To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, padėkite, nes mano žmona niekaip...

– Daktare, padėkite, nes mano žmona niekaip negali užmigti iki 6 ryto. – Ir ką ji visą tą laiką daro? – Laukia manęs grįžtančio.

  • Ar geriate pakankamai skysčių rodo bespalvis ir bekvapis šlapimas. Gerkite daugiau skysčių!

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Uoslės praradimas gali būti ankstyvas Parkinsono ligos požymis, rašoma žurnale Annals of Neurology. Aštuonerių metų trukmės tyrime dalyvavo 2267 vyrai.

Silantavimas gali padėti išsaugoti dantis

Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa Lietuvoje vykdoma jau 6 metus, tačiau iki šiol panaudojamos ne visos šiai programai skiriamos lėšos. Nuo programos įgyvendinimo pradžios Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis finansavimo programoje dalyvaujančių Panevėžio ir Utenos regionų vaikų skaičius mažėja.

2006 m. dantys buvo silantuoti beveik 9 tūkst. vaikų, o 2010 m. vaikų, kuriems suteikta ši paslauga, buvo apie 5,5 tūkst. 2010 m. Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) veiklos zonos asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ) panaudojo tik apie 60 proc. programai skirtų lėšų.

Programa, kurioje gali dalyvauti 6-14 metų vaikai, tęsiama ir šiais metais. Panevėžio TLK specialistai atkreipia dėmesį, kad paskutinė gegužės savaitė (24-30 d.) paskelbta Vaikų apsaugos savaite ir primena tokio amžiaus vaikų tėvams bei globėjams, jog būtina laiku pasirūpinti vaikų dantų silantavimu. Juo labiau, kad ši paslauga apmokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

„Mokslo metai beveik baigėsi, prasideda atostogų metas ir vaikams, ir tėveliams, todėl tėveliams rekomenduojame paskubėti nuvesti vaikus pas odontologą. Vaikų krūminių dantų silantavimas gali užkirsti kelią ėduoniui, nes jo plitimas tampa vis aštresnė problema. Tyrimais išaiškinta, kad Lietuvoje beveik 70 proc. trimečių vaikų dantų ir daugiau kaip 90 proc. šešiamečių vaikų dantų jau pažeisti ėduonies. Dar blogesni vyresnių vaikų dantys, todėl labai svarbu, kad vaikai nepavėluotai būtų nuvesti pas odontologą, kad tėvai mokytų vaikus burnos higienos įgūdžių, aiškintų, kaip reikia taisyklingai valyti dantis", - teigia Panevėžio TLK Kontrolės ir ekspertizės skyriaus vyriausioji specialistė gydytoja Lina Trokaj.

Pasak Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotojos medicinai Reginos Venckienės, 2004 m. LR Vyriausybei patvirtinus „Vaikų sveikatos metų programą", vienas iš jos tikslų ir uždavinių buvo mažinti vaikų dantų ėduonies plitimą. Problemą numatyta spręsti per ilgalaikę prevencinę programą silantuojant dantis. Ligonių kasai, kaip teigia R. Venckienė, svarbu, kad prevencinėms programoms skiriamos lėšos būtų kuo geriau panaudojamos. Vadinasi, kad paslaugą gautų kuo daugiau programoje galinčių dalyvauti vaikų. Skatinti vaikus dalyvauti programoje turėtų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistai - jie nuolat turėtų rūpintis informacijos apie prevencines programas sklaida.

Išaiškinta, kad programa vykdoma vis dar vangokai dėl informacijos stokos, pacientų neatvykimo pas odontologą, personalo trūkumo silantavimo paslaugą teikiančiose įstaigose - odontologų ir burnos higienistų. Pastarųjų turi tik ketvirtadalis įstaigų. Pastebima, kad ši prevencinė programa geriau vykdoma įstaigose, kuriose odontologo pagalba integruota į šeimos gydytojo paslaugas.

Vaikų krūminių dantų silantavimo paslaugos nemokamai teikiamos sutartį su teritorine ligonių kasa sudariusiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose dirba gydytojai odontologai arba burnos higienistai.

Geriausiai vaikų dantų silantavimo programą pernai sekėsi vykdyti Panevėžio, Molėtų, Zarasų, Rokiškio rajonų savivaldybių ASPĮ, mažiausiai lėšų panaudojo Biržų, Utenos, Kupiškio rajonų savivaldybių įstaigos. Šių metų I ketvirtį daugiausia silantavimo paslaugų buvo suteikta Molėtų, Utenos, Anykščių rajonų vaikams.

Kad Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa veiktų efektyviau, ji ne kartą buvo tobulinta: didintas vaikų, galinčių dalyvauti programoje, amžiaus intervalas, patvirtinta nauja apmokėjimo už silantavimą tvarka - lėšas imta pervesti tiesiogiai ASPĮ. Nuo 2008 m. paslaugą leista suteikti odontologams su padėjėjais arba burnos higienistams po odontologo apžiūros.

Žinotina, kad silantai - tai skysta plombinė medžiaga, skirta hermetizuoti nuolatinių krūminių dantų vageles. Silantais dengiami tik nesugedę nuolatiniai dantys. Tai neskausminga 5-10 min. trunkanti procedūra, kai danties paviršius nuvalomas, apdorojamas specialiu skysčiu ir padengiamas silantu. Paprastai silantai išsilaiko net kelerius metus, o jei jie iškrenta, procedūra kartojama. Švedijos mokslininkai nustatė, kad, padengus dantis silantais, apie 80-90 proc. vaikų dantų net po aštuonerių metų lieka nepažeisti ėduonies, taigi silantavimas gali padėti spręsti problemą.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai