens, 15 min. pavirkite ant silpnos ugnies, tuomet nukoškite ir nuovirą supilkite į paruoštą vandens vonią. Vonios trukmė - apie 20 minučių. Po vonios pagulėkite lovoje 1-2 val. šiltai apsikloję.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai