To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Atėjo pacientas pas dantų gydytoją ir meilinasi...

Atėjo pacientas pas dantų gydytoją ir meilinasi:
- Girdėjau, daktare, kad tik jūs vienintelis traukiate dantis be skausmo.
- Ne visada, - prisipažino gydytojas, - pasitaiko, kad išsinarinu ranką.

  • Ar geriate pakankamai skysčių rodo bespalvis ir bekvapis šlapimas. Gerkite daugiau skysčių!

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Švedijoje beveik 100 proc. moterų gimdo su profesionaliu gydytoju, Nigerijoje gydytojo sulaukia tik 33 proc. gimdyvių.

Užfiksavo, kas, netenkant sąmonės, vyksta smegenyse

Mokslininkai 3D atvaizduose pirmą kartą užfiksavo, kas nutinka smegenyse, kai žmogus praranda sąmonę.

Nauji duomenys leidžia manyti, kad paslaptingos, į miegą panašios būsenos metu elektrinis aktyvumas giliai smegenyse susilpnėja ir ryšiai tarp tam tikrų neutronų staiga nutrūksta, rašo LiveScience.com.

„Mes sukūrėme, mano manymu, pirmą visame pasaulyje anestezuojamo paciento smegenų vaizdo įrašą. Matome, kaip suaktyvinamos ir dezaktyvuojamos skirtingos smegenų dalys, jų vietos", - teigia tyrime dalyvavęs Brianas Pollardas iš Mančesterio universiteto.

Sąmonės netenkama tuomet, kai smegenys ilgiau nebesupranta aplinkos, taigi kūnas nustoja reaguoti į jį supantį pasaulį. Mokslininkai ir medikai nėra tikri, kaip tai nutinka, tačiau atskiria šią būseną nuo sąmoningumo arba gebėjimo suprasti, turėti savimonę ir galvoti taip, kaip būdinga tik žmonėms.

Ankstesnėse teorijose Susan Greenfield iš Oksfordo universiteto teigė, kad mūsų smegenyse yra „pritemdymo jungiklis", šiuos tvirtinimus paremia ir nauji duomenys. Štai kaip tai veikia: kai esame sąmoningi, sąveikauja tam tikros smegenų ląstelių grupės, kurios iššifruoja į smegenis siunčiamą informaciją. Kai įjungiamas šis „pritemdymo jungiklis", o tai nutiktų suveikus anestetikams, šių smegenų ląstelių sąveika sutrinka ir grupių komunikacija nuslopinama.

Naujas atvaizdų gavimo metodas leido tyrėjams, prie kiekvieno tyrimo dalyvio galvos pritvirtinusiems po 32 elektrodus, tikru laiku stebėti elektrinį aktyvumą giliai smegenyse. Kadangi šie elektrodai stebi aktyvumą 100 kartų per sekundę greičiu, tyrėjai galėjo stebėti, kaip pacientai iš budrios perėjo į nesąmoningą būseną.

Mokslininkai, naudodami šią techniką, tyrinėjo 20 sveikų suaugusių žmonių smegenų veiklą. Tai buvo kontrolinė grupė. Jų rezultatus tyrėjai lygins su pacientų, kuriems atliktos operacijos ir kurie buvo užmigdyti. Taip tikimasi geriau suprasti, kaip žmogus neteka sąmonės.

Mokslininkai jau ištyrinėjo 17 sąmonės netenkančių pacientų, o jų smegenų gilumoje vykstantys procesai labai panašūs.

B. Pollardui taip pat teko stebėti, kaip veikia be sąmonės gulinčio paciento regimoji smegenų sritis.

„Pacientas guli ramus ir nejudėdamas, o dešinėje smegenų pusėje, kaip manome, regime smegenų srityje, fiksuojamas aktyvumas. Smegenyse stebėjome, kaip pacientas mane pamato", - teigė mokslininkas.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai