To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas terapeutas klausia ligonio...

Gydytojas terapeutas klausia ligonio:
- Kokio jūs amžiaus?
- Greitai bus...
- Ne,- pertraukė pacientą daktaras - tikrai nebus...

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Jaunesni nei 35 metų amžiaus asmenys, kurie patyrė širdies smūgį, bet toliau rūko, turi tris kartus didesnę riziką sirgti širdies ligomis nei tie, kurie neberūko.

Burnos sveikata pasirūpinkime nuo pat ankstyvos vaikystės

Norint turėti sveikus dantis ir dantenas svarbiausia yra gera burnos higiena, kurios mažuosius privalo išmokyti tėveliai. "Jeigu dar prieš einant į mokyklą vaiko tėvai neišmoko laikytis burnos higienos, vėliau beveik kas penktas vaikas jos nesilaiko, ir, žinoma, tampa nuolatiniu stomatologų klientu", - sako burnos higienistė Valdonė Kelmienė.

Tėveliai - tinkamiausias pavyzdys

Anot burnos higienos specialistės, nuo mažens reikia žinoti, kaip ir kodėl būtina prižiūrėti dantis. Nesilaikant burnos higienos mažiesiems genda ne tik pieniniai, bet ir ką tik išdygę nuolatiniai dantys, nes dantų paviršiuje susikaupusios minkštosios apnašos laikui bėgant tampa dantų akmenimis, ant kurių nelygaus paviršiaus besikaupiantys toksinai, rūgštys sukelia įvairias dantų ir dantenų ligas. Dėl susikaupusių dantų akmenų patinsta, parausta, nuolat kraujuoja dantenos, iš burnos gali sklisti nemalonus kvapas. Rūpintis būsimo vaiko burnos sveikata reikia pradėti prenataliniu periodu, t. y. motinos nėštumo metu. "Nuo pirmųjų kūdikio dienų tėveliai turėtų suprasti taisyklingos burnos ertmės higienos svarbą ir savo asmeninio pavyzdžio įtaką vaiko higieninių įgūdžių formavimuisi, - sako medikė. - Vaikai nuolat gauna bakterijų iš savo tėvų bučiuojant, maitinant ar kitaip kontaktuojant. Paprastai to išvengti neįmanoma, todėl tėvai turėtų kuo geriau valyti savo ir vaiko dantis. Norint, kad vaikas nesipriešindamas ir noriai valytų dantis, mama ir tėtis turi būti pavyzdys, kurį mažylis stebės ir imituos."

Priežiūra nuo pirmojo dantuko

Pradėti valyti burną reikia tik išdygus pirmajam dantukui. Vadinasi, elementarios burnos higienos procedūros turi būti atliekamos pirmaisiais vaiko gyvenimo metais. Pirmuosius dantukus rekomenduojama valyti drėgna marle ar švariu audeklu po pusryčių. Šios procedūros itin svarbu nepamiršti vakare prieš miegą.

Dantų šepetėlis pirmaisiais gyvenimo metais nėra būtinas. Šiuo laikotarpiu nebūtina naudoti dantų pastos, nes kūdikis dalį jos gali praryti. Antraisiais gyvenimo metais, išdygus pieniniams krūminiams dantims, dėl sudėtingesnės jų anatomijos, nelygaus kramtomojo paviršiaus, dantų valymas marlės gabalėliu tampa neefektyvus. Šiuo būdu neįmanoma pašalinti apnašų iš krūminių dantų vagelių, įdubimų, todėl dantys pradedami valyti vaikišku dantų šepetėliu minkštais šereliais. Iš pradžių geriau valyti dantų pasta be fluoro, nes vaikai linkę ją ryti. Vaikiškos dantų pastos reikia labai nedaug - maždaug tiek, kokio dydžio yra vaiko mažo pirštuko nagas. Remiantis naujausiais tyrimais toks mažas pastos kiekis yra nekenksmingas net vaikučiui nurijus. Paprastai apie trečiuosius gyvenimo metus daugelis vaikų išmoksta nebenuryti ir išspjauti dantų pastą. "Burnos higienos turi būti laikomasi visą gyvenimą - vos išdygus pirmajam dantukui iki gilios senatvės, kadangi sveika burnos ertmė užtikrina ne tik gyvenimo kokybę, bet ir apsaugo nuo daugelio ligų", - tvirtina higienistė, primindama, jog dantis vaikams tėvai turi valyti tol, kol šie išmoksta rašyti, nes iki tol vaikų rankų judesiai yra nepakankamai koordinuoti tinkamai išsivalyti dantis.

Meškos paslaugą padaro buteliukas bei čiulptukas

"Buteliuko ėduonis" - apie tai girdėję esame daugelis, tačiau ar žinome, kas tai yra ir kaip nuo jo apsaugoti savo vaikus? "Tai daugybinio dantų ėduonies rūšis, dažniausiai pažeidžianti 2-4 metų amžiaus vaikų dantis. Toks dantų pažeidimas pasireiškia vaikams, maitinamiems krūtimi ar iš buteliuko, ypač maitinamiems naktimis, kai po pamaitinimo nenuvalomi kūdikio dantys, - pasakoja medikė. - Jei vaikas nuolat girdomas saldžiais skysčiais, sudaromos palankios sąlygos daugintis rūgštis gaminantiems mikroorganizmams. Miegant sumažėja seilėtekis, kartu ir savaiminis burnos apsivalymas. Čiulpimo aktas žindymo metu taip pat trukdo patekti seilėms. Be to, kūdikių lūpų raumenys dar nėra pakankamai stiprūs, kad galėtų padengti dantis, todėl seilės nuo viršutinių kandžių išgaruoja ir dantys lieka sausi".

Kenksmingai veikia ir čiulptukai, suvilgyti medumi, cukrumi ar sirupu, įvairių saldintų gėrimų vartojimas. Tai ypač ankstyvas ėduonies pažeidimas, paprastai apimantis viršutinio žandikaulio pieninius pirmuosius krūminius dantis ar net apatinio žandikaulio iltis.

Apatiniai kandžiai pažeidžiami ypač retai, nes čiulpimo metu jie yra uždengti liežuvio ir nuolat skalaujami seilėmis. "Buteliuko ėduonis" progresuoja labai greitai. Prasidėjęs lūpiniame dantų paviršiuje, greitai apjuosia visą dantį kaklelio srityje. Iš pradžių atsiranda baltos matinės dėmės emalio srityje. Tęsiant blogus mitybos ir higienos įpročius, baltos dėmės tampa ėduonies ertmėmis. Laikui bėgant ėduonis apjuosia visą dantį kaklelio srityje. Tada dantis lūžta ir lieka tik šaknis.

Dažnai tėvai mano, kad nereikia prižiūrėti pieninių dantukų, nes esą jie vis tiek iškris. "Tai klaidinga nuomonė, - užtikrina higienistė, - pažeidus pieninius dantis, pasekmės neretai atsiliepia ir nuolatiniams, tad, siekiant išvengti "buteliuko ėduonies", būtina sureguliuoti vaiko mitybos režimą ir laiku pradėti burnos higienos procedūras. Koreguojant vaiko mitybą, reikia atsisakyti naktinių maitinimų, neleisti vaikui užmigti su saldaus gėrimo ar pieno buteliuku. Geriau prieš miegą pasiūlyti buteliuką su virintu vandeniu, - pataria higienistė. - Laktozė, esanti motinos piene kenksminga dantims, kaip ir esanti karvės piene. Todėl po maitinimo pieną būtina nuvalyti, kad neužsilaikytų ant dantų paviršiaus".

Burnos ertmės higiena - bendros asmens higienos dalis, kuri turėtų būti ugdoma vaikui nuo mažens, kad susiformuotų tvirti įgūdžiai, padedantys apsaugoti mažuosius nuo dantų skausmo, garantuoti dantų išvaizdą ir normalią kramtymo funkciją.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai