To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plikis atėjo pas daktarą vaistų...

Plikis atėjo pas daktarą vaistų. Daktaras jam davė. Po kiek laiko žiūri, kad plaukai ant delno išaugo. Atėjo vėl pas daktarą ir sako:
- Kad ant delno išaugo plaukai!
- O su kuo tu trynei?
- Su delnu.
- Tai ko tu nori?

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žmogaus plaukai auga greičiau naktį nei dieną, ir greičiau šiltu oru negu šaltu. Greičiausiai auga 16-24 metų moterų plaukai.

Po kelionės Indijoje vilniečių pora susirgo paratifu

Iš Indijos grįžusiai vilniečių porai diagnozuota pastaruoju metu Lietuvoje retai registruojama užkrečiamoji liga - paratifas.

Kaip Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos pranešė Vilniaus visuomenės sveikatos centras, šių metų kovo 2-30 dienomis sutuoktinių pora keliavo po Indiją, kur, tikėtina, užsikrėtė paratifu A. Kelionės metu vilniečiai gyveno viešbutyje, namelyje prie Indijos vandenyno, maitinosi įvairiose vietose, gėrė fasuotą vandenį, tačiau dantų valymui naudojo vietinių vandentiekių vandenį, maudėsi vandenyne.

Pirmuosius ligos požymius ligoniai pajuto jau po kelių dienų sugrįžę namo, tačiau į ligoninę atsigulė tik balandžio 14 d. ir čia laboratoriniais tyrimais jiems buvo patvirtinta ligos diagnozė.

Vidurių šiltinė ir paratifas - yra ūmios infekcinės ligos, kurias sukelia Salmonella Typhi ir Paratyphi bakterijos. Šių ligų požymiai yra panašūs (karščiavimas, galvos, pilvo, raumenų skausmai, vidurių užkietėjimas arba viduriavimas, apetito stoka, odos išbėrimas), tačiau paratifo klinikiniai požymiai būna ne taip išreikšti. Slaptasis ligos laikotarpis gali užtrukti nuo 6 iki 30 dienų ir jis priklauso nuo suvalgytų bakterijų kiekio. Negydant, vidurių šiltinė gali komplikuotis žarnų prakiurim, rašoma ULAC Epidemiologinės priežiūros skyriaus pranešime.

Vidurių šiltinės ir paratifų infekcijos šaltinis yra žmogus. Paprastai šiomis infekcijomis užsikrečiama per maistą ar vandenį, užterštą sergančiųjų asmenų ar lėtinių bakterijų nešiotojų išmatomis.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet pasaulyje užregistruojama apie 22 milijonai vidurių šiltinės ir apie 6 milijonai paratifų atvejų. Vidutiniškai kasmet apie 200 tūkstančių miršta nuo vidurių šiltinės. Dažniau šios infekcijos paplitusios šilto klimato šalyse - Azijoje, Afrikoje, Lotynų Amerikoje.

Per paskutinius dešimt metų (2002-2010 m.) Lietuvoje užregistruoti 4 vietiniai paratifų atvejai - po vieną atvejį 2008 ir 2009 metais ir 2 atvejai 2006 metais. Per tą patį laikotarpį mūsų šalyje buvo užregistruoti 29 vidurių šiltinės atvejai.

Rizika keliautojams

Didžiausia rizika užsikrėsti vidurių šiltine ar paratifais yra keliaujantiems į Pietų Azijos šalis. Tačiau užsikrėtimo rizika galima ir Rytų Azijos, Artimųjų Rytų, Afrikos, Centrinės ir Pietų Amerikos šalyse. Pažymėtina, kad Pietų Azijos šalyse yra didžiausia tikimybė užsikrėsti dauginiam antimikrobiniam atsparumui pasižyminčiomis sukėlėjų padermėmis. Užsikrėtimo ir susirgimo rizika priklauso nuo praleisto endeminėje teritorijoje laiko.

Todėl keliaujantiems į endemines teritorijas rekomenduojama pasiskiepyti nuo vidurių šiltinės. Kadangi vakcina pilnai neapsaugo nuo susirgimo, būtina laikytis kitų atsargumo priemonių:

  • Nuolat kruopščiai plauti rankas su muilu prieš valgį, prieš maisto gaminimą, pasinaudojus tualetu.
  • Gerti fasuotą geriamąjį vandenį, nepirkti ir nevartoti maisto iš gatvės prekeivių.
  • Jei nesate tikri, kad vanduo saugus, patartina jį vartoti virintą.
  • Kruopščiai plauti, valyti vaisius, daržoves, vartojamus žalius.
  • Atsiradus vidurių šiltinei būdingų negalavimų, ypatingai užtrukus karščiavimui, kuo skubiau kreiptis į gydytoją.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai