To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Stomatologas sako...

Stomatologas:
- Štai ir viskas, paciente, va Jūsų dantis!
Pacientas:
- Ačiū, gydytojau, o va Jūsų kėdės rankena...

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Tiek juodieji, tiek raudonieji ikrai turi labai daug cholesterolio - 100 g valgomosios dalies yra 588 mg cholesterolio.

Trumparegystė

Trumparegystė arba myopia - akies refrakcinės funkcijos sutrikimas, dėl kurio prastai matomi tolimi daiktai, nes jų vaizdas susidaro prieš tinklainę. Gerai matantis žmogus turėtų įžiūrėti daiktus, esančius už 60 metrų. Žmogus, sergantis trumparegyste, gerai mato tik arti esančius daiktus. O priklausomai nuo ligos laipsnio, daiktai, esantys toliau, matomi neryškiai arba matomas vaizdas susilieja.

Priežastys

Formuojantis vaizdui šviesos spiduliai pirmiausia prasiskverbia pro akies rageną ir vyzdį. Tada skverbiasi pro už jo esantį lešiuką bei stiklakūnį. Vėliau patenka į tinklainę, kuri yra vidiniame užpakalinės akies obuolio sienelės paviršiuje. Tinklainėje susidaro atvirkštinis objekto vaizdas. Taip yra dėl to, kad lęšiukas laužia šviesos spindulius ir jų pluoštelį fokusuoja tiesiai į tinklainę. Jei žmogaus regėjimo aštrumas yra normalus, atstumas tarp lęšiuko ir tinklainės yra būtent toks, kad tinklainėje susidarytų aiškus vaizdas. Susirgus trumparegyste, šis atstumas padidėja.

Požymiai

Ligoniai, sergantys trumparegyste, toliau esančius daiktus mato neryškiai, matomas vaizdas gali lietis. Arti esančius daiktus, tokie ligoniai mato puikiai. Trumparegystę galima skirstyti į dvi rūšis: aukštąją miopiją (aukšto laipsnio trumparegystę) ir mokyklinę trumparegystę.

Mokyklinė trumparegystė pasireiškia mokyklinio amžiaus vaikams. Ši trumparegystė brendimo metu progresuoja, tačiau po brendimo jos progresavimas sustoja. Jei trumparegystė yra nulemta akies patologijos, regėjimo aštrumas ir vėliau mažėja, ko pasekoje po kiek laiko ligoniui rega gali taip suprastėti, jog nebepadeda nei akiniai, nei kontaktiniai lęšiai.

Tyrimas

Pastebėjus, jog regėjimas pablogėjo, iš karto reikėtų kreiptis į gydytoją okulistą. Pirmiausia akių gydytojas ištiria paciento regėjimo aštrumą (ligonis tiriamas rodant jam už keturių metrų esančias lenteles), pagal regėjimo aštrumo tyrimo rezultatus įvertina trumparegystės laipsnį.

Gydymas

Trumparegystės gydymas paprastas - koreguojama akiniais (su įgaubtais stiklais) ar kontaktiniais lęšiais. Juos, įvertinęs trumparegystės laipsnį, parenka gydytojas okulistas. Taip pat pacientui skiriama kraujagysles plečiančių, audinių mitybą gerinančių vaistų, kalcio preparatų. Labai didelio laipsnio trumparegystė gali būti gydoma chirurginiu būdu. Operacija dažniausiai atliekama akių klinikoje, jos metu lazerio pagalba pašalinama dalis ragenos sluoksnio. Operacija neatliekama vaikams iki 18 metų bei cukriniu diabetu sergantiems ligoniams.

Profilaktika

Deja, nėra profilaktikos priemonių, kurios padėtų išvengti trumparegystės. Tačiau yra priemonių, kurias taikant galima nutolinti trumparegystės pasireiškimą ar pristabdyti jos progresavimą. Trumparegystės atsiradimą greitina darbas su kompiuteriu, dažnas televizoriaus žiūrėjimas, blogas apšvietimas darbo ar mokymosi patalpoje. Taip pat akis smarkiai vargina darbas su optiniais prietaisais (pvz. mikroskopu). Pasireiškus trumparegystei reikėtų lavinti akies obuolio judinamuosius raumenis, dirbant leisti akims dažniau pailsėti, esant galimybei - pakeisti darbą (jei dirbama su kompiuteriu, optiniais prietaisais). Taip pat trumparegiai turėtų žinoti, jog jiems negalima sunkiai kilnoti, daryti sunkių judesių, nes tai gali sukelti tinklainės atšoką.

Prognozė

Kadangi šiais laikais trumparegystė yra pakankamai gerai koreguojama akinių ar kontaktinių lęšių pagalba, ligos prognozė dažniausiai yra gera.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai