To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Susitinka du chirurgai...

Susitinka du chirurgai:
- Kaip praėjo tavo operacija?- klausia vienas.
- Operacija?!- išsigąsta antrasis.- O aš maniau, kad tai skrodimas!

 • Moterims, vyresnėms nei 35 metai, rekomenduojama reguliariai tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio. Šią sunkią ligą galima lengvai išgydyti, nustačius pradinėse stadijose.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Žmogaus papilomos virusu užsikrečia apie 80 proc. lytiškai aktyvių moterų. Net 15–20 proc. moterų virusas išlieka ir, praėjus vidutiniškai dešimčiai metų, gimdos kaklelyje sukelia ...

Kai ateina meilė…

Kartais meilė ateina visai nelauktai. Ir štai tu neatitrauki akių nuo savo bendraklasio ar slaptai viliesi susitikti gatvėje savo gražuolį kaimyną. Tu kupina tauriausių jausmų, bet kartu smalsauji ir nerimauji dėl...sekso. Nes tu apie jį tiek girdėjai...Galų gale visiškai pasimeti.

Seksas - ne žaidimas

Seksas skirtingiems žmonėms gali reikšti skirtingus dalykus. Vieniems tai gali būti meilės ir emocinio prisirišimo išraiška, kitiems tai tiesiog malonumas, nes tu jiems patinki. Kai kam tai šventas dalykas, priklausantis tik santuokoje. Ne kiekvienas nori sekso, ir ne visi įsitikinę, kad jo reikia. Labai daug žmonių nerimauja dėl sekso - kai kurie be sekso jaučiasi lyg ką praradę, kai tuo tarpu kiti bijo nėštumo, ligų ar paprasčiausiai paties sekso. Išsiaiškinti, ką seksas reikštų tau, nėra visada lengva. Kai tu žinosi, kaip elgtis, kad seksas būtų saugus, seksas nebus toks iš viso gąsdinantis.

Ar turėtum palaukti

Meilė ir emocinis prisirišimas gali būti parodytas įvairiais būdais. Įprasta, kad jei myli žmogų, su juo ir artimiau bendrauji. Meilė kartais sukelia sąmyšį. Bet visai nebūtina turėti lytinius vien dėl to, kad esi įsimylėjusi. Tai nereiškia, kad tu ir neturėtum turėti lytinių santykių. Bet jeigu tu galvoji turėti, jūs turite abu norėti lytinių santykių, užtikrinti jų saugumą. Tu ir tavo draugas turite nutarti, kas jums tinkamiausia. Ir vienintelis kelias išsiaiškinti - atvirai pakalbėti apie tai. Pasakyk jam, ką tu jauti ir išsiaiškink, ko jis nori. Galbūt jis tik susigės arba tu suprasi, kad jis dar nepasiruošęs.

Bendraamžių spaudimas

Žmonės gali jausti draugų spaudimą įvairiu laiku ir dėl įvairių dalykų savo gyvenime. Mes visi turime poreikį būti priimtini savo draugams. Bet yra klaidinga leisti jiems mokyti save gyventi. Ką tu turėtumei ar neturėtumei daryti su savo draugu yra tik tavo ir tavo draugo reikalas ir niekieno daugiau. Paprastai tarpusavyje išsiaiškinama, turėti ar ne lytinius santykius. Bet jei draugai tave spaudžia, geriausiai būti sąžiningai. Tai nereiškia, kad tu turi jiems papasakoti visą istoriją. Tik pasakyk, kad tai jūsų, tavo ir tavo draugo, reikalas.

Nekaltybė

Nekaltybė suprantama, kaip lytinių santykių neturėjimas. Daugelyje kultūrų nekaltybė išsaugoma iki santuokos. Iš tikrųjų, kai kuriose šalyse nuotakos nekaltybė užtikrina santuokos galiojimą. Daug jaunų žmonių pasirenka nekaltybę, kol nesutiks savo tikrojo partnerio ar asmens, su kuriuo ketins susituokti.

Abstinencija

Abstinencija suprantama kaip pasirinkimas neturėti lytinių santykių, nors anksčiau jie galėjo būti. Asmuo gali nutarti susilaikyti dėl daugelio priežasčių - gali būti tam tikrų kultūrų tabu, draudžiantis lytinius santykius (pvz.: po gimdymo); dėl religinių priežasčių; asmuo nutaria nesilaikyti, nes yra susižadėjęs iki santuokos arba turi nemalonų lytinį patyrimą (pvz.: piktnaudžiavimą, prievartą) arba asmuo paprasčiausiai gali nenorėti lytinių santykių.

Monogamija

Monogamija suprantama kai turimas tik vienas lytinis partneris. Monogamija paprastai reiškia, bet nebūtinai, kad asmuo turi ilgalaikius lytinius ryšius įsipareigojant, bet nebūtinai apiforminus kaip santuoką. Daugumai žmonių monogamija yra idealus gyvenimo būdas. Monogamija, griežtai jos laikantis, sumažina lytiškai plintančių ligų ir ŽIV grėsmę.

Serijinė monogamija

Serijine monogamija vadinami santykiai, kai asmuo nutraukęs vienus monogaminius ryšius, sudaro naujus. Vienas asmuo gali bet kuriuo metu turėti tik vieną lytinį partnerį. Kitas arba kita gali turėti keletą trumpalaikių monogaminių ryšių kelerių metų laikotarpyje. Ne kiekvienas renkasi serijinę monogamiją, tačiau galima nustoti buvus serijiniu monogamu, ieškant pastovių ilgalaikių monogaminių ryšių.

Atsitiktiniai lytiniai santykiai

Tai šalia monogaminių santykių atsirandantys lytiniai santykiai. Tai gali būti vienos nakties santykiai, komercinis seksas, draudžiami ryšiai ir atskiri lytiniai santykiai, t.y. nemonogaminiai. Dėl daugelio priežasčių atsitiktinių santykių metu žmonės ne visada naudoja prezervatyvus. Todėl atsitiktiniai lytiniai santykiai yra grėsmingi tiek dėl dažnų lytiškai plintančių ligų ir ŽIV, tiek dėl nepageidaujamo nėštumo.

Seksas, seksas, seksas...

Kartais atrodo, kad tik apie seksą ir tegalvojame. Sekso žinučių yra visur: mūsų skaitomose knygose ir žurnaluose, mūsų žiūrimose TV programose ir filmuose, ir muzikoje, kurios mes klausomės. Mūsų draugai visą laiką kalba apie "pergales". Taigi kiekvienas turėtų būti "tuo" užsiėmęs. Ar iš tikrųjų?

NETIESA! Ne kiekvienas yra lytiškai aktyvus. Daugiau yra kalbų ir ketinimų, nei darbų. Faktiškai daugiau nei pusė visų paauglių pasirinkę NETURĖTI lytinių santykių, ir dėl svarbių priežasčių.

Galimos lytinių santykių pasekmės paaugliams:

Kodėl seksas?

Ketinant pradėti lytinius santykius su kitu asmeniu, svarbu pagalvoti apie savo motyvus. Kitaip sakant, kodėl iš tikrųjų norime turėti lytinius santykius?

Ar tai -

 • Smalsumas - "Tik pasižiūrėti, kas tai yra",
 • Maištas - "Aš darysiu, ką panorėsiu, nesvarbu ,ką tėvai pasakys",
 • Populiarumas - "Draugai galvos, kad aš kažko vertas",
 • Skolos grąžinimas - "Jis nupirko man nuostabią apyrankę",
 • Pasijautimas suaugusiu - "Aš pakankamai suaugęs, kad taip elgčiausi",
 • Romantika - "Mano mėgiamiausi aktoriai ir roko žvaigždės su kažkuo turi lytinius santykius. Jėga!",
 • Bendraamžių spaudimas - "Aš noriu būti gaujos narys".

Kokie kito asmens motyvai?

"Ar, turėdama su manimi lytinius santykius, ji bando įrodyti, kokia ji laisva?"
"Ar jis iš tikrųjų myli mane, ar tik nori, kad aš pasakyčiau "taip"?"
"Jei mes turėsime lytinius santykius, ji priklausys tik man vienam"
"Nenoriu netekti jo"

Pradėjus lytinį gyvenimą dėl vienos iš paminėtų priežasčių, turbūt, lauks nusivylimas, nes seksas -

 • Neįrodo mūsų meilės kitam asmeniui,
 • Neturėtų būti skirtas mūsų pačių poreikiams tenkinti, esant grėsmei pažeisti kito poreikius,
 • Nepadės mums išlaikyti draugo ar draugės,
 • Nereiškia, kad mes esame suaugę, o tiktai pradėję lytinį gyvenimą paaugliai,
 • Nepadaro mūsų daugiau vyriškais, ar daugiau moteriškais,
 • Nėra "savaime suprantamas" dalykas.

Kaip sužinoti, kada tai gerai?

Tai nėra lengvas klausimas. "Kada tai gerai" gali truputį skirtis kiekvienam iš mūsų. Paprastai labai svarbu būti meilės santykiuose. Bet "būti įsimylėjusiu" - tai tik dalis atsakymo. Spręsdama apie lytinius santykius, paklausk savęs šių klausimų:

 • Jei mūsų ryšiai vėliau nutrūks, ar man bus malonu, kad mes turėjome lytinius santykius?
 • Kaip aš jausiuos rytoj?
 • Kaip jaustųsi mano tėvai, jei sužinotų, ir kaip tai paveiktų mane?
 • Ar galiu kalbėtis apie seksą su savo draugu ar drauge?
 • Ar galime kalbėtis apie vaisingumo kontrolę?
 • Kas bus, jei aš (ar ji) tapsiu nėščia?
 • Ar tai, ką jaučiu, iš tikrųjų meilė?
 • Ar galime kalbėtis vienas su kitu įvairiomis temomis, taip pat apie asmeninius reikalus?
 • Ar mums tik patinka būti drauge ir kartu kažką veikti?
 • Ar mes tik norime "patogiai jaustis", ar iš tikrųjų rūpinamės vienas kitu?
 • Kokį poveikį šis sprendimas turės mano likusiam gyvenimui?

Taip pat labai svarbu prisiminti, kad meilės jausmus išreikšti kitam yra daug būdų, ir nereikia reikalauti lytinių santykių. Laikymasis už rankų, bučiniai ir apsikabinimai - tai vis intymus meilės pasireiškimas, ir to gali pilnai pakakti. Žiūrint į viską nuoširdžiai, ne kaip į "žingsnius, vedančius prie lytinių santykių", kiekviena akimirka gali būti nepakartojama.

Mes turime pasirinkti - būti lytiškai aktyviais ar ne. Kai viskas pasakyta, telieka nuspręsti. Nėra magiškos formulės. Svarbiausia žinoti, kad mes neturėtumėme būti priversti daryti sau netinkamą sprendimą.

Savo jausmų įvertinimas ir supratimas savo galimybių padės mums nuspręsti.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Net neabeoju, kad kartais kai kurie punktai tiesiog nustumiami salin jauciant abipusi nenumaldoma geisma. Taciau ir visgi bent vienam abejojant butina apei tai kalbetis, ir sakykime stai tokio pobudzio informacija, kuria matome cia, yra puikus startiniai klausimai pkalbio pradziai jeigu kyla abejoniu.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai