To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, maldauju, padėkite man...

- Daktare, maldauju, padėkite man!
- Kas jums, madam?
- Kaskart gerdama kavą pajuntu skausmą dešinėje ausyje.
- Pamėginkite kitą kartą išimti iš puodelio šaukštelį.

  • Ar geriate pakankamai skysčių rodo bespalvis ir bekvapis šlapimas. Gerkite daugiau skysčių!

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Jei moteris sirgo vienos krūties vėžiu, susirgti kitos krūties vėžiu tikimybė yra 3-4 kartus didesnė.

Pigiausias gydytojas – dantų šepetukas

Odontologai mėgsta kartoti, kad bedantės lietuvių burnos - atsainaus požiūrio į burnos higieną pavyzdys. Pacientai teisinasi atbaidančiomis paslaugų kainomis.

Burnos higienistė Jovita Beržinė tikina, kad pats geriausias ir pigiausias ėduonies ir periodonto ligų gydytojas - dantų šepetukas. Tačiau juo naudotis taip pat reikia mokėti.

Kada žmogus turėtų lankytis pas burnos higienistą?

- Pirmas požymis, kada reikėtų pas mus apsilankyti, - kraujuojančios dantenos. Tai signalizuoja apie pirmus dantenų uždegimo požymius. Kraujuoti dantenos gali ir vaikui, jei susidaro minkštų apnašų. Jos taip pat gali sukelti uždegimą. Jei pašalinamos apnašos, dažniausiai pranyksta ir kraujavimas.

Rūkaliai dažniau turėtų lankytis pas burnos higienistą, nes tamsių apnašų ant dantų atsiranda greičiau. Jiems dažniau gresia ir slaptasis periodontitas, kuris nepasireiškia kraujavimu. Atvirkščiai, dantys būna tvirti ir stabilūs, o periodontitas nustatomas atsitiktinai, apsilankius pas odontologą. Tada specialistas giliuosius dantų akmenis pasiūlo išsivalyti pas burnos higienistą.

Kiek trunka dantų akmenų šalinimo procedūra?

- Tai priklauso nuo specialisto. Apytikriai reikėtų dviejų procedūrų po 1,5 valandos. Būtina pašalinti net mikroakmenuką, kad dantena nebūtų paburkusi ir nekraujuotų. Geriausia, kai žmogus pas higienistą lankosi kartą per metus. Tada procedūra nebūna varginanti ir skausminga. Dažnesnis akmenų valymas taip pat mažiau kainuoja. Pirmą kartą ši procedūra gali būti ne itin maloni.

Po akmenų šalinimo labai svarbu dantis nupoliruoti iš visų pusių specialiais šepetėliais, gumelėmis ir pasta su fluoru. Pacientams, kurių dantys nėra jautrūs ir neapsinuoginę dantų kakleliai, nėra pleištinių defektų, implantų, metalo keramikos ar estetinių plombų, gali būti taikoma vadinamoji poliravimo soda. Ji greičiau ir efektyviau šalina dantų apnašas, palyginti su įprastomis poliravimo priemonėmis.

Kartais poliravimą siūlau rinktis vietoj balinimo. Kai žmogus balina dantis, siekia vis didesnio baltumo, dantys tampa jautresni ir gadinamas emalis.

O jei nešalinsime akmenų?

- Nukentės ne tik estetinis vaizdas. Akmenys gali sukelti periodontitą, nes jie linkę nusėsti giliai po dantenomis. Dėl šios priežasties dantys tampa paslankūs, nes akmenys tirpdo kaulą aplink dantį. Tad vėliau jo galima netekti.

Kartais pacientas guodžiasi, kad odontologas atsiuntė nusivalyti akmenų. Siūlau palyginti vyresnio amžiaus žmonių, kurie nieko panašaus nedaro ir kurie šalina akmenis, dantis. Daugelis pastarųjų gali pasigirti išsaugoję nemažai nuosavų dantų.

Minėjote, kad kartais pacientams trūksta elementarių dantų valymo įgūdžių. Kokias klaidas jie daro?

- Pagrindinė klaida - žmonės skuba pirkti dantų priežiūros priemones nuo dantenų kraujavimo, dantų balinimo pastą ar burnos skalavimo skystį. Visas šias priemones tinkamai parinkti gali tik specialistas. Kitas niuansas - šepetėlis. Dažniausiai žmonės renkasi vidutinio kietumo šepetėlį. Dabar patariama naudoti minkštą šepetėlį. Jei su tokiu blogai išvalomi dantys, vadinasi, kalti netaisyklingi judesiai.

Labai svarbu, kad kiekvieno danties paviršius būtų valomas vienodai. Žmogus dažniausiai apsiriboja valydamas tik išorinę dantų pusę, nes ji matoma aplinkiniams. Bet daugiausiai akmenų kaupiasi vidinėje dantų pusėje.

Daugelis žmonių nežino, kaip taisyklingai valytis dantis. Pakanka, kad profesionalas tai parodytų vieną kartą. Kai kurie pacientai prisipažįsta tik po 40 metų sužinoję, kaip taisyklingai išsivalyti dantis.

Burnos priežiūros priemonių dabar pilnos lentynos. Ar visų jų reikia ir į ką patartumėte atkreipti dėmesį?

- Jei žmogus taisyklingai ir tinkamu šepetėliu valosi dantis, pakanka paprastos pastos. Turint problemų, geriau pirma pasitarti su specialistu. Reikėtų vengti pastų, kurių sudėtyje daug fluoro. Tai ypač aktualu klaipėdiečiams, nes fluoro pakankamai gauname su vandeniu.

Skalavimo skysčių išvis nepatarčiau naudoti, nebent paskirtų specialistas arba norima pagerinti burnos kvapą. Tačiau reikėtų rinktis priemonę be alkoholio.

Siūlas būtinas. Jį patarčiau naudoti nuo pat mažens, tik parinkti su laikikliu. Tai kur kas geresnė priemonė už dantų krapštuką. Kai kuriuos siūlas atbaido dėl kraujuojančių dantenų. Tačiau tai yra požymis, kad skiūlas naudojamas netaisyklingai.

Turintiems didesnius tarpdančius arba nemėgstantiems siūlo, patarčiau rinktis tarpdančių šepetėlį. Tinkamiausi - mažiausio dydžio. Nors geriau, kad jį taip pat parinktų specialistas.

Kaip vertinate reklamos siūlomas prekes?

- Nesu reklamos priešininkė. Jei žmogus nori, gali išbandyti ir pats atsirinkti, kas labiau tinka. Kiekvieno dantys - individualūs. Pacientams siūlau pačios išbandytas priemones.

Dantys, pažeisti ėduonies

  • 3 metų vaikų - 68 proc.
  • 6 metų - 94 proc.
  • 12 metų - nuo 68 iki 98 proc.
  • 15 metų - nuo 84 iki 100 proc.

Lietuviai dantis valo

Kartą per dieną

  • 69 proc.

Du kartus per dieną

  • 20 proc.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

REKLAMINIS IRASAS - ISTRINTA

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai