To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Atbega moteris pas daktara ir sako...

Atbega moteris pas daktara ir sako:
-man su atmintim blogai.
Daktaras:
-o kada tai prasidėjo?
-kas kada???

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Daugiausia altruistų yra tarp žmonių turinčiu I kraujo grupę,egoistų tarp turinčiu IV grupę.

Akiniai daltonikams sugrąžino spalvas

Pirmieji Baltijos šalyje pagaminti daltonizmą koreguojantys akiniai klaipėdiečiui pakeitė likimą. Įgimta regos yda jaunam vaikinui vos neužkirto kelio svajonės įgyvendinimui.

Prieš pat diplomų įteikimą Jūreivystės mokykloje, Dmitrijus Dubrovskis sužinojo, kad negalės tapti laivavedžiu. Medicininė komisija nustatė, kad 23 metų vaikinas ne itin gerai mato. Jam pasiūlyta pasirinkti kitą specialybę.

Kaip vėliau paaiškėjo, klaipėdietis dėl įgimto daltonizmo neskiria kai kurių atspalvių. Dmitrijus kartu su mama puolė ieškoti išeities, kad beveik baigus mokslus netektų atsisakyti vaikystės svajonės.

Internete vaikinas aptiko informaciją, kad prieš kelerius metus pasaulyje pradėti gaminti daltonizmą koreguojantys akiniai.

Po ilgų ir varginančių paieškų ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje Lietuvoje, išeitis pasiūlyta optikoje "Juodasis erelis". Čia dirbanti gydytoja Marina Rudnickaja, nustačiusi, kokių atspalvių neskiria vaikinas, parinko tinkamus optinius lęšius.

Šių akinių stiklai yra padengti specialiu optinės medžiagos sluoksniu, per kurį pereinantys šviesos spinduliai keičia spalvų spektrą bei stimuliuoja nevisavertes akių nervines kūgines ląsteles. Tad daltonikas mato kaip ir sveikas žmogus.

Šis metodas padeda iki 90 proc. atvejų.

Daltonizmą koreguojantys akiniai D.Dubrovskiui leis dirbti pagal trokštamą specialybę. Vaikinas akinius nešioja tik prireikus.

Nors nuo vaikystės nejautė turįs regėjimo sutrikimų, jis džiaugiasi, kad dabar pasaulis nušvito ryškesnėmis spalvomis.

Klaipėdiečiui išeitį pasiūliusios bendrovės "Danvisus" ir optikos "Juodasis erelis" vadovė Alma Jechimovičienė stebėjosi, kodėl Baltijos šalyse iki šiol nenaudojami tokie akiniai.

Daltonizmas koreguojamas lazeriu, operacijomis. Pernai sukurta ir panaudota dirbtinė akis. Daltonikai negali rinktis 150 profesijų, tad mokslininkai intensyviai ieško galimybių koreguoti šią ydą.

Kas yra daltonizmas?

Daltonizmas yra įgimta spalvinės regos yda, dažniausiai paveldima. Kartais spalvos neskiriamos dėl ligų ar traumų sukeltų sutrikimų. Dažniausiai neskiriama viena spalva arba jos atspalvis. Visiškas spalvų neskyrimas pasitaiko retai.

Daltonizmu pasaulyje serga per 100 mln. gyventojų, o Lietuvoje - apie 15 tūkst. žmonių. Su šia problema susiduria apie 8 proc. vyrų ir iki vieno proc. moterų.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Laba diena visiems turintiems akių spalvos sutrikimą.Netikėkit šioje firmoje gaminamais akiniais, nes tai yra apgaulė.Knygutė pateikiama tokia,kurioje nieko nematysite, bet matysite tik tai su tais akiniais, o nuvažiave i normalią istaiga jus nieko nebematysite ir vėl, nes parinktos specialios spalvos ar kažkas panašaus tiems akiniams.Netikite ir norite vistiek nusipirkti? Vežkites tada savo spalvų korteles įsitikinkite.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai