To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Nedideliame Amerikos miestelyje vietinės ligoninės chirurgas klausia parduotuvės savininką...

Nedideliame Amerikos miestelyje vietinės ligoninės chirurgas klausia parduotuvės savininką:
- Kiek jūs šį mėnesį pardavėte motociklų?
- Dvidešimt.
- Įdomu, kur dar trys?

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Ar žinojote, kad kosulys - tai gynybinė organizmo reakcija, padedanti pašalinti apmirusias epitelio ląsteles, dulkes, mikrobus ir kitus svetimkūnius iš kvėpavimo takų.

Epikondilitas

Epikondilitu vadinamas alkūnės sausgyslių uždegimas. Epikondilitas gali būti dviejų rūšių - lateralinis (dar vadinamas „tenisininko alkūne") ir medialinis (dar vadinamas „golfo žaidėjo alkūne"). Pagrindinis šių epikondilitų skirtumas - skausmo ir judesių aktyvumo sumažėjimo lokalizacija. Dažniau pasitaiko lateralinis (šoninis) epikondilitas.

Priežastys

Tiek medialinį, tiek lateralinį epikondilitus sukelia dilbio sausgyslių pertempimas. Dilbio sausgyslės pertempiamos kai dilbio raumenys gauna per didelį apkrovimą.

Lateralinis epikondilitas dažniausiai atsiranda jei alkūnės sritis yra nuolat traumuojama arba jei ilgą laiką atliekami tam tikri specifiniai monotoniški alkūnės judesiai, pvz. žaidžiant tenisą. Dėl per didelio tam tikrų raumenų krūvio sausgyslėse įvyksta plyšimai, prasideda uždegiminiai procesai.

Medialinį epikondilitą taip pat išprovokuoja sausgyslių pertempimas. Nors medialinis epikondilitas vadinamas „golfo žaidėjo alkūne", jis taip pat neretai pasireiškia krepšininkams, žmonėms, užsiimantiems kopimo į uolas sportu.

Požymiai

Nepriklausomai nuo rūšies epikondilitų simptomai yra labai panašūs. Alkūnės sąnarys šiek tiek patinsta, tampa skausmingas. Skausmas riboja judesius per alkūnės sąnarį. Skiriasi tik skausmo lokalizacija. Lateralinio epikondilito metu būna skausminga alkūnės sąnario išorinė dalis, medialinio - vidinė alkūnės sąnario dalis. Nereikėtų pamiršti, jog išorine alkūnės sąnario dalimi vadinama ta pusė, kuri išorėje yra laikant ranką delnu į viršų.

Tyrimai

Dažniausiai epikondilitui diagnozuoti, gydytojui traumatologui - ortopedui pakanka apklausti pacientą ir apžiūrėti skaudamą ranką. Jei diagnozė gydytojui yra neaiški, atliekami papildomi tyrimai.

Gydymas

Epikondilitams gydyti yra taikomi tiek medikamentinio, tiek konservatyvaus gydymo būdai. Svarbiausia yra alkūnės sąnario ramybė. Kelias savaites reikėtų stengtis kuo mažiau judinti skaudamą ranką. Tam tikrą laiką galima naudoti alkūnės įtvarą ar susibintuoti ranką elastiniu bintu. Ligos pradžioje, kol jaučiamas skausmas skiriami NVNU (nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo). Jie yra parduodami be recepto, todėl svarbu jais nepiknaudžiauti, neviršyti gydytojo ar vaistininko rekomenduojamos dozės. Jei skausmas yra labai intensyvus ir priešuždegiminiai vaistai nepadeda, gydytojas gali skirti gliukokortikoidų, leidžiamų tiesiai į alkūnės sąnarį. Taip pat skausmą ir uždegimą malšinti padeda įvairūs kompresai. Skaudamą vietą galima pašaldyti ledu. Svarbios yra ir fizioterapinės procedūros, mankšta. Kadangi epikondilitai dažnai atsinaujina ir tampa lėtiniais, labai svarbi yra ir profilaktika.

Profilaktika

Pradedant sportuoti labai svarbu tinkamai įvertinti savo galimybes. Sportuojant fizinį krūvį reikėtų didinti palaipsniui. Ypač jei anksčiau nesportavote ir jūsų raumenys nėra stiprūs. Pirmiausia reikėtų sustiprinti raumenis ir sausgysles atliekant tam skirtus pratimus. Prieš kiekvieną treniruotę, labai svarbu gerai apšilti, o jos pabaigoje - atlikti raumenų tempimo pratimus. Treniruotės metu reikia laikytis teisingos pratimų atlikimo technikos. Persirgus epikondilitu sportuojant galima užsidėti specialų alkūnės įtvarą. Treniruotės metu reikia vengti judesių ar pratimų, sukeliančių skausmą.

Prognozė

Prognozė susirgus epikondilitu gera yra tuomet, kai laiku pradedamas gydymas, tam tikram laikui nutraukiamas fizinis krūvis. Pradėti intensyviai sportuoti galima tik pilnai išgijus.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

2015 sausio vidurys. Manau, kad esu visiškai pasveikęs. Taigi, du metai.....

atsiprašau, savo ankstesniame įraše neteisingai nurodžiau savo e-paštą .Turi būti fosa52@gmail.com

Labas rytas gerb. Vidai,
sveiki sulaukus šventų Velykų
Atsitiktinai radau Jūsų įrašus apie tą bjaurią ligą.Džiugu, kad jums tai jau praeitas gyvenimo etapas. Tikiuosi (turiu vilties) , kad ir man kada nors taip bus. Bet, kol kas ...
Įsigijau šį "džiaugsmą "prieš pusmetį. Nieko sunkaus nekilnojau, namo nestatau, medžių nesodinu, kilnoju daugiausia kompiuterio pelę. Liga atsirado kaip iš niekur. Pirmas pora savaičių kaip ir nekreipiau dėmesio- maža kad čia alkūnė suskaudo, negi tikri vyrai :-)) lakstys nuo kiekvieno suskaudėjimo pas daktarus. Bet paskiau visa tai užkniso - negali normaliai dantų išsivalyti, arbatos išgerti, alų nors per šiaudelį gerk ;-D. Dar sutapo, kad man tuo metu buvo problemos su stuburu kaklo srityje, vaikščiojau į masažą, dariau elektros procedūras, mankštą. Traupatologas pasakė - epikondilitas. Reabilitologas skyrė mankštą (kažkodėl stuburo viršutinės dalies), ultragarsas 5 procedūros su hidrokortizonu. Nepadėjo , dabar yra , kaip aš sakau, judesinis (ne nuolatinis) skausmas, kartais mažesnis, kartais stipresnis, darau dabar lazerio procedūras poliklinikoj, dar po to siūlo pasidaryti kažkokią smūginę- impulsinė procedūrą. Sako gana skausminga, bet efektyvi. Vieni sako, kad reikia alkūnę šaldyt, kiti kad šildyt (grielka el.), dar kiti, kad degtinės kompresą nakčiai (gal iš vidaus?), dar mankštas (rankos riešo lenkimas tai aukštyn, tai žemyn), o traumatologas lab. skeptiškai atsiliepė apie tas jūsų minimas trombocitų injekcijas (brangu, neefektyvu). Pasiūlė suleisti tą jūsų minimą ketoloną, bet dauguma kalbintų medikų, vaistininkų ir internetas jį labai peikia. Nusipirkau įtvarą ir jį stengiuosi nešioti (dirbdamas) - gal įsikalbėjau, bet jis man lyg padeda, suspaudžia sausgyslę ties alkūne ir neduoda jai judėt (na kiek aš nutuokiu medicinoj) . Bet čia gal ne visiems tinka, nežinau. Gal girdėjote ką nors apie sausgyslės perkabinimo operaciją, kaži ar tai efektyvu? Ir apie tą smūginę procedūrą? Jei rastumėte galimybę tarp betonavimo ir trinkelių klojimo darbų :-DDD man atsakyti, būčiau labai Jums dėkingas . Jei galima būtų atsakymą įmesti į mano e-paštą fosa@gmail.com , būčiau dar kartą dėkingas.
Pagarbiai
Sigitas Čiurlys

2014 spalio vidurys. Įpusėjau savo jėgomis savo namo pamatus. Vienas ir be niekieno pagalbos. Klasikinius, o ne Rostwerkinius. Su rūsiu. Jei labai sunkiai padirbu keletą dienų - po to porą dienų rytais padarau po 3 minutes ultragarsą. Kartais kiek paskauda, bet labai retai ir silpnai. Ranka stipri, bet šiek tiek sunkiausias operacijas stengiuosi sveikąja ranka daryti.

Dirbu. Dažnai sunkiai. Keletą dienų klojau trinkeles. Kasiau smėlį. Skaudamoji ranka nuo darbo - vienos pūslės. Dėl viso pikto taip dirbdamas po 3-4 minutes ultragarso kas antrą dieną padarydavau, nors kažkokių ypatingų skausmų lyg ir nejaučiau. Kartais kiek lyg ir pablogėja, bet ranka tikrai stipri. Visgi pasaugau. Planuose dar per 2 mėnesius visai šią istoriją uždaryti.

Kad kažkiek valdyti ir teisingai gydyti šią ligą siūlyčiau išmokti atpažinti du skausmo tipus. Žinau, kad tai nelengva kai skauda toje pat vietoje, tačiau žinant ką darei ir kaip darei - įmanoma. Pirmasis - nuolatinis skausmo fonas ( gali būti ir gan stiprus), rodantis aktyvų uždegimą ir aktyvius destrukcinius procesus. Jį reikia gydyti taip pat aktyviai, kaip aktyviai jis eina. Antrasis skausmas ( irgi, beje, gali būti gan stiprus) - išprovokuotas nepakankamos sausgyslės kraujotakos ( kuri, beje, kyla dėl sausgyslėje esančių surandėjimų ir kitos patologijos), kai sausgyslė epizodiškai perkrovėte. Kraujotaka neadekvati kraujo poreikiui. Tokiu atveju ją labai suaktyviną 2-4 minučių ultragarsas ir šis skausmas po porocedūros per valandą - kitą praeina. Šio skausmo nereiktų užleisti ir leisti virsti jam nauja patologija. Paprocedūrinti iškart kažką ne taip padarius arba prieš tai darant.

Liepos vidurys. Per paskutinį mėnesį buvau net dukart atkritęs. Jau ir viltį buvau praradęs. Vėl sėdau savaitei ant ultragarso po 15 min kasdien. Pagerėjo. Paskui apie 10 dienų pertrauka. Lyg ir nepablogėjo. Bent jau žymiai neatkrito. Tuomet pradėjau ultragarsą daryti kasdien rytais po 3 minutes. Pastebėjau, kad jei taip padarau - tą dieną galiu šiek tiek padirbti ir nieko baisaus neatsitinka. Jei patempiu stipriau - paskauda valandėlę kitą. Jei įsiskausta stipriau - padarau dvi tokias procedūras per dieną. Paskutinę savaitę dviejų daryti niekad nereikėjo, nors betonavau kiemą, tvarkiau kanalizaciją ir kitaip nelengvai dirbau. Dabar situacija tokia, kad gerėja net šiek tiek dirbant ir tik su viena 3 min ultragarso procedūra per dieną. Taigi, vėl matau šviesą tunelio gale. Manau, kad galiu planuoti po pusmečio dirbti beveik pilna jėga. Tik šią ranką greičiausiai teks pasaugoti dar kokius 2-3 metus. O gal ir visą gyvenimą. Dar viena išvada - jei užsileidote šią ligą (vartojote priešuždegiminius, o dar blogiau - susileidote kenologą) - pasveikti vis vien galite. Tik tam būtina turėti nuosavą ultragarso aparatą. Kad galėtumėte gydytis be visų tų suknistų siuntimų ir eilių tada, kai įsiskausta ir neuždelsiant. Padėvėtą ir visai neblogą galite įsigyti už 500Lt. Maniškis, beje SILVER FOX F-801C. Man buvo idealus. Reikia kad generuotų bent 10W galios į kvadratinį centimetrą ( ne į kvadratinį colį). Turėdami aparatą ir rytais padarę tą procedūrą bent 3 min, manau, galėsite tęsti net ir mūrininko darbą.

Birželio 1-oji. Poslinkiai per 20 dienų tokie, kad dirbu kasdien. Tiesa, ne po daug ir nesunkiai. Važinėju dviračiu ir motociklu. Ranką tenka pasaugoti. Padirbus sunkiau - paskauda. Jei pasaugau - gerėja labai sparčiai. Gerėja net ir dirbant, bet labai lėtai. Kartais visai sustoja ar net nežymiai pablogėja. Tikrai yra tendencija į gerėjimą. Nedarau jokių procedūrų. Jaučiu, kad gydo laikas. Manau, kad po trijų mėnesių būsiu beveik visai sveikas. Taigi, kolegos, pusantrų metų. Manau, kad su užleista tokia liga turėtų būti trečia grupė metams duodama.

Įpusėjo gegužė. Kartais pablogėja kai papiktnaudžiauju apkrovomis, bet bendra ilgalaikė tendencija yra į gerėjimą. Kai įsiskausta - pasidarau ultragarsą porą dienų. Jei po to pasaugau - galiu net ir porą savaičių nesigydyti - vis vien gerėja savaime. Vairuoju motociklą, šiek tiek imu su ta ranka įrankius. Dar vienas esminis posūkio taškas - gydydamiesi turite imtis tokių gydymo priemonių, kad peržengtumėte "ligos užsispyrimo" ribą. Ir kuo ilgiau tą efektą išlaikyti. Kažkiek pasigydžius ta užsispyrimo riba mažėja ir poveikio priemonės reikalingos vis silpnesnės ir retesnės. O šiaip - metai vyručiai. Šlykštus reikalas.

Dar papildyti norėčiau. Matyt, reikia pripažinti, kad trombocitų injekcijos efektyvumas gal kiek didesnis nei pora ultragarso procedūrų. Tik gydomasis efektas pareina gerokai vėliau. Dabar jau virš dviejų mėnesių po paskutinės injekcijos ir būklės vis dar gerėja, nors ultragarso procedūras ir sustabdžiau. Kaip ten bebūtų - idealus planas tikriausiai būtų ultragarso kombinavimas su trombocitų injekcijomis. Pradžioje trys injekcijos (sunkesnei ir labiau nei pora mėnesių užleistai būklei -6) ir po kokių šešių savaičių nuo paskutinės injekcijos - du kursai ultragarso po 15 procedūrų.

Gydausi jau metus. Pradžioje visai nutraukiau fizinį krūvį. Pasidariau penkis ultragarso kursus . Būtent kursus po 10 procedūrų. Paskui dar tris amplipulso kursus. Dviem savaitėms įdėjo į langetę. Kas vakarą spiritinis kompresas nakčiai. Paskui dar visokie tepalai ir kitoks šššš. Kartu dar du mėnesiai geriamo Diclako. Visai prastai pasidarė skrandukui. Taip gydžiausi tris mėnesius. Pagerėjo nežymiai. Laikėsi įkibęs skausmas sausgyslėje iš kur pasišalinti visai nesiruošė. Nors kiek pajudinus ranką skausmai užsidegdavo iš naujo. Užkniso negyvai - nuėjau į Karoliniškes ir paprašiau, kad suleistų Kenologą. Suleido. Per savaitę skausmas praėjo. Keturis mėnesius dirbau. Daugiau padirbus paskaudėdavo, bet sumažinus krūvį palengvėdavo. Po penkių mėnesių vėl atsinaujino. Tuomet susileidau šešias trombocitų injekcijas. Per tai pavyko pasiekti, kad ranka lyg ir pradėjo daugiau be skausmo išsitiesti. Bet paimti į ranką vis vien nieko negalėjau. Pakakdavo atidaryti su ta ranka duris, kad skausmas užsileipsnotų vėl kokioms trims dienoms. Bandžiau ir įtvarus ir elastinius bintus. Kokių tik tų įtvarų neprisipirkau. Nieko iš jų naudos. Išvis nesupratau nei to įtvaro veikimo principo nei efekto. Keisčiausia, kad neradau nei vieno mediko, kuris tai sugebėtų paaiškinti. Žodžiu, ššš tien įtvarai. Nusipirkau ultragarso aparatą pats. 3500Lt. Pradėjau procedūras daug didesne energija nei darė poliklinikoje. Ten vis triedžia, kad "sutirpdysite sąnarį". Ir duoda maksimum 5W/kv.cm. Taigi, pradėjau nuo 10 W ir paskui padidinau iki 15W. Iš pradžių po procedūros jausdavausi kiek geriau. Tik tiek. Pradėjau daryti po dvi procedūras per dieną. Vieną 15 min išryt ir vieną 5 min prieš miegą. Po dešimties procedūrų skausmas pradėjo tikrai rimti ir ranka tvirtėti. Kol kas tęsiu toliau, bet jau aiškiai jaučiu, kad gerėja. Po 15 procedūrų kurso pasidarysiu dar tris trombocitų injekcijas. Paskui poros savaičių pauzę ir dar 15 procedūrų ultragarso.
Mano pastebėjimai Epikondilito gydymui:
1. Beveik du mėnesius su epikondilitu dirbau ir rijau priešuždegiminius. Nedarykite taip.
2. Medikų kalbos, jog "epikondilitas gydomas" vertos šypsenos. Jiems tas gydymo žaidimas gal ir įdomus. O išgydytų ar teko matyti? Ar daug jie yra išgydę? Tik gydo. Galiu drąsiai teigti jog devyni iš dešimties tų gydančių epikondilito gydyti nemoka.
3. Visi tie įtvarai... šššššš
4. Trombocitų injekcijos efektyvumas maždaug toks, kaip gerai atliktų dviejų ultargarso procedūrų. Neperdėkite tos injekcijos reikšmės. Savo efektą duoda, bet gerai įkibusiam epikondilitui gali tekti ir dešimt ir dvylika injekcijų padaryti dar ir su ultragarsu kombinuojant ir krūvius nuėmus ir alkūnę langete pafiksavus.
5. Epikondilitui pagydyti reikia laiko. Uždegimas turi pereiti per visas svarbiausias savo fazes. Taigi, jei įkibo gerai - nusiteikite metų gydymui. Ir tai jei pasiseks.
6. Nesileiskite to kenologo. Labai komplikuoja gydymą trombocitais. Mažina efektyvumą.

Jei norėsite dpakalbėti telefonu 8 686 01064 Vidas

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai